Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy hajnalban...

Mit csináljak, hogy hajnalban aludjon a kisfiam?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisfiam. Az esti elalvással szerencsére nincs gondunk, általában fürdés után 20-21 óra körül elalszik. Ezután éjjel 1-2 óra körül felébred enni. Ezzel még nem is lenne gond (bár jobb lenne, ha később kelne :) ), mert ekkor még visszaalszik. Azonban kb. 2 óra múlva újra elébred. Igazából nem tudom mi lehet az oka. Az éhség nem hiszem, bár néha ilyenkor is szoptatom. Csak az a gond, hogy ilyenkor (4-5 óra) nem akar, vagy nem tud visszaaludni. Van, hogy csak nyűglődik a kiságyban csukott szemmel, de van amikor kipattant szemmel dumázik. Utána persze 1-2 óra múlva még elalszik és alszik kb. 9-ig. De mit tegyek, hogy ezt inkább hajnalban csinálja,akkor aludjon még? Tippek!?


A másik gondom, hogy keveset eszik. (anyatejes) Hízni hízik rendesen. Viszont az utóbbi időben mintha sajnálná evésre az időt, kb. 90 grammot eszik. Ráadásul ha közben valaki (én vagy a férjem) megszólal vagy meglát valamit, akkor abbahagyja és elkezd mosolyogni. Mit kezdjek vele? Lehet nem ébredne kétszer éjjel, ha nappal többet enne? De egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni, egy idő után még a cicimet sem veszi be, csak dumál. :)


Bocs, hogy ilyen hosszú voltam!



2013. jan. 14. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez általános jelenség anyatejeseknél, én dettó így voltam, ez volt, amit leírtál.

Később javult a helyzet, kb 5, 5,5 hónapos korában, már csak 1x kelt éjszaka. először a hajnali 2-es szopit hagyta ki, és csak 4 kor kelt utána. Tehát 6 órát végigaludta.

A szopi közbeni nézelődés meg azért van, mert minden érdekli, hát ezzel nem lehet mit csinálni, mosolyog, huncutkodik...

Én még mindig másfél 2 óránként szoptatom napközben, de még mindig jobb, mintha tápszert nyomnék belé, hogy csak 4 óránként egyen.

Szóval megoldást nem tudok neked, de szerintem nincs is baj, legalább is, ha még kibírod pár hétig az éjszakai keléseket :S

2013. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az nálunk is abszolútt jellemző pedig tápszert kap a fiam. Hajnalba kipattannak a szemei az éjjeli evés után és elkezd játszani, meg kiabálni. És van, hogy 20-30 ml kaja után elkezd nézelődni, vigyorogni.

6 hós kisfiú anyukája

2013. jan. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ez mondhatni általános jelenség. Egyébként volt idő, amikor már csak 4kor kelt.
2013. jan. 14. 17:27
 4/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok!

Örülj neki, hogy csak kétszer kel. Nálunk van olyan, hogy egy éjjel 5-6szor is felkel. Szerencsére elég ritka, de néha előfordul. Ja és napközbe is alig hajlandó aludni. Csukott szemmel vergődik és nyüszörög...

2013. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy így sem panaszkodhatok, csak hát tudod, az ember mindig többet akar...
2013. jan. 14. 17:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2 hós tápszeres (nem azt nyomom bele, hogy 4 óránként egyen, hanem mert nem indult be a tejem...), naszóval hiába tápszeres, ő is ugyanezt csinálja.

Vagy este fürdés után nem tud elaludni, vagy hajnalban 4-7 fent van, vagy 1/4 6kor felkel, ritka, hogy fürdéstől reggelig alszik.

Mi az éjszakai kaját is úgy csináljuk, hogy éjjeli fény van, vagyis majdnem teljes sötétség, de ez sem zavarja abban, hogy kajcsi után nyitott szemmel legyen fent és dumáljon.


Szóval szerintem sem tudsz mit csinálni...

2013. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megint 2.

Persze majd pár év múlva meg mit nem adnának csak fél óra plusz alvásért :)

2013. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!