Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit alszik ideális esetben...

Mennyit alszik ideális esetben nappal egy 6-7 hetes baba?

Figyelt kérdés
Mert én el tudom altatni hamar -persze sajnos csak kézben,és ott is marad órákig. Ha leteszem,felébred :( Ha megpróbálom nappal is önálló alvásra szoktatni,hány órás alvásokat várhatok el tőle? Szopik után fél-egy óra múlva,aludni kéne? Mert olyankor jön a fáradt hiszti és a kézben altatás... Tudom,minden baba más,de ennyi idősen mennyi az alvásigényük?
2010. júl. 2. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

én úgy oldottam meg hogy fekve szoptattam és mindig belealudt.

szunditott a köv. szoptatásig akkor fenn volt

még sokat alszik éjjel háromóránként kelt 30 perc volt a cici és egyszer a peluscsere nappal pedig összesen ha három órát volt fenn max. négyet( kisebb szakaszokban de összeseen ennyit) ha jól emléxem.

2010. júl. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen még inkább baz evés-alvás dominál. Egy-két hét és már többet lesz fent nappal mint éjjel. MÉg egy hónap és ez úgy fog kinázni, hogy evés-ébrenlét-pici alvás, ami később ki is marad és marad az éjjeli alvás és nappal csak pár alkalommal (1-2x) alszik.

Az alvásigény pedig 16-18 óra.

2010. júl. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen idős korban még a nappal felét átalusszák.


A fáradt hitsziből nekünk is kijutott, amíg esténként kézben próbáltuk meg elaltatni. Aztán rájöttünk, hogy így se kistesó nem lesz soha, se alvás egyikünknek se, és változtattunk a módszeren.


Úgy tanítottam meg a fiamat elaludni, hogy egy ágyban aludtunk élete első három hónapjában. Letettem, mellé feküdtem, és úgy tettem, mint aki alszik. Először persze játszani akart, élénk volt, aztán lassan elcsöndesedett, végül lecsukodótt a szeme, és elaludt. Idővel egyre rövidült az altatás hossza, egy-másfél óráról öt percre. Moat három hónapos, és nincsenek altatási gondok. (Sose hagytam sírni, és sose hagytam magára, hogy tanuljon meg elaludni egyedül.) Persze most meg jön a foga... :-(

2010. júl. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, mi vasárnap voltunk 6 hetesek és ugyanez néha előfordul nálunk is, szerencsére egy-egy nap, én úgy érzem, hogy ilyenkor csak azért alszik kézben, mert anya kell neki semmi más. Amúgy mi úgy alszunk, hogy délelőtt mindig van egy hosszú alvás, 3 óra. Utána rövidebbek 1-2 órák és még este felé is szokott egy hosszút. Mostanában többet van fent szopi után, de ha nincs semmi baj, akkor max. 3/4 óra és alszik. Éjjel most már rendszeresen alszik 5-6 órát egyhuzamban.

Amikor nagyon pici volt, akkor aludt el kézben mindig, de mindenki leszólt, hogy így el lesz kapatva, így én azt próbáltam, amikor láttam, hogy kezd aludni letettem mellette voltam, simiztem, beszéltem, énekeltem, így először másfél óra volt az altatás, most már 10 perc is elég.

Meg még nekem akkor szokta ezt csinálni, amikor valami nem jó:éhes, melege van, akkor nem lehet letenni, akkor ébred fel állandóan.

2010. júl. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, Én kb. amire emlékszem, hogy olyan 9 és dél között aludt anno kislányom 3 órát, aztán úgy 2-3 között elaludt újra, és aludt 5-6-ig. Aztán este 8 felé, persze az esti rituálé után ismét eldőlt, és éjjel csak enni kelt fel, általban kétszer, úgy éjfél és éjjel 2 között, aztán reggel 5-6 között, és a "végleges" reggeli kelés úgy 8 felé volt mindig. Összességében úgy 16-18 órát aludt ennyi idősen egy nap. Persze, mikor hogy, ha sétálni mentünk, akkor babakocsiban stb. Ő is mindig bealudt cicin ilyen picin, de nem zavarta, ha letettem az ágyába, szerencsém volt, többnyire észre sem vette. Én próbáltam a "Suttogó" féle módszert alkalmazni: ébredés, étkezés, ébrenlét, Én (az "Én" alatt értendő, mikor a baba alszik, és magaddal, avagy a szükséges teendőkkel foglalkozol). Annyi kis különbséggel, hogy a következő alvás előtt cicire tettem mindig, mert ha nem is evett, de nagyon édesen beszunyókált hozzámbújva. Szerencsém van, mert kislányom jó alvó volt mindig is, picin is, a mai napig az, és valahogy automatikusan rögzült benne, hogy alvás = a saját ágyamban nyugiban. Ma már 17 hónapos, és ha már kivan, bekéredzkedik az ágyába, és alszik. Nem tudom megmagyarázni, hogy ez hogy sikerült, mert semmi különöset nem csináltam soha, Ő valahogy ilyen kis nyugodt, és szeret aludni, lustizni, hál' istennek, a saját ágyát imádja.
2010. júl. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!