Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Csak úgy alszik a babám, ha...

Csak úgy alszik a babám, ha folyamatosan ringatom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Beteg a kisfiam, és csak úgy alszik, ha folyamatosan ringatom a kis pihenőszékében. Amint abbahagyom, 1 perc múlva sír. Egész nap csak úgy tudtam elmenni pisilni, hogy hagytam sírni. Tegnap éjjel egész éjszaka ringattam, de nem bírok ki 2 napot alvás nélkül. Főleg, hogy én is beteg vagyok. Van elektromos pihenőszék is, de abba amint beteszem, ordít, pedig korábban jókat aludt benne. Próbáltam alvás közben áttenni a nem elektromosból az elektromosba, de keservesen sírni kezdett, alig tudtam megvígasztalni. Valakinek van bármi ötlete? Nagyon a határomon vagyok. Próbáltam fehérzajt, mellkason altatni, karban altatni, de az nem jó, csak a pihenőszék. Ezt két napja kezdte, amióta beteg, eddig nagyon nyugis baba volt. Flamborint kapott 1 órája, de így is csak addig alszik, amíg ringatom.

Köszönöm a válaszokat!


2023. nov. 22. 20:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Adamo hintát próbáltátok?
2023. nov. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

A kendőt próbáltam, de utálja valamiért, pedig jól kötöm meg, a nagyobbat 9 hónapig hordoztam.

Eddig mellettem aludt éjjel, de most az sem elég. De a karomban ringatva sem jó neki, csak arra a pihenőszékre van ráállva.

2023. nov. 22. 21:15
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
Kitartást kérdező! Én mindent is bírok,de amikor mind betegek vagyunk szinte felváltva és 0 alvás szinte napokig meg tovább,na az engem is kicsinál.:( Segíteni nem tudok,de szorítok,hogy hamar túl legyetek rajta. Én mindenképp megkérném a férjem vegye át kicsit,hogy pihenjek.
2023. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Beszéltem a férjemmel és azonnal megtáltosodott, amint neki kellett volna fennmaradni. :D Összekötötte az elektromos pihenőszéket a simával és most az ringatja. 5 perce elvan benne, ami eddig még nem sikerült, úgyhogy reménykedem. Szinte el sem hiszem, hogy minden végtagom szabad.

#11 Nem próbáltuk, olyan a plafon nálunk, hogy a plafon és a tetőgerenda között van 20 cm, és ha a gerendába fúrom a hintát, akkor lengés közben széttöri a plafont. A plafonba nem lehet fúrni, az valami nagyon vékony gipszkarton anyag. Ajtókeretbe meg nem akarom, mert azokat gyakran nyitjuk-csukjuk. Pedig akartam volna.

2023. nov. 22. 21:39
 15/19 anonim ***** válasza:
82%

2 hónapos babával nem kórházba kéne menni, ha lázas már napok óta?

Nem azért kérdezem, hogy beszóljak, nekem ezt mondta a gyerekorvosunk, hogy 3 hónapos kor alatt, ha lázas, kórház egyből, nem ügyelet. Nem tudom ez elavult infó e.

Nálunk amúgy folyton sírt és fogni kellett hónapokig, megtanultam úgy aludni, hogy rajtam alszik. Nem volt pihentető, de jobb, mint belehalni a fáradtságba. Én már halucináltam az alváshiánytól, meg volt, hogy elájultam, és nem keltem fel akkor se, mikor férjem rázott. Szóval hidd el, tudom milyen, ha nem alszol. Akkor menni kell a könnyebb út fele, idővel majd jobb lesz.

2023. nov. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Durván hangzik 15-ös, minden tiszteletem, hogy kibírtad. Hívtam a gyerekorvost, de azt mondta, hogy "Ugyan, 38 fok csak hőemelkedés. Kezelje természetes módszerekkel." Egyenlőre szépen eszik, alszik, pisil, kakil, Flamborinnal láza sincs, tudom, hogy csak egy vírus okozza, úgyhogy egyelőre nem erőltetem magamtól sem a kórházat.
2023. nov. 23. 04:11
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Azert bator vagy. 38 C laz,nem hoemelkedes. Es igen 3 honap alatti lazas babat korhazba kell vinni. Siman lehet h hugyutija van es felszall a vesekre. Kell neki laborvizsgalat es pisi tenyesztes ilyenkor.
2023. nov. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Merész háziorvos azért.:( 3 hó alatt a láznak komoly oka van. Ahol dolgozom ilyen korú babákat azonnal lumbálnak is. Nem játék.
2023. nov. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
A nagylányom és én is lázásak voltunk egy megfázós vírus miatt, ami 3 napig tartott. Úgyhogy nagyon valószínű, hogy az okozza. Amíg eszik, pisil, kakil, nincs magas láza, addig valószínűleg olyan baj nem lesz, ami miatt folyamatos orvosi jelenlét kell. Tavaly RSV-je volt a lányomnak, úgy vittem sürgősségire, hogy sípolva vette a levegőt és minden lélegzetvételnél rátapadt a bőr a bordájára, úgy küzdött, és elküldtek, hogy inhaláltassam tovább, be tudnak kötni egy sóoldatos infúziót, de mást ők sem tudnak csinálni. Úgyhogy feleslegesen kínoztam szegény csecsemőt ott a várakozással, nem tudott aludni, végigüvöltötte az egészet. De ma már nem volt lázas sem eddig, és mintha egy picit jobban lenne. Már kétszer is elaludt hintáztatás nélkül.
2023. nov. 23. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!