Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan szoktattátok...

Mikor és hogyan szoktattátok bilire gyermekeiteket?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 22:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Kb. 2 és fél évesen ültettem bilire. Eleinte nem tetszett neki nagyon, de hamar megszokta, leginkább az első sikerélménye után. Nálunk zökkenőmentes volt, mondhatom. Se matrica, se tapsolás és üdvrivalgás. Ha pisilnie kellett, ment és belepisilt. Eleinte sok bakival, sok balesettel, később ügyesebben.
2012. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
AZ 13 hónapos kora óta szól, ha kakilnia kell, és csak bilibe kakil! Nem szoktattam, szólt magától! Mindig amikor kakilt, kérdeztem, hogy kaki lesz? Kakilsz? Egyszer csak azt mondta, kaka, kaka! Nem foglalkoztam vele, a következő pillanatban pedig kakilt! Következő alkalommal, amikor azt mondta kaka, ráültettem a bilire, és bele kakált! Azóta kakil bilibe! Viszont a pisinél még a mai napig nem szól! Most 18 hónapos! Nem erőltetem, ha a kakánál elkezdett magától szólni, akkor a pisinél is fog, remélem!
2012. máj. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

16 hónaposan ültettem először bilire,nem volt vele semmi gondja.Most lassan 19 hónapos már szinte az elejétől kakil és pisil bele,de még nem szól.Viszont elől van a bili,tudja mire való és szívesen ráül.

Remélem hamarosan szólni is fog:)

2012. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

2,5 éves lesz a fiam 1 hónap múlva.

kb. 1 hónapja kezdtük, gyakran ráültettem, megkértem, hogy bilibe pisiljen, tapsoltunk, örültünk, stb...


most már ügyesen intézi maga :)

viszont a hosszabb sétához még nem merem elhagyni a pelust, ez lesz a következő, majd a délutáni alvásnál is elhagyjuk

2012. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

2 éves elmúlt a lányom, amikor először ráültettem a bilire. 2 hét alatt nappalra szobatiszta lett, de nem ám a bilibe produkált, azt utálta, hanem wc szűkítőt használtunk. Összességében 1,5 hónap után éjjelre is szobatiszta lett, nappal egyszer sem volt baleset, éjjel kb 10 alkalommal ezalatt a másfél hónap alatt. Mindig dicsértem, de tárgyi jutalmat nem kapott. Ahogyan most sem, amikor ötöst hoz az iskolából.:) Így nem az anyagi dolgokért küzd, és "dolgozik", hanem a mi elismerésünk szerez örömet neki, az hogy büszkék vagyunk rá, és persze ennél is fontosabb: a saját sikerélménye!

Visszatérve a bilizésre: el lehet kezdeni sokkal hamarabb is, és akkor anyuka örülhet, hogy a gyerek 10-ből 5-ször eltalálta!:) De mi értelme, ha a pelenka még hónapokig marad? Éppen ma mondta a védőnő, hány féle dolognak kell kialakulnia a szobatisztasághoz: pl el kell jutnia oda, hogy felismeri az ingert; fel kell nőnie fizikailag ahhoz, hogy képes legyen a záróizmait szabályozni, tehát vissza tudja addig tartani a dolgokat, amíg odaér; bármilyen okos egy kisgyerek, ezt az utóbbi dolgot nem tudjuk sürgetni, mert ez testi fejlettség kérdése, a magasságuk sem nő attól gyorsabban, hogy mi szeretnénk...:)

Summa summárum, a most 16 hónapos kisfiamnál is a jövő nyárra tervezem a bilire szoktatás elkezdését, nem mostanra. Felesleges sürgetni, ha akkor kezdjük el, amikor itt az ideje, sokkal kevesebb a kudarc. Nekem nem okoz boldogságot, ha elmondhatom, hogy a kisfiam már 3-szor beletalált véletlenül a bilibe...:D Pedig barátnőm már akkor megkérdezte, hogy vegyen-e neki bilit, amikor 11 hónapos volt! Hogyne, csak előbb nem ártana megtanulnia járni, hogy elmenjen odáig!:D:D

2012. máj. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Áprilisban töltötte be lányom a 2. évét és 2 hónappal később, júniusban, amikor már jó idő volt kezdtük el a próbálkozást a bilivel. Hogyan? Nappalra csak bugyit adtam rá, nagyon tetszett neki és többször ráültettem (persze nem erőszakosan) és nagy örömködés volt, ha sikerült a dolog. Nagyon gyorsan, 1 hét alatt szobatiszta lett nappal (eközben persze voltak balesetek). Az éjszakai szobatisztaságot fél évvel később értük el, az kicsit macerásabb volt. Éjjelente, amikor elkezdett forogni felébresztettem bilizni egyet és általában félálomban is produkált valamit, de azért még így is elég sokszor bepisilt éjjel.
2012. máj. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia. 18hónaposan ültettem bilire úgy igazából,az annyira nem tetszett neki így a wc jött képbe,2hét alatt szoba tiszta lett,azaz 20hónaposan már nem volt pelenka csak éjjelre...

üdv

2012. máj. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron két éves korában levettem a pelust róla.

Onnantól kezdve pisil bilibe/wc-be, de ekkor még alváshoz és nagyobb sétákhoz ráadtam a pelust. Nyár közepére már sétához nem kellett. Kakilni ekkor még pelusba kakilt, mindig elbújt vele, nem adta oda.


Tavaly ősz elején elvettem a kakis pelust is, és a déli alvósat is.

2012. máj. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
2-es vagyok! Jól lepontoztatok, csak azt nem tudom, miért! AZ igazat írtam! Még nem szoba tiszta, de kakinál szól! És igen, 13 hónapos kora óta szól! Vagy nem jól számolok? 2010. december 26.-án született, és most január végétől szól! De kihangsúlyozom, NEM szobatiszta, hisz még a pisinél nem szól! Nem tudom, miért lettem lepontozva, de azért aki piros kezet nyomott, leírhatná, hogy miért! Köszönöm
2012. máj. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem is feltűnt, hogy az első 5 válaszolót valaki lepontozta (én vagyok a 6.), de én sem találtam meg a logikát, hogy miért. Túl későn vagy túl korán biliztek ezek a gyerekek?
2012. máj. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!