Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Amikor leteszem aludni a...

Amikor leteszem aludni a babát, akkor teljesen csend legyen vagy halkan szólhat valami? Ti hogyan szoktattátok?

Figyelt kérdés

2012. júl. 2. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem árt ha hozzászokik, hogy van alapzaj, és a normál beszélgetést is nyugodtan lehet engedni, mert később akkor minden szir-szar zajra fel fog ébredni.
2012. júl. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gabszem ***** válasza:
hát nappal azért vannak zajok, megy a mosógép, TV, rádió. Este azért próbálunk csendben lenni, mondjuk Ő a leghátsó szobában alszik, de például vele szemben van a fürdőszoba, így ha tehetjük lezuhanyozunk mielött lerakjuk őt aludni, hogy ne hangoskodjunk.
2012. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Azt mondja mindenki, hogy zajhoz szoktasd, és ez biztosan így is van jól. Viszont vedd figyelembe a babád igényeit is. Az enyém addig amíg el nem aludt addig teljes csendet kívánt, utána viszont ágyút is dörgethettem mellette. tehát nem úgy volt, hogy lefektettem és mehettem porszívózni, hanem meg kellett várni amíg elalszik. De alapból nálunk nem szól szinte egész nap semmi.
2012. júl. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Na én is azt mondtam amíg kicsi volt a fiam, h direkt alszik rádió, stb. zajban, h megszokja. Ez addig nagyon is jól működött, amíg nem kezdett el figyelni a környező zajokra. Ott megbukott az elméletem. Ahogy nőtt a gyerek, úgy lett egyre csendesebb a ház is. Ha este elalszik, az ágyúdörgés se ébreszti fel reggelig, viszont délben még a légyzümmögéssel is vigyázni kell.
2012. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 gabszem ***** válasza:
második vagyok megint: igen amig elalszik addig azért erős hangok ne legyenek, de utána már elvileg nem ébred fel. Nálunk zenetv megy egész nap a háttérben, hogy ne legyünk csendben, mert az én se szeretem.
2012. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én hiába szoktattam zajhoz (rádió, beszélgetés, zene, stb.) kisfiamat, ha olyanja van, néma csendben is felébred, ha pedig mélyen alszik, mehet a feje mellett akár a centrifuga is. Szóval, hiába próbáltam úgy csinálni, ahogy mindenki tanácsolta, igazából az ő fáradsága vagy hangulata dönti el, mekkora zajt tolerál alvás közben.
2012. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi sosem tudunk teljes csendet teremteni, és ez szerintem így jó. A kistestvéremet tudom példának felhozni (5 éves), a teljes csendhez lett szoktatva, és most nem lehet kinyitni az ablakot sem éjszakára, mert fél a hangoktól, pl. a tücsökciripeléstől.
2012. júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a babád habitusától is függ, hogy milyen könnyen alszik el, és hogyan alszik.

A kisfiam jó alvó, nem zavarja semmi, mondjuk nem az alvásidejében porszívózok, de ha akkor megy a mosogatógép v mosógép, nem zavarja (mondjuk becsukom a fürdő és az ő szobájának az ajtaját is). Sőt mikor bejött az enyhülés egész nap nyitva volt nála az ablak, hogy kihűljön a szoba. Alapvetőn csendes helyen lakunk, de most szemben építkeznek, és egész nap megy a köszörülés. Ez sem zavarja. Ha megébred pár perc alatt visszaalszik.

2012. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tavaly amikor hazahoztuk a lányunkat a kórházból, akkor épp a panelprogramot csinálták.

Úgy gondoltuk, hogy a fúrást addigra (mire mi hazajövünk) már abbahagyják, de ugyebár ez nem így lett :)))

Emlékszem rá tisztán, hogy átpelenkáztam a lányom, majd megszoptattam. Ezután elindultam, hogy berakom az ágyba és elkezdtek fúrni. Mondtam is magamba vastagon, hogy hova kívánom őket, de a lányom bealudt egyből a kezembe.

Baromira nem izgatta, hogy fúrják a panelt, ráadásul pont felettünk. Az ablaka csukva volt, az szoba ajtó is félig.

Sosem zavarta a hang, simán lehetett mellette napközben is tv-ni vagy zenét hallgatni!


Most vagyunk abba a korszakban, hogy mindentől megijed. Kb. 3 napja tart, de már csökkenő fázisban van szerencsére.


Egyébként mai napig imádja, ha a fedőket egymásnak csapom. :DD

2012. júl. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az első pár hónapban soha nem volt csend. Akkor változtattunk ezen, amikor úgy tűnt hogy összekavarja babóm a nappalt az éjszakával. Akkor nappal maradt a nyüzsgés, este és éjszaka viszont csend volt. Tv fénye mellett alszik el, de ha már egy kicsit mélyen alszik, akkor nyugodtan lehet hangerőt adni rá, nem ébred fel rá, sőt még a beszélgetni is lehet mellette, nem ébred fel. Szerintem szokatás kérdése ez is(legalábbis nálunk úgy tűnik)
2012. júl. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!