Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8 hós babám képtelen ágyban...

8 hós babám képtelen ágyban elaludni. Mikor fog már leszokni arról, hogy csak ringatva tudjam elaltatni?

Figyelt kérdés

8 hós múlt a kisfiam. Csak úgy tudom altatni, hogy ringatom, lóbálom az autós hordozóba kb 10 percig.

Ha ágyba teszem, vagy ölembe veszem, egyből fel akar állni, játszani, mozogni, még akkor is, ha már nem lát az álmosságtól.

Régen, amikor még nem tudott ülni, forogni tök simán elaltattam az ágyban. De amióta mozog, és képes helyet változtatni, máshogy nem megy.



2012. febr. 7. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam ugyan ez a helyzet, egyszerűen csak ringatva alszik el, ő is 8 hónapos. Kb 3 perc alatt elalszik, egy "nehezebb" altatás 5-8 perc. :) Nem bánom, majd leszokik róla. Egyszer nyáron átszoktattam már az ágyba, csak aztán valahogy megint ringatás lett belőle, és bevallom, amikor nem ringattam, kicsit rosszul éreztem magamat. Nekem ez olyan bensőséges, imádom, ahogy hozzám bújik, és piszkálja a nyakláncomat.
2012. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 melcsiboszi ***** válasza:

az én kisfiam is sokszor csinálja ezt, ő 10 hónapos múlt. én leteszem az ágyába, aztán ha elkezd mászni meg feláll, stb. többször visszafektetem, betakarom, előbb-utóbb úgyis elfárad és elalszik. Akkor megigazítom, hogy ne ilyen nyakatekert pózban aludjon, és betakarom. utána szépen alszik reggelig.

Én legritkább esetben altatom, ringatom, mindig leteszem, és kimegyek, vagy leülök az ágyra, és hagyom, hogy egyedül aludjon el.

2012. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csak nálunk az a baj, hogy ha hagyat fektetem, egyből elkezd sírni, aztán már fordul is át, mászik, aztán feláll.

De akkor megpróbálok kitaróbb lenni, hogy többször fektetem vissza, hátha...

Már nem bírom ringatni, mert 9,5 kiló, és a hordozó is nehéz.

2012. febr. 7. 21:30
 4/7 anonim ***** válasza:

figyelj, ezt így sokáig húzhatod, de bármikor kerül sor az egyedül elalvásra, borzasztó nehéz 2 hetetek lesz :)

teljesen normális amit csinál, neki most az az újdonság, hogy fel tud állni mikor aludnia kellene :)

semmi értelme nem volt elkezdeni ringatni (illetve magaddal szúrtál ki), mert bármikor is hagyod abba, ugyanúgy az lesz az újdonság.

szóval húzhatod, de azt a csatát meg kell vívnotok, hacsaknem 3 éves koráig ringatni szeretnéd ;)

2012. febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 melcsiboszi ***** válasza:
szerintem is érdemesebb kitartóbbnak lenni, nem baj az, ha párszor feláll meg elkezd mászni, előbb-utóbb úgyis elfárad, aztán elalszik. higgy nekem! :)
2012. febr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

Ma kitartó voltam. Egy órán át altattam ringatás nélkül és sikerült!

Ugye le fog rövidülni ez az idő? Kicsit húzós volt! :)

2012. febr. 8. 20:26
 7/7 melcsiboszi ***** válasza:
persze, hogy le fog rövidülni, mondjuk ez attól is függ, hogy mennyire fáradt, álmos. meg nem tudom, bent voltál-e, én olyankor mindig kimegyek, vagy legalábbis a látóterén kívülre, meg ha kimegyek, becsukom az ajtót, hogy minél kevesebb inger érje, mert annál hamarabb elalszik. és csak akkor megyek be, ha sír. ha csak elkezd nyüszögni, van, hogy hagyom pár percig, amíg "felerősít", mert ezzel is fárasztja magát, és ha pár perc nyüszögés után visszaadom neki a cumit, van, hogy el is alszik egyből.
2012. febr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!