Isabella marie swan kérdése:

Játszani éjjel?

Figyelt kérdés

Lassan 4 hónapos babám 2 hónapos kora óra átaludta az éjjelt a növekedési ugrásnál kelt éjjel enni

Most úgy állunk hogy néha átalussza néha felkel kb heti 1-3x

De ha felkel nem csak eszik és alszik vissza hanem ő 2 órát fent pirittyel

Nappal is 2 órát bír fent lenni alvások között

Éjjel amint megetetem próbálom visszaringatni de van hogy 1 órát ringatom mire elalszik(tudom mert túl korán kezdem el altatni amikor nem fáradt) de azalatt is feszeng nezelődik

De mi tévő legyek?játszak vele éjjel és fárasszam le?arra nem fog rászokni?vagy altassam annak ellenére is fogy nem fáradt?

Elég hangos még éjjel is mert sikongat az apuka sem tudja kipihenni magát

És meg utána vissza sem tudok aludni😅



márc. 23. 03:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Akkor apuka másik szobában játsszon vele 2 órát, amíg te visszaalszol.
márc. 23. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy 1 éves koráig tök alap, hogy veletek egy szobában alszik, és alárendelitek magatokat annak, hogy éppen hogy alakul. Ez a rászokás a régmúlt hülye babonája, épphogy attól lesz önállóbb és akár még felnőttként is normálisabb, hogy 1 éves koráig igénye szerint megkapja a figyelmet és a törődést. Ez a "rászokik", meg "nem fog tudni ringatás nélkül aludni" stb. pont akkor a hülyeség, mint az, hogy "nem telt még el 3-4 óra szoptatás óta, hát nem is lehet még éhes".
márc. 23. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

2es! Magyarán te éjjel játszanál vele, mert a baba nem alszik?!


Sztem meg jó, ha tudja, hogy van különbség nappal és éjszaka között. Meg, hogy ti is akkor alszotok. Ilyenkor sötét van, mikor eteted? Én semmiképp nem játszanék vele. Hagynám kicsit ébren, de sötétben. Aztán mikor nyűglődik, akkor altatnám vissza.

márc. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Én mindig éjjel sötét szobában etettem, mert ahogy felkapcsoltam a lámpát, egyből megébredt normálisan, és képtelenség volt visszaaltatni.
márc. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják. Vaksötét és fekvés.

Ha villanyt kapcsolsz, beszélgetsz, játszol vele, persze hogy nem alszik vissza.


Mellette 4hónapos kor körül van egy alvás borulás is. Apvás regresszió néven utána tudsz nézni.

márc. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy 1 éves koráig tök alap, hogy veletek egy szobában alszik

Nem alap. Egy lehetséges opció, van még pár megfelelő megoldás.

Ne játssz vele. Ha sikongat, hát sikongat, nem kell rá reagálni. Sötétben gügyöghet, próbálgathatja a hangját, majd rajön, hogy éjszaka alvás van.

A férjed meg kiveszi a részét a gyereknevelésből azzal, hogy néha nem alszik 8 órát egyhuzamban. Ez van, ha az embernek gyereke születik.

márc. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs játék éjjel. Minimális fény, amíg eszik meg peluscsere van, aztán fény le, kiságyba be és simogatod, dúdolsz neki, kapcsolsz fehér zajt, vagy ringatod, vagy bármit ami beválik nálatok, de ne pörgesd fel, ne vedd ki játszani. Nyilván nem fog neki tetszeni, de éjszaka alvás van, idővel rájön. Azt meg felejtsd el, amit a 2-es írt, hogy nem lehet hozzászoktatni. Ó de még mennyire hogy hozzá lehet, tudnék példát mondani a rokonságomból.


"Amúgy 1 éves koráig tök alap, hogy veletek egy szobában alszik"


Jó tudni, akkor most mit csináljak a 8 és 4 éves gyerekeimmel, akik soha a büdös életben nem aludtak egy szobában velünk? Szerintem elvetetni már késő őket :/

Nem, nem alap, max egy opció. Ha a gyerek vígan alszik a saját szobájában, akkor meg ott altatni ugyanilyen opció.

márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én villanyt sem kapcsoltam evett és vissza, ha sírt simiztem éjjel az éjjel azt szokja meg. Eszembe nem jutott játszani.
márc. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
"Ha sikongat, hát sikongat, nem kell rá reagálni." Igen, ez nagyanyáink k*rvára elavult hozzáállása. Aki így áll a párhónapos babához, annak inkább ne legyen gyereke soha.
márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
#9: sikongatásról volt szó, nem sírásról. Sikongat, játszik, próbálgatja a hangját. Tanulja meg, hogy ezt nem éjszaka kell, éjszaka aludni kell, nem sikongatni (NEM SÍRÁSRÓL BESZÉLÜNK).
márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!