Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Azok az anyukak, akik faradtak...

Azok az anyukak, akik faradtak kisbaba mellett: miert nem alszotok, amikor o is?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kerdest nem provokacionak szanom, hanem tenyleg erdekel. Meg nincs gyerekem, ezert tapasztalatom sem. Sokszor hallom, hogy kimerultek az anyukak, mert ejjel nem alszik a pici. Nem lehet aludni vele akkor nappal, amikor o is? (Persze olyan esetekben, ahol nincs masik gyerek). Kerlek irjatok le a tapasztalataitokat. En nagyon szeretek aludni, legyen szo ejszakarol vagy delutani szundirol, es kicsit megremit a gondolat, hogy baba mellett ez lehetetlen. :)
2023. okt. 14. 12:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy éves koráig nappal csak háton hordozva aludt, sehogy máshogy nem. Szó szerint sehogy máshogy, ha kellett üvöltött egész nap. Állva aludni nem tudok, de végülis lehetett így valamennyire tenni-venni, csak éjszaka is sokszor kelt.

Egy éves kora óta viszont tök normálisan alszik, pedig nem változtattunk semmin. Szeretik ezt hinni, hogy van beleszólásod, de kell egy idegrendszeri érettség is ahhoz, hogy az alvásciklusuk fejlődjön. Van amelyik gyereknek előbb fejlődik, van amelyiknek később. Persze a napi rutin, kiegyensúlyozott környezet, napi mozgás friss levegőn mind fontos, de ha a gyereked baxik aludni egyhuzamban mondjuk 6 órát, akkor fejre állhatsz, akkor se lesz másképp. Ha sírni hagyod, meg más drasztikus módszerek, akkor SEM fog kiegyensúlyozottan aludni, maximum téged nem kelt fel.

2023. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
51%
Én az első pár hétben úgy aludtam vele, hogy elfeküdtem, kezeim alá párnát tettem, baba rajtam hason és alvás. Első pár héten éjszaka is így aludtunk. Így szépen megszokta az éjszakai alvást és hamar átaludta az éjszakát. Másodiknál már volt 2,5 éves akkor tudtam aludni,ha mindkettő aludt, ez ritkán volt, de mindig kihasználtam.
2023. okt. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem alszik sokat. Ébren kézben van, ha alszik akkor tudok a házimunkával is haladni. Ha minden kész és délután alszik (30-60 percet) akkor mire elalszok, fel kellene hozzá kelni, így ha nincs más dolgom vagy erőm máshoz akkor csak telefont nyomkodok.

2 hónapos.

Igaz nem első gyerek, de a testvére már iskolás így iskolaidőben a babával kettesben vagyunk.

2023. okt. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
91%

A többiek által leírtakon kívül egy személyes példa:

Pár hónapos volt a kislányom, alvása még kiszámíthatatlan volt, többször aludt napközben, de lutri volt, hogy mennyit. Nagyon fáradt voltam. Napközben elaluldt. De jó, én is lefekszem vele. 20 perc múlva, mire elálmosodtam, elkezedtem volna aludni, felébredt. Ezt eljátszottuk háromszor. A harmadik után már totál ideges lettem. Elkönyveltem magamban, hogy ez egy ilyen nap lesz, ezért többször aznap nem próbálok aludni vele, hiányzik a francnak, hogy megint így járjak. Elaludt negyedszerre is. Akkot elkezdtem házimunkázni; ha ébren volt, csak ölben volt el, alig lehetett vele valamit csinálni. Na, akkor aludt 3 órát egyben! Nyilván ha ezt tudom, a 20 percekre időzítem a tennivalókat, és alszom vele később egy nagyot.


És ez csak egy eset, ok, a sok közül...


Persze később valamivel könnyebb lett, amikor beállt a napirend. De az önmagában megviseli az embert, hogy sosem akkor fekszik, ébred, kel, amikor a saját bioritmusa diktálja, hanem akkor, amikor a gyereké.

2023. okt. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Mert volt az alvásábólnappal 10 perc mire leraktam a lehordozóból, a maradék 30-40 percet pedig az ágyában aludta. De mire én elmentem volna pisilni/inni stb és ledőlni addigra kb ébredt is fel kb.

Borzalom sajnos :(

2023. okt. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Tenyleg erotprobalo dolognak hangzik, amiket irtok. :( Nekem talan annyiban lenne szerencsem, hogy tenyleg barmikor, barhol ledolok, mar alszok is. :D Persze ebbe lehet belezavarnanak a hormonok kesobb.
2023. okt. 14. 14:41
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém nappal csak nagyon rövid időket aludt max, 20-30 percet, de azt is csak ha mozgatva volt... Így meg elég nehéz lenne

(éjszaka is csak úgy aludt ha kézben volt vagy a hordozóban ringattuk, amint megálltunk kipattant a szemel

2023. okt. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Akkor engem lehet lepontozni. :)

Én szoktam aludni délután a gyerekkel. Nem mindennap, mert nem mindig igénylem, vagy éppen muszáj utolérnem magam a háztartással, de gyakran. Főleg egy nehéz, nem alvós éjszaka után nekem nagyon fontos, hogy pótoljam az alvást. Elhiszem, hogy nem mindenkinél, de az én idegrendszeremre rendkívül negatívan hat a kialvatlanság, és olyankor sajnos sokkal türelmetlenebb vagyok a kislányommal. Úgyhogy inkább marad estére az ebéd utáni mosatlan edény halom, meg a 2 napja száraz ruhák a szárítón, de nem szeretnék kiabálni a gyerkőccel, mert fáradt vagyok és ingerült.

2023. okt. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

18 aki lepontoz ezért az bolond

Én is ledolok pihenni amikor alszik a gyerek(már csak egyszer egy nap alszik)ha nem is alszik olyankor filmet nézek vagy zenét hallgatok,olvasok.mikor mit

A házimunka úgyis megvar,én kihasználom azt a nyugis 2 órát amíg alszik 😁

2023. okt. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

18#-as. Szerintem ebbe nincs lepontozni való,igazad van,főleg ha alszik az ágyában. Nyilván ez már két gyerekkel nem fog sajnos működni lehet.


Kérdező,15 hós a lányunk,de ha tudok akkor lefekszek én is,ha alszik. Viszont amíg pici volt nálam is esélytelen volt,hordozóba és babakocsiba aludt vagy szoptatva,de nekem fekve nem ment sajnos. Ráadásul voltak problémák,fejtem is,amit sokszor az alvási idejében,akkor sterilizáltam még,ilyesmi. Az elején 2 óránként kelt,éjszaka is. Többször ledőltem,de hulla voltam felkelni,nekem 10x másfél órás alvás az nem elég.

2023. okt. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!