Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Napközben alig alszik 10-20...

Napközben alig alszik 10-20 perceket az alig 7 hetes kislányom. Jól fejlődő, szopizós baba. Csak ez aggaszt, hogy nem tud elaludni, pedig láthatóan fáradt. Más is van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra, mert már eléggé elkenődtem, hogy van- e valami baj a kislányunkkal. A héten lesz 8 hetes, talán mondhatom, hogy 5- 6hete katasztrofálisak a napjaink. Leginkább a délelőtti alvások, nem alvások. Szopizik, jól fejlődik, ezzel nincs semmi baj, viszont képtelen elaludni, van, hogy egész nap csak max addig alszik, amíg fogom, vagy cici után amíg fel nem riad síri csendben is valamire. Hagyján, hogy nem alszik, de ha már annyira fáradt, sír, üvölt, ordít. Az esték mostanában egész jók, volt hogy átaludta az éjszakát, de általában egy 2hete, már csak 1*-2*kel . Tegnap egész nap azt a minimális 10-20 percet aludta, gondoltam majd estére elfárad. éjjel fél 1kor aludt el. Ahogy kivittem a karomban a hűs levegőre, szinte azonnal elaludt. Bejöttem vele, leraktam, felkelt. Ezért bízom benne, hogy esetleg csak a meleg miatt, vagy legfőképpen a meleg miatt van ez. Más is tapasztalt ilyet gondolom!? Ezért szeretnék kicsit itt beszélgetni hasonló helyzettel küzdő anyukákkal .

#ordítás #Napközbeni alvás helyett
2016. júl. 26. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

szia, igen, ez gyakori jelenség...nekik még nagyon fejletlen az idegrendszerük az alváshoz, és nehéz őket jókor letenni, hogy ne riadjanak fel...sokat olvasgass a csecsemők alvási szokásairól, nekem az segített az ugyanilyen babámnál, mint a tiéd..de körülbelül 8 hetes korától átaludta az éjszakákat, csak épp nappal semmit sem aludt...aztán 4-5 hósan már éjjel is újra kelt de ez más tészta, megszokta hogy a cicimen altatom és akkor cumira szoktattam. de a Te babád még kicsi, ha nem fogadja el a cumit, altasd úgy ahogy tudod, csak arra figyelj, hogy sajnos legalább 20-30 perc mire olyan mélyalvásba kerülnek, hogy le lehet őket tenni anélkül, hogy felébrednének. és sokszor ilyenkor is felriadnak, hiszen ha pl ringatásból leteszed őket, akkor "megszűnik" az a mozgás amitől elaludtak, és nem képesek visszaaludni.

ahogy idősödnek, egyre kevesebb idő kell nekik a mélyalváshoz, és Te mint anyuka, egyre könnyebben felismered majd azokat a jeleket, hogy mikor alszik olyan mélyen hogy letehesd (elernyed a karja, megszűnik a szem mozgás, nem mosolyog már álmában, egyenletessé válik a légzése stb.) ilyekor lehet letenni anélkül hogy felriadna.

2016. júl. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bízom benne, hogy ez áll a háttérben. Nagyon sokat olvastam már róla, illetve ő a második babánk, kisfiam 5éves lesz. Nála is voltak hasonló nehézségeink,csak idővel már feledésbe merült. Megnehezíti a lánykánk alvását a hasfájás is. Sajnos gyakran emiatt riad fel.
2016. júl. 26. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:
akkro nyilván tudod, hogy idő kell hozzá, míg megjavul az alvásuk nappal...nekem 7 hónaposan nőtte ki a hasfájást a lányom. de a cumi sokat segített az alvásában...úgy is fel felriadt, de legalább nem kellett éjjel 8szor szoptatni ahhoz hogy visszaaludjon..persze akkor már 4-5 hós volt, nem 7 hetes.
2016. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Cumira rászoktatni???

Legnagyobb butaság!

2023. júl. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!