Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Sikerült valakinek 6 hónaposan...

Sikerült valakinek 6 hónaposan a babát saját ágyba szoktatni? Hogyan?

Figyelt kérdés
Kérem olyan ne írjon akinek a kezdetektől ott alszik. Nekünk is ott aludt éjszaka aztán a 4 hónapos alvás regresszió és fogzás mindent megborított, 6-8-10x ébred. Mellettem alszik, alváshoz, visszaalváshoz cici vagy cumi kell és hogy fogja a kezem. Kinek hogyan sikerült a saját ágyba visszaszokatás?
márc. 21. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Nekem nem sikerült... :D Már 2,5 éves. Időről időre megpróbáljuk, de hiába minden kitartás, van, hogy hetekig nem alszunk, mégsincs semmi javulás. 23-1 óra között mindenképp a mi ágyunkban köt ki. Én a ciciről is ezért szoktattam le 2 éves korában, de az sem lett megoldás...
márc. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem sikerült. 2 éves és meg velünk alszik.
márc. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk pont 4 hónaposan jött el az idő, amikortól hajlandó volt a saját ágyában aludni és azóta is (2 éves). Volt sok megborulásunk betegségnél, fogzásnál, szepánál, stb., de az az elvem, hogy ilyenkor én költözöm mellé egy matracra, nem ő jön hozzánk. Eddig bejött a taktika, mert sokszor van, hogy elindul az ágyából, de csak a matracig megy, ahol együtt alszunk nehezebb időszakokban, nem jön át hozzánk.
márc. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

A következőképpen sikerült:

Ágyunk mellett aludt egy 90*200as matracon. Itt altattam el cicivel. Majd felmásztam az ágyunkra a férjem mellé. Ha kelt, lemásztam hozzá, és újra vissza. Én a mellemet ki tudtam egy idő után váltani cumival. Tehát amikor kiejtette a szájából a mellem, akkor kapta a cumit és azzal aludt. Cumit nem a kezdetektől kapta, hanem kb 3-4 hónaposan szoktattuk rá kizárólag a kocsiban való megnyugtatáshoz, ottalváshoz. Aztán kb 7-8 hónaposan kapta meg éjszaka is. Ez sokat segített.

Tehát a matrac. Amikor ez láthatóan működött, akkor átvittük a saját nagy matracunkat a gyerekszobába. Így a mi hálószobánkban maradt a lányunk, ugyanúgy a földön lévő matracon. Amikor kérte, mentem, majd visszamentem a férjemhez, vagy ha már harmadszor kért aznap éjjel, maradtam mellette. Ekkor 11 hónapos volt. Ez ment 1-2 hónapig.

Majd megkapta a saját szobájába az ikea kura ágyát, aminek a matracát letettük a padlószintre. Mellé tudtam feküdni ha kellett. 13-14 hónaposan szoktattam le a ciciről, és maradt a cumi.

Majd az ágya mellé került egy vendégmatrac. Én azon altattam és ha be kellett hozzá menni azon aludtam. 3 éves kora óta alussza át az éjszakát. Most 4. A matrac még mindig ott van, de már nemigen használjuk.

Melós volt, de próbáltuk az ő igényeit figyelembevéve csinálni, úgy hogy nekünk se legyen a kelleténél jobban kimerítő.

márc. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom nagyon mélyen aludt, simán át tudtam tenni magam mellől a kiságyba. 2 percre.

Aztán egy barátnőm mondta, hogy ne csodálkozzak, ha a meleg ágyból berakom a hidegbe és felébred.


Melegvizes palackot raktam az ágyába, betakartam. Azután mikor vittem át, palack ki, baba be a meleg ágyba és láss csodát aludt néhány órát.

márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!