Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Azok az anyukak, akik faradtak...

Azok az anyukak, akik faradtak kisbaba mellett: miert nem alszotok, amikor o is?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kerdest nem provokacionak szanom, hanem tenyleg erdekel. Meg nincs gyerekem, ezert tapasztalatom sem. Sokszor hallom, hogy kimerultek az anyukak, mert ejjel nem alszik a pici. Nem lehet aludni vele akkor nappal, amikor o is? (Persze olyan esetekben, ahol nincs masik gyerek). Kerlek irjatok le a tapasztalataitokat. En nagyon szeretek aludni, legyen szo ejszakarol vagy delutani szundirol, es kicsit megremit a gondolat, hogy baba mellett ez lehetetlen. :)
2023. okt. 14. 12:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%
Mert mire te ágyba kerülsz és elaludnál ő már ébred. És így rosszabb mint nem aludva élni!!
2023. okt. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
78%

Én nem tudok.

Pont most alszik a 18 honaposom,én tiszta nátha vagyok,szétesik a fejem,itt fekszem mellette,de nem tudok elaludni

Folyamatosan ki kell mennem orrot fújni,bedugul.

Hiába akarok aludni nem megy.

Amikor kisebb volt akkor is így volt..

Hiába akartam aludni soha nem tudtam.

2023. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk első 12 hónapban ez volt:

Aludt hurciban - na járkálva nem tudok aludni 🙃

Aludt babakocsiban - szintén nem opció

Néha aludt cicin, de csak bölcsőtartásban tudtam szoptatni, úgy meg elaludni veszélyes és kényelmetlen.

Illetve 4x45 percet aludt napközben, mire le lehetett tenni, gyors pisi, kaja, ne adj isten teregetés/mosás bepakolás/vasalás/felmosás/sterilizálás már ott tartottunk, hogy kel is.

2023. okt. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%

3as vagyok.

Most 15 hónapos, most alszik 1x1.5 óráz. De abba az 1.5 órában mindent meg kell csinálnom, amit mellette ébren nem tudok :) márpedig mióta járkál folyamatosan rajta kell tartanom a szemem, így mindig odaégettem az ételeket 🙄

2023. okt. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
59%

Először is a baba napirendjét nem szabad hagyni felborulni. Főleg ha nagyobb már, tudnia kell, hogy a nappali alvás csak szundi, amúgy az alvás ideje az éjszaka. Sok baba aludna egész nap, ha tehetné, aztán az éjszakát végigszórakoznák mindenki örömére. Tehát törekedni kell, hogy a baba éjjel rendesen aludja ki magát.

Kisebb mértékben akadály lehet az is, hogy ha nincs is nagyobb gyerek, dolog még lehet. Sok szülő nem tud haladni baba mellett a háztartással, pontosabban sok baba mellett nem lehet haladni vele.

2023. okt. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
74%
2 van és nem egyszerre alszanak sajnos.
2023. okt. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a harmadik gyerekem olyan, hogy ha ébren van, folyamatosan igényli, hogy vele legyen foglalkozva. Mellette nem tudok csinálni kb semmit, mert ha bármit csinálok visít. Ergo, amikor alszik, akkor tudok enni, főzni, mosogatni meg minden mást. Két gyerekem mellett mindent meg tudtam csinálni, de a harmadik igazi kétemberes. Szóval nálam a nappali alvások a napi teendőkről szólnak. Éjjel meg kelünk százszor…
2023. okt. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Akkor valoban nem olyan egyszeru a dolog. :( Kitartast nektek!
2023. okt. 14. 12:53
 9/32 anonim ***** válasza:
81%
Mert nappal soha nem tudtam pihenni,és mert ha azokban a 20 percekben semmit nem csinálok, akkor se enni,se tiszta ruhába öltözni nem tudunk,mert kb annyikat alszik egybe,hogy el tudjak indítani egy mosást,vagy hogy odadobjak valami gyors kajár.Esetleg felmossak.Van mikor olyankor megyek wc-re,mosom meg a hajam,vagy akkor eszek mikor alszik.Nekem este se úgy megy az alvás,hogy leteszem a fejem és már alszik is,így ha semmi dolgom nem lenne, akkor is kb addigra aludnék el,mire ő felkel. Az meg egy fokkal rosszabb számomra
2023. okt. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
88%

[link]

Ezért

2023. okt. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!