Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Normális, hogy 14 hónapos...

Normális, hogy 14 hónapos kislányom nem akar napközben aludni?

Figyelt kérdés
9 hónapos korától csak napi egyszer alszik, az utóbbi két hétben pedig egyáltalán nem hajlandó napközben aludni. Hiába ringatom vagy fekszek le mellé, nem bírom elaltatni. Van aki ugyanígy volt ezzel? Visszaállt a régi rend egy idő után vagy így maradt?
2015. júl. 5. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Van olyan gyerek, akinek kicsi az alvásigénye, ha a lányod ilyen, akkor ez van.


De ha netán csak a meleg miatt nem bír aludni, akkor visszaállhat késöbb. De ilyen melegben ha ringatod meg melléfekszel, akkor egész biztso nem fog aludni, mert csak mégjobban megsül, ha te is melegíted ebben a höségben.

2015. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem megszokott, de nem is abnormális.

A lányom (4. gyerek) 15 hónapos korától semmit sem aludt délután. Nem állt vissza, az oviban néha aludt, ott sem mindig. Este viszont időben lefeküdt és reggel sem kelt túl korán.

2015. júl. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A déli alvás még ringatással megy, ha mellette fekszek, akkor meg pláne nem bír megnyugodni. Sose volt nagy alvó, de túlzásnak tartom, hogy semmit nem alszik napközben. Érdekes, mert nem nyűgös estére. 8 körül dől ki és reggel negyed 9 körül ébred fel. Nem a meleg okozza, mert mikor nem volt még ez a kánikula már akkor sem akart aludni. A védőnő azt mondta, hogy kell még neki nappali alvás, de nem tudok vele mit csinálni. Fecereg, röhögcsél mikor próbálom altatni.
2015. júl. 5. 14:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy éjszaka meg alszik.
2015. júl. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mióta nem alszik nappal, azóta legalább az éjszakát átalussza.
2015. júl. 5. 14:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem aludtam semmit 2 éves koromtól napközben, ez teljesen normális dolog.

Óvodában viszont az volt a bajom, hogy mindig unatkoztam, amíg a többiek aludtak, feküdnöm kellett csendben, nem játszhattam. Azon ritka alkalmakkor, amikor sikerült az oviban aludnom, este 11 körül sem tudtam még elaludni.

2015. júl. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!