Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történt vele, hogy nem...

Mi történt vele, hogy nem akar este elaludni?

Figyelt kérdés
10 hónapos kislányom nagyon keveset alszik napközben. Általában 7 körül ébred reggel, és délelőtt kb. 20 percet alszik egyszer, majd ebéd után 1 körül újra 20-30 perc, és általában fél 5 körül megint 20 perc. De pár napja egyszerűen nem tudom mi van vele, fürdés után egyszerűen nem hajlandó elaludni. Mindent ugyanúgy csinálunk mint eddig, fél 8 körül fürdés, majd vacsi, aztán alvás. Napok óta a vacsi után csak játszani akar, és nem aludni, tegnap is 10 óra után tudtam nagynehezen elaltatni. Gondoltam már arra is, hogy a fél 5-ös alvás nem kellene neki, és akkor fáradtabb lenne, hamarabb elaludna. De volt már olyan hogy nem aludt csak ebéd után fél órát és fürdéskor már nagyon nehezen lehetett bírni vele, mert olyan fáradt volt. Nem tudom mit csináljak, most pl. fél 2-kor tettem le aludni, hátha jobban bírja estig. Adnátok valami tanácsot?
2013. jan. 30. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen időszakok.

Mostani babám nekem is 8 hónapos, vagy 2x vagy 3x alszik napközben. Épp nemrég volt, hogy a délutáni korán volt és rövid is lett, így fél 7-kor lecsuklott a feje és elaludt. :o)

Ilyenkor 11-ig muri, pedig 10 perc után felébresztettük, de hiába.


Próbálkozz a két alvással, hiszen egy év körül már sok baba csak egyszer alszik. (Természetesen igazodj hozzá, lehet hogy ő 15 hónaposan vált majd)

Minden esetre az éberség ennek a jele.

Rugalmasan kezeld, figyeld, hogy aznap épp hogy jön ki, és cselezhetsz a vacsi előre tolásával is ilyenkor (gondolom első baba, akkor ez még könnyű logisztika :o)


Kitartás!

2013. jan. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Délután kiviszed egy kicsit a levegőre? Lehet, hogy segít. :)
2013. jan. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Minden délután vagyunk a levegőn!
2013. jan. 30. 13:50
 4/4 anonim ***** válasza:
probald meg 3-4 napon keresztul nem a szokott dolgok szerint csinalni, figyeld mikor farad el, olyankor tedd le aludni. Szerintem is sok mar neki a 3 alvas, probald ki hatha mar az elso kesobb is lehet, igy csuszik a masodik az esti alvast meg elorebb hozod. De vannak ilyen idoszakok is, amikor 2 keves 3 meg mar sok, de szerintem mar lassan megeri atallni kettore, de lehetnek napok amikor meg 3-szor fog aludni. Semmi baja nem lesz ha igy osszekeveredik a napirend, majd alakul egy uj.
2013. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!