Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Azok az anyukak, akik faradtak...

Azok az anyukak, akik faradtak kisbaba mellett: miert nem alszotok, amikor o is?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kerdest nem provokacionak szanom, hanem tenyleg erdekel. Meg nincs gyerekem, ezert tapasztalatom sem. Sokszor hallom, hogy kimerultek az anyukak, mert ejjel nem alszik a pici. Nem lehet aludni vele akkor nappal, amikor o is? (Persze olyan esetekben, ahol nincs masik gyerek). Kerlek irjatok le a tapasztalataitokat. En nagyon szeretek aludni, legyen szo ejszakarol vagy delutani szundirol, es kicsit megremit a gondolat, hogy baba mellett ez lehetetlen. :)
2023. okt. 14. 12:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

18 örülj neki, hogy van lehetőséged aludni d.u a picivel! Senki nem pontoz le emiatt :D

Sajnos nekünk nem volt szerencsénk, jaj pedig úgy aludtam volna. Szóval örülj neki!

2023. okt. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
21# Igen,nyilván mindenki szeretne.:( Én most már tudok vele,de amíg pici volt esélytelen volt. Sokkal könnyebbség,hogy mostmár lehet,úgyhogy nagyon átérzem a másik oldalt hogy szeretnél,de nem tudsz. Egyszer kitett valaki egy videót,hogy akik azt mondják aludjon amikor a baba is alszik azoknak üzeni,és tolta a babakocsit az utcán amibe végre aludt a pici,majd lefeküdt a betonra kabátba ő is aludni.:D
2023. okt. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor nem lehet tudni, hogy mennyit fog aludni. Lehet, hogy mire az anya is elalszik, a baba már ébred. Na, az rosszabb, mintha nem is aludt volna. Van, aki nappal nem tud jól aludni. Vagy jár az agya és azért nem megy. Vagy sok a tennivalója és végre időt tud rá szakítani. Vagy olyan helyzetben alszik csak a baba, ami az anyának lehetetlenné teszi pl. babakocsit tologatva, hordozva, karban tartva, ringatva, hasát masszírozva, szoptatva (fektetve mondjuk az anya is alhat) stb. Vagy ott van a többi gyerek (igaz, te egy gyerekes esetet kérdeztél).
2023. okt. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Van a kimerültségnek az a fokozata, amikor tudsz aludni, mikor alszik. Meg akkor is, mikor nem. Én az elején annyira kimerült voltam, hogy sokszor miközben ültem és beszélt hozzám valaki elkezdtem elaludni, de közben próbáltam beszélni, mint aki ébren van és keveredett az álom és a valóság. Borzasztó szar volt.


Aztán van az a fokozat, amikor csak kiba fáradt vagy, de nem túlélési üzemmódban van már az agyad, hogy egyszerűen elalszik bármikor, hogy ne halj bele az alváshiányba. Akkor nem biztos, hogy el tudsz akkor aludni, mikor lehet. Én sajnos ilyen vagyok, hiába nem alszom ki magam, ha nem vagyok épp fáradt, akkor nem tudok csak úgy elaludni. Akkor akár egy-másfél órámba is beletelhet mire lecsendesedik az agyam. Persze akkor meg a gyerek 10-20 perc múlva már kelt is és ez még rosszabb volt, mint mikor nem aludtam. Ha altatás közben elaludtam vele, az jó volt, de ha nem, akkro kár is volt próbálkozni. Ezzel szemben pl. a férjem az olyan, leül és ha fáradt, akkor 5 perc alatt alszik. Neki tök jó, nekem ez sose ment. Volt már olyan, hogy itthon voltam magam, elvittem a gyereket óvodába, tökre örültem neki, hogy végre van egy napom, mikor kialszom magam és mikor végeztem a kötelező feladatokkal egyszerűen képtelen voltam kikapcsolni és elaludni, talán már csak azért sem, mert bennem volt a feszültség, hogy nehogy túlaludjak és ne érjek oda érte. Hiába előtte éjjel csak 4-5 órát aludtam. Sajnos nekem olyan a lányom a mai napig, hogy későn fekszik, de mivel nekem kell az idő, amit nélküle töltök így fent kell maradnom. És ha nincs szerencsém, akkor miután lefekszek utána egy órával pisilni kell neki és felébreszt és utána megint egy csomó idő mire visszaalszok... utána meg reggel csörög az óra.

2023. okt. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg ugye attól is függ mekkora az a gyerek. Ugye ahogy nő, annyival kevesebbet alszik. Na most, akkor választhatsz, hogy alszol vele, vagy haladsz valamivel, amit adott esetben nem tudsz csinálni, mikor ébren van. Legyen az házi munka vagy valami, amit csak magadért csinálsz. De a magadért csinálsz dolgok is olyanok, mikor tudod, hogy annak a kárára csinálod, amit muszáj otthon elvégezni, akkor inkább hagyod a fenébe...
2023. okt. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, írták-e már: kisfiam egyesítette az evést és az alvást (álmában is hallottam, hogy nyeldekel tovább).
2023. okt. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Ó 14-es hányszor volt ilyen nekem is. Mindig mikro úgy voltam vele minek éljem bele az alvásba magam, folyton felkel mire elaludnék, akkor tuti aludt 3 órát egy huzamban. De a legrosszabb az volt, hogy ugye mikor már egy óránál járt, akkor is úgy voltam vele, hogy na mostmár tényleg felesleges lefeküdnöm, mert mindjárt felkel és mikor majdnem elalszok, vagy alszok 15 perce és akkor felkel, az rosszabb, mintha le se feküdtem volna. Nekem ráadásul nagyon sokáig mindig sírva ébredt szóval extrán borzasztó volt, mikor nagy nehezen a legédesebb álmomba merültem és akkor hirtelen bömbölésre ébredek...
2023. okt. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Kizarolag mozgo babakocsiban aludt nappal ujszulott koratol, igy is csak napi 3*30 percet. Babakocsi tologatas kozben nehez lett volna aludnom.

Ejjel meg 5-6 alkalommal, azaz ket orankent kelt szopizni.

Hulla faradt az ember, de egy ido utan alkalmazkodik hozza a szervezet.

2023. okt. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

27-es! Üdv a klubban! :-)

Persze, nekem sem ez volt az egyetlen ilyen alkalom. De ez maradt meg a legjobban.


Kérdező! Köszi az együttérzés, bíztatást!

Egyébként én is nagyon szeretek aludni, kb. hasonlóan féltem attól, hogy mi lesz gyerek mellett. Tényleg nem könnyű. De kibírtam, megérte! Az nem mindegy, hogy van-e megfelelő háttértámaszod. Nekem a férjem soha egy rossz szót nem szólt, ha valamilyen házimunka nem készült el, vagy épp mirelit kaját kellett enni. Sőt, ő is kivette a részét a háztartásból, vagy épp ő babázott, amíg én haladtam a teendőkkel. És abban is renheteget segített, hogy pótolhassam az alváshiányt. Főleg amikor már a kislányunk is hagyta. :-) Az első 3-4 hónapban nagyon gyakran és nagyon hosszan szopizott. Akkor hiába segített volna, én kellettem neki többnyire.

2023. okt. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
(14-es és 29-es voltam)
2023. okt. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!