Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Napközben alig alszik a...

Napközben alig alszik a kislányom,mit próbáljak még ki?

Figyelt kérdés

Újszülöttként kb 3 hetes korától kialakult,hogy napközben ügyesen 3 óránként kelt,aztán borult az egész egy idő után és azóta se tudtam kialakítani neki napközbeni rendszerességet. Tudom,sokat változhat és mire egyet megszokunk úgy is felborul,nem is rendszeresség lenne a lényeg,csak hogy egyedül is tudjon napközben legalább 1-1 órákat aludni. Az éjszakákat nagyon ügyesen átalussza,ami hálistennek és inkább így legyen,mint fordítva,de napközben néha tud csak egyedül aludni. Babakocsiban addig alszik,amíg meg nem állok vele :D vagy nagyon sokszor rajtam. Kivárok fél órát is sokszor és úgy teszem csak le,de nagyon sokszor felkel. Változó,mert van hogy leteszem és alszik 2, órát,de többször fordul elő,hogy miközben tesszük le,már ki is pattant a szeme. 12 hetes, lehet ez csak úgymond a korr jár? Ebben az időszakban ez előfordul? Nem szeretném,ha nagyon rászokna,hogy csak rajtam alszik,de amikor napok telnek el úgy,hogy szinte semmit sem alszik és estére már nyűgös,így muszáj vagyok néha néha bevállalni. Mit tudnátok tanácsolni?

Bocsi,ha hosszúra sikerült,első baba és nincs túl sok segítségem. Köszi,ha segítesz egy kommentel! :)



#Nehezenalvás
2023. okt. 11. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
A 9 honaposom is kizarolag rajtam alszik fel oranal tobbet. Nyugodtan bevallalhatod meg egy jodarabig. Egy kisbaba ezzel jar.
2023. okt. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sétálj vele akkor, sok baba csak így alszik.
2023. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Azt, hogy ne erolkodj, alkalmazkodj a babadhoz. Ha neki arra van szuksege, hogy rajtad aludjon vagy babakocsiban, akkor legyen igy.


Kisfiam ekkoriban babakocsiban, adamo hintaban es hordozoban aludt rajtam nappal. Mikor melyikhez volt “kedve”, probalkoztam minden modon, csak aludjon.

Ejszakara le tudtam tenni a kisagyba, de millioszor kelt.

Most mar 6 honapos, nappal is szepen alszik a kisagyban es ejszaka se kel mar.


Ilyenkor meg annyi minden valtozik, szerintem orulj, ha valamilyen modon legalabb alszik :D

2023. okt. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Megnyugtató azért,amiket írtatok,csak sokan ezzel riogatnak,hogy akkor csak rajtam fog már aludni,bár szerintem ahhoz kicsi még,hogy bármi ilyet megszokjon. Akkor csinálom tovább úgy,ahogyan ő igényli :)
2023. okt. 11. 15:18
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem szoktatás kérdése, hogy hol alszik. Mármint nyilván kényszerrel rá lehet nevelni idővel, hogy ne úgy legyen, ahogy neki jó, de a legtöbb babának még abszolút az az igénye, hogy testkontaktban legyen, miközben alszik. Így érzi biztonságban magát. 11 hónapos a kisebb lányom, őt már néha-néha le lehet rakni egyedül aludni napközbenre (éjszaka együtt alszunk), de kb feleannyi ideig alszik a saját ágyában, mint rajtam. Az más kérdés, hogy nálunk ott van a 3 éves nővére is, akivel foglalkozni kell, szóval ez nem mindig opció, ugyanakkor pont a nagyobb gyerekemen látom, hogy nem tart ez örökké. Ő is szeret összebújva elaludni amúgy, de ő mostanra már azért elég nagylány, hogy ne kelljen se ringatni, se ciciztetni se semmi ilyesmi, egyedül szépen alszik az ágyában, csak mesét kell olvasni neki, énekelni, mellette lenni, kezét fogni, mittudomén, a jelenlétem elég, nem kell magammal vinnem az ágyba már, mint kisebb korában. Nem rászoktatás kérdése ez, hanem a gyerek igényeinek való megfelelés. Ha most úgy csinálod, ahogy neki jó, később nagyobb eséllyel lesz önállóbb.
2023. okt. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Még nagyon kicsi. A 4 hós regressziókor váltanak alvásfázisokat, azt mindenképpen várd meg hogy az lecsillapodjon. 5-6 hósan kezdett a lányom aludni úgy is hogy nem volt kézben. Azóta semmi probléma,már 1 éves és alszik, viszont 4 hós koráig kifejezetten csak rajtam aludt. Mindenki érdeke hogy aludjon, nem fog 3 éves korában is rajtad aludni úgyhogy nyugodtan engedd neki. Azt meg hogy 'hozzászoktatod' engedd el, ha valaki megkérdezi akkor mond hogy jaja alszik már magától is, nem kell belemenni, senkinek semmi köze ahhoz hogy mit csinálsz. Utálom az ilyen megmondó okoskodókat...
2023. okt. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Babakocsiban addig alszik,amíg meg nem állok vele"

"miközben tesszük le,már ki is pattant a szeme" ugyanez😆😆😆, nem az én gyerekemről írsz?

Megoldást én sem tudok, sodródom, majd alakul. Cicizés közben, rajtam lrgalább alszik. Persze így ninxs sok időm de ez van. Nehéz, főleg amikor hullafárdtan járom a köröket babakocsival a többi anyuka meg üldögél a padon😒 Férjem is viszi sétálni, ha hazaér a munkából, csak azzal az a gond hogy sokara van, ne esti rutin előtt aludja ki magát.

Mondjuk most borult nálunk is, agyalok hogy 2 héttel hamarabb jöhet-e a 4hónapos alvási regresszió, vagy jobban meg fogom szívni...kitartás

2023. okt. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De jó,tényleg köszönöm a kommenteket! Eddig se foglalkoztam nagyon azzal,ki mit mond,de megnyugtató dolgokat írtatok,így ezután se fogok :D

Utolsó: akkor nem vagyok ezzel egyedül :D tegnap is másfél órát sétáltam vele,hogy addig is aludjon,aztán ahogy a házhoz értünk,már fel is kelt :D most kb fél órát elszunyókált a kanapén egyedül,ahogy leraktam. Már ez is valami :D

2023. okt. 12. 09:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy egyedül😀 tegnap az enyém is háton elaludt a játszószőnyegen..igaz 20percre..🙊de az is valami
2023. okt. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor mehetnénk együtt sétálni,legalább nem lennék egyedül 😁
2023. okt. 12. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!