Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy hamarabb...

Mit csináljak, hogy hamarabb aludjon el 11 hetes kisfiam?

Figyelt kérdés
A probléma nálunk az elalvással van. Éjfélig semmi hajlandóságot nem mutat az alvásra, sőt! vacsi után ordít (jobb esetben játszik, de ez ritka) éjfélig. Már próbáltunk mindent, zenélő-forgót, ringatást karban, ringatást hordozóban, járkálunk vele, magunk közé vesszük, énekelünk-dúdolunk neki, mégsem alszik. Fürdés után bealszik egy kicsit, mikor megébred, mert ugye vacsi idő van, úgy próbáljuk megetetni, hogy a lehető legkevesebb inger érje (félhomály, csönd), de büfi közben teljesen felélénkül, és kezdődik a fent említett probléma. Próbáltuk már, hogy hamarabb fürdetjük (5 körül), de nem segített. Mit csináljunk, hogy hamarabb aludjon el? Éjféltől 5-ig alszik, majd reggeli után még 9-fél 10-ig. Napközben alig-alig, 20-30 perceket, du. van egy nagyobb alvás 2-3 órás. Magától alakította ezt a napirendet, kb. 3 hete már ez megy.
2012. nov. 26. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez baj, Nálunk is az alvás volt a gáz. Nekem az utolsó evésnél pancsi után büffizés közben el alszik a válamon le teszem hasra és alszik nem várom meg hogy büffizen. De ha véletlen nagyon mocorogna kiveszem ne hogy ki tornáza a kajcsit. 3,5 hós, ő kislány. De napkőzbe is kész káosz az alvás. Dörzsöli szemét, nyüszög és semmi. Aztán nagy nehezen a hordozóba. sikerül. Ő meg még cumizni se hajlandó hogy ne morogjon mindig :S
2012. nov. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A délutáni alvása mettől meddig van?Én a helyedben azt nem hagynám neki,vagy felkelteném előbb.Egyébként fürdés után kaja,tedd be az ágyba és majd elalszik.Anyetejes a kicsi?Én lányom még csak 7 hetes és este 7től reggel 5-7ig alszik és napközben ő is 3-4x 1órát alszik.Én pl 4-5után már nem teszem le,ha álmos se.
2012. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Du. 2-től alszik 4-ig, 5-ig. Örülök ha elalszik egy kicsit, legalább tudok enni + egy kicsit a háztartással foglalkozni ilyenkor. Most kipróbálom, hogy fürdés után nem hagyom elaludni, hanem egyből megetetem, és hátha úgy elalszik.
2012. nov. 26. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor az a baj,hogy annyira fáradt már,hogy elalszik fürdés után.Akkor fürdés után ne hagyd aludni.Lányom is ha ébred 4kor,már nem hagyom aludni...Ha sir,mert fáradt,akkor sem.Sétálok vele meg stb és 6-fél7kor fürdés,aztán 7kor teszem csak le.Nagyon ritkán teszem le fél7kor aludni.ÉS alszik reggelig.De ő is ha ébred 4-5kor,eszik.Utána fürdés után is egyből kaja és ágy.
2012. nov. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam tegnap, hogy nem hagytam fürdés után elaludni. Azt értük el vele, hogy most nem fürdés-alvás-evés-sírás éjfélig volt a program, hanem fürdés-evés-1 óra alvás-evés-sírás éjfélig. Szopizás közben elaludt a cicin, nem is büfizett. Leraktam a kiságyába, 1 órát aludt, majd sírva ébredt, hogy még éhes (mivel elaludt a cicin) + a pocija is fáj (mivel nem büfizett). Ezért újra megetettem, büfi közben felélénkült, és sír éjfélig. Szokásos program. Valakinek valami ötlet? Mit csináljunk?
2012. nov. 27. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!