Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit lehet tenni olyan gyerekke...

Mit lehet tenni olyan gyerekkel, aki csak akkor alszik el, ha sétálunk vele, és letevéskor felébred?

Figyelt kérdés
Fél éves a kislányunk. Amíg kisebb volt, elaludt mellen is, de ahogy nő (és, gondolom én, csökken az alvásigénye), már csak esténként alszik el mellen, nap közben bele kell kötni a hordozókendőbe és sétálni kell vele. Amíg sétálok, alszik, ha leteszem, felébred és elkezd sírni. Mit lehet ezzel csinálni?? Már nem bírok 40 fokban többet gyalogolni egyszerűen.

2012. aug. 2. 13:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem a kicsi volt ilyen, meghatározott szögben tartva, meghatározott ritmusban ringatózva-járva lehetett este is elaltatni. Egy ideig bírtam, aztán sokáig tartott, de rászoktattam arra, hogy inkább mellébújok és szunyáljunk együtt.
2012. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én babám is igényli a "ringatást" alváskor. Így a napközbeni alvása délelőtt a babakocsiban, séta közben történik, délután pedig hintában, ilyenünk van: [link]


Én egyébként nem bánom, hogy a baba nem ragaszkodik az ágyban alváshoz, mert így tudunk bármikor bárhova menni a 2 nagyobb tesóval. Akkor lennék bajban, ha csak a kiságyban akarna aludni... A tesók is sokat aludtak a hintában, aztán úgy egy éves koruk körül leszoktak róla, és szépen elaludtak maguktól is már.

2012. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 xStefix ***** válasza:
100%

De csak addig kell vele sétálni, amíg elalszik, nem? Jó, ez most még hosszabb idő, de utána, ha már mélyen alszik, tudod végezni a dolgod úgy is, ha rajtad van...

Az enyém 2 hónapos, mellen alszik el és gyakran kötöm magamra utána. (Most is éppen.) Megvárom, amíg beájul, utána kendő és mehetek a dolgomra. Nem mondom, ebben a nagy melegben már kevésbé kényelmes, de pár fokkal hűvösebben már jobban élvezem én is.

Vagy, bealvás után hasra fektetve teszem le és betakarom a kendővel. Így kisebb az esélye, hogy felébred.

2012. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, amíg kisebb volt, működött az, hogy ha már mélyen alszik, leteszem hasra és betakarom. De már nem. Rá lehet valahogy szoktatni arra, hogy elaludjon az ágyában, vagy akár mellen? Vagy hogy érhetném el azt, hogy ne ébredjen fel, ha leteszem? Nálatok hogyan oldódtak meg ezek a problémák?

(Este egyébként előfordul, hogy elalszik az ágyában, de csak este és csak néha.)

2012. aug. 2. 14:52
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Rá lehet szoktatni igen,csak következetesnek kell maradni.Nem szabad újra és újra fel és kikapkodni.Persze nem 1 nap alatt fog megoldódni a probléma,de a kicsi babák most még könnyebben alkalmazkodnak.Lesz sírás bizonyosan,de ha "megtanulja " akkor teljesen jól el lesz az ágyában is.Én csak éjszakára teszem a kiságyába,napközben földön vagy az utazóágyában van,attól függ hogy mi és merre van dolog.Bár mondjuk alapból nem hordoztam magamon:) 3 gyerekes anyuka
2012. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja most fél éves:)
2012. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Meg kell vele tanítani. Nem esz egyszerű, de sok olyan dolog lesz még ami nem lesz egyszerű mégis meg kell csinálnotok.

Tedd be az ágyba, és fokozatosan szoktassátok ahhoz, hogy ott kell aludnia. Max 3 nehéz napotok lesz, aztán menni fog hidd el.

2012. aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Úgy értitek, hogy tegyük az ágyába lefekvésidőben, és ne vegyük fel semmi szín alatt, akkor sem, ha sír...?
2012. aug. 2. 18:30
 9/13 xStefix ***** válasza:
100%

Na igen, ha ezt meg tudod tenni... És mennyi kárt okozol ezzel. Nagyon nem javaslom, főleg, ilyen pici korban!


Kérdező, ha szoptatod a babádat, figyeld meg, mikor jut el a mélyalvásba. Gyakori, hogy ilyenkor egy nagyot szusszannak vagy nyögnek. Ha ez megvan, akkor már jó eséllyel le tudod tenni.

2012. aug. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, szoptatom. Amikor elalszik mellen, akkor működik is a dolog. Csakhogy ahogy nő, egyre ritkábban alszik el mellen. Kezdetben minden egyes lefekvéskor úgy altattam, most meg már szinte csak este sikerül így.
2012. aug. 2. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!