Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 11 és fél hónapos babának...

11 és fél hónapos babának átlagban mennyi az ideális alvásigénye összesen (nappal+éjjel)?

Figyelt kérdés
Az én lányom éjjel átlagban 10-11 órát alszik, leszámítva ezt a kánikulát, viszont nappal már jó ideje csak 30-40, max. 60 percet alszik. Már ebbe egy ideje belenyugodtam, mert elég nyugis, aktív baba, kezdem elfogadni, hogy neki ennyi az alvásigénye, de azért időnként még elgondolkozom elég e neki ennyi valóban??

2012. júl. 6. 14:20
1 2 3
 11/23 Disi ***** válasza:

Hát igen, én is folyton ezt hallgattam, hogy bezzeg az ő babája milyen sokat alszik. Lefekszik anyuka is ha olyanja van, mert úgyis van még egy alvás és azalatt megcsinál mindent ami kell. Én meg annak örültem, ha bekaptam pár falatot és már kezdődött előlről minden. De most már nem panaszkodom. Nekünk is volt egy nap mikor másik városba voltunk hivatalosak kerti partira. Persze előtte este az istennek se tudtam volna elaltatni 10-ig pörgött. Ennek köszönhetően a másnapi napirend csúszott, délben nem akart még aludni. Délután 3-kor elindultunk, addig aludt a kocsiban 20 percet míg odaértünk. Utána pedig este 9-ig nyomta, de lehet csak azért addig, mert akkor már mondtam hogy indulás hazafele. Persze ahogy bekötöttem az autósülésbe rájött, hogy "úristendefáradtvagyok", és 10 percig sírdogált mire elaludt.

Mostanában viszont teljesen mindegy neki, hogy mikor alszik el este - 9-kor vagy 10-kor -, ugyanúgy fél 8-kor ébred reggel. Viszont éjszaka megint 3x kel napok óta a kánikula miatt :(((

Szegénykém együtt érzek veled, hátha kialakul majd nála is. Minél többet mozog annál jobban kifárad, biztos hogy hosszabbodik majd a nappali alvásidő is. Mozgásfejlődésben hol tart?

2012. júl. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Huuh, hát nem mondom, hogy örülök, hogy más is ezzel a kevesebb alvással kínlódik, de kicsit megnyugtatóbb, hogy nem vagyunk egyedül és ettől még normális lehet a drágám :-) Na jó, ez utóbbi nem is vonom kétségbe, mert ahogy írtam, kimondottan kiegyensúlyozott, nyugodt baba, viszont eszméletlen kiváncsi, talán az átlagnál jobban érdeklődik a nagyvilág felé, nem pazarolja az idejét alvással :-) Persze ezzel nyugtatom magam, amikor éppen nem vagyok kétségbe esve, hogy nappal megint csak 30 percet aludt. Mozgásilag elég ügyes, óvatos, már 3 hónapja felállt és már jó ideje kapaszkodva közlekedik. Még nem nagyon meri elengedni a dolgokat és megpróbálni egyedül elindulni, de emiatt nem is aggódom, mindenek lejön majd a maga ideje. Kommunikációban viszont elég gyorsan fejlődik, nagyon sok mindent megért, érti a tárgyak nevét és megy, fordul utánuk, ha mondjuk, kipakol, bepakol a ládába, ráteszi a kupakot a cumisüvegre, odaad dolgokat, ha kérünk, szófogadó ha rászólok...stb. lehet, hogy ezek korához képest nem kiugró dolgok, de én persze annak látom, jaj de OKOS kis buksi :-) Szóval csak az a gondom, hogy nappal nem akar többet aludni... Bár voltak mostanában napok, amikor sikerült 1,5 órát aludnia... de a meleg idő nem számított. Legalább éjjel végig alszik 10-11 órát. A legutóbbi kommentelő, írod, hogy éjjel 3x ébred, lehet, hogy túl meleg van nála, nem tudtok ablakot nyitni, vagy kicsit huzatot csinálni? Nálunk nyitva van minden ablak, hogy legyen légmozgás, nem fekszik azért huzatban, de pl. csak egy textil pelussal takarom, és csak egy ujjatlan body van rajta.


Nos, most alszik már fél órája, kiváncsi vagyok még meddig bírja, mert most én is ledőlnék kicsit...

