Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mitől fél a kétéves? Meddig...

Mitől fél a kétéves? Meddig tart?

Figyelt kérdés

Kisfiam kétéves.

Mostanában az ebéd utáni alvásból 1:35-1:45percnél felriad. Azt kiabalja, hogy jajj jajj! kétségbeesetten.

Nagyon remeg,volt,hogy kéri magát a kezembe. Lerakom 1-2 perc után és szépen vissza is alszik,még kb egy órát, van hogy masfelet. Ez a ritkább eset, legtöbbször csak kiabál egyet vagy nyög, de alszik is tovább. Ébren van ilyenkor vagy mi történik?

Ő mindig is egyedül aludt el nappal és éjszaka is.

Az ejszakakkal nincs gond.

Mi lehet ennek hátterében?

Ha félne a sötétben vagy rosszat álmodna, éjszaka is lenne, gondolom.



2023. okt. 20. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerübb válasz: rosszat álmodik. Ilyenkor kevésbé mélyen alszik, aktívabb az agya, ezért könnyebben jönnek elö álmok.
2023. okt. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet rosszat álmodik.


A fő kérdésre meg, egy kisgyerek olyan dolgoktól is félhet,ami egy felnőttnek sose jutna az eszébe. Bármi. De akkor szerintem nehezen is aludna el,pláne egyedül, az én kisfim egyébként egyik napról a másikra igényelt is minket. Nem tudta elmondani mitől fél de elalvásnál is rémült arca volt,amúgy sose derült ki.

2023. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Könnyen elalszik, van, hogy még el is küld, mert zavarom.

Én is rossz álomra gondolok, de hogy lehet mindennap pont ugyanakkor rosszat álmodni?

Valami körülmény lehet inkább, amire nem jövök rá. Ami napközben más, mint este.

Arra is gondoltam, hogy napközben is sötét van a szobában, de hangosabb az utca, és így ijesztő a sötétben a sok beszűrődő zaj. Vagy ez hülyeség?

2023. okt. 20. 22:07
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, ebben a korban jobban beindul a fantáziájuk. Az én kisebbik lányom másfél-két évesen a karácsonyfától ijedt meg nagyon, meg a gyerekszínháztól. Néhány évig nem bírta a villogó dolgokat és beöltözött embereket (pl farsang, télapó) utána, fél évig katasztrófa volt az alvása. Szóval bármi lehet, egy bizonyos hang vagy fény amit nem szeret.
2023. okt. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

40 éves vagyok, gyerekkorom óta gyakran felébredek hajnali fél három körül. Bónuszként pedig kb. évente egyszer van olyan, hogy emlékeznék arra, mit álmodtam.

Még nem jöttem rá, hogy miért. Viszont az életminőségemet nem befolyásolja (utána hamar visszaalszok), ezért nagyon nem érdekel.

2023. okt. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!