Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 honapos fiam ha raszolok,...

15 honapos fiam ha raszolok, vagy meglegyintem valamiert a feneket (nem tiszta erobol. Csak hogy tudja hogy rosszat csinalt. ) akkor elkezdi csapkodni a sajat fejet. Volt mar valakinel ugyanigy? Mit tettetek? Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha így reagál, akkor a legyintést hagyd ki. Egyébként nem hinném, hogy bármi baja lenne tőle, de ezek szerint erre rosszul reagál. A te fenyítésed okozta feszültséget önagresszióval vezeti le. Próbáld meg ezt elhagyni, hátha akkor abbahagyja!
2010. máj. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam ennél durvább. Ha valamit nem engedek meg neki, vagy ha játék közben nem sikerül valami, akkor a fejét beleveri a padlóba, de úgy, hogy kong a ház. Mondjuk már kezd róla leszokni. Próbáltam, hogy nem foglalkozom vele, ha fáj nem csinálja, de úgy látszik, nem zavarta a fájdalom. Aztán rájöttem, hogy miért csinálja: így jobban tud sírni. Komolyan, azért okozott magának fájdalmat, hogy "meggyőzőbb" legyen a sírása. Végül arra jutottam, hogy ilyenkor ölbe veszem és lefogom, amíg abba nem hagyja. Úgy látszik működik, mert sokkal kevesebbet csinálja már ezt.
2010. máj. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is most kezdte el a fiam,16 hónapos.igen nem durván üti a fejét,vagy épp ami a kezébe kerül földhöz vágja.én erősen megfogom a csuklóját,és azt mondom elég.ilyenkor elhallgat,leveszi a kezemet a csuklójáról és szalad tovább mintha semmi nem történt volna,úgy látszik ez most beválik,de lehet később nem.Próbálkozni kell.
2010. máj. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, az en kisfiam is pont ezt csinalta, kb. 15-22 honapos koraig, mert igy "buntette" sajat magat, mert o is tudta, hogy rosszat csinalt, ha leszidtam valamiert. Mar leszokott rola, most 2 eves. Kb. 2 honapja mar nem csinalja. Ne csinalj semmit, esetleg simogasd meg, mond neki, hogy attol meg szereted, de most rosszat csinalt, ezert szoltal ra. Majd kinovi, ne aggodj. Csak meg nem tudja mashogy kifejezni, hogy bantja a dolog.
2010. máj. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!