2012. júl. 10. 14:16
 13/23 Disi ***** válasza:

Igen igazad van, meleg van nálunk. Az a baj, hogy fő utcán lakunk, arra néz az ablak, ha kinyitom, akkor vagy a motorokra vagy a nagyon boldog fiatalok kiabálására ébred. Ettől függetlenül ki szoktuk nyitni, mert máshogy nem lehet kibírni. Remélhetőleg napokon belől jönnek ablakot cserélni és költözik a hátsó szobába a kisasszony, akkor nyugisabb helye lesz. Emellett még jön a 6 fogacska is, hetek óta szenved, de már látszik valami, a popsija is kicsapódott, eddig minden fognál ez volt, remélem napokon belől az is kibújik.

Amúgy kíváncsi leszek, hogy ha elindul a kismanód, akkor fog-e változni az alvása. Attól rettenetesen elfáradnak, mert annyira tetszik nekik hogy ők ilyet is tudnak. Én is csak nézem este a babómat, hogy ebben a nagy melegben estefelé már csetlik-botlik, de akkor is menni kell, mert rengeteg fontos dolga van :)))

2012. júl. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Akkor nálatok gondolom meg fog oldódni legalább az éjjeli alvás probléma. Együtt érzek az utca-frontos szobáitokkal, nálunk is arra néznek a hálószobák ablakai (VIDÉK). Mi ráadásul nem is főutcán lakunk, de elég sok motoros megy át errefelé és nagyon idegesítő, hogy 60-80-nal tepernek végig... (Gondolkozom hogy lehetne fekvőrendőröket tetetni...)

Tegnap végül kicsit több, mint 1 órát aludt, igaz éjjel csak 10 órát aludt... Hát én is nagyon kiváncsi vagyok, ha majd elindul, hogy alakulnak az alvásai. Talán pár héten belül már ki is derül :-)

2012. júl. 11. 12:54
 15/23 Disi ***** válasza:
Jajj, már nagyon várom. Valahhogy én is attól várom a megváltást. A mai időjárás sem volt rá hatással? A babám a hidegfrontra érzékeny, akkor mindig többet alszik. Most egy hónapja indult el kb, azóta mindig alszik másfél órát átlagban.
2012. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Most alszik kb. 20 perce, meglátjuk ma is bírja e 1 órát, akkor lehet, hogy rá is hat a hidegfront... Amikor nagyon esős, borús idő van, akkor néha sikerült még többet aludnia. Mennyi idős is a babád?
2012. júl. 11. 14:38
 17/23 A kérdező kommentje:
Nesze neked HIDEGFRONT! Az éjszakai jó alvásnak megint vége... Most, hogy végre itt a kellemes, enyhe idő, éjjel lehet aludni, 3 napja mindig felébred vagy még éjjel, vagy hajnalban 1 órán belül 2x. Először nagy nehezen szopival visszaaltatom fél-3/4 óra alatt, leteszem, majd 1 órán belül újra felsír... Picit mindig várok, mert van, hogy csak 2 nyöszörög és visszaalszik, de most nem... Újra kiveszem, próbálom először kezemben ringatni, puszilgatni, amikor már azt hiszem visszaaludt... leteszem és kezdi elölről...végül csak cicivel alszik vissza. Én nem tudom mi van most vele, de megint minden napunk csúszik, mert 9-10 között ébred... Nálatok változott valami rossz irányba a hidegfronttól?
2012. júl. 13. 11:40
 18/23 A kérdező kommentje:
Jaaa és mindennek tetejébe nappal sem alszik többet fél óránál :-((((
2012. júl. 13. 11:41
 19/23 Disi ***** válasza:
Hát persze hogy nem. Elmúltak a szép idők nálunk is... Nem alszik többet, viszont legalább nyűgös egész nap :((( Ráadásul napok óta 3x kelünk éjjel mi is. Úgyhogy most már én is rosszul alszom mert tudom hogy kezdődik az éjszakai műszak... 4 és fél hós koráig átaludta az éjszakát, azóta volt tán egy hetünk amíg kibírta hajnalig. 10 hós kora körül volt két hetünk amikor óránként felsírt. Azóta sem tudom miért. Most volt 30.-án egy éves a kislányom.
2012. júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Ma nekem semmi nem jön össze :-( Reggel nem evett megint rendesen... A Fasírtom szétesik, a Manóm hisztizik (pedig nem szokott), emiatt a főzést félbehagytam, ebédet neki is főztem, de alig ette meg a felét... Most jön az alvás... hát kiváncsi vagyok, legalább az összejön e. Szóval akkor sorstársak vagyunk...
2012. júl. 13. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!