Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Régen hogyan bírták ki az...

Régen hogyan bírták ki az anyukák, hogy az újszülött ordít mert éhes, viszont ők nem keltek fel megetetni?

Figyelt kérdés
hogy tudták ezt megcsinálni? egész éjjel nemadni nni a kisbabának. nekem a szívem szakad meg amikor sír a babám.
2013. jún. 11. 09:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Ezt a butaságot honnan veszed? Nem kell mindent elhinni, amit ezen az oldalon olvasol. Régen is felkeltek az anyák az újszülöttjükhöz, az már más kérdés, hogy nem etették őket éjszaka még 1,5 évesen is.
2013. jún. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
Felkeltek ők is, de csak etetni. Nem ugrottak minden nyikkanásra.
2013. jún. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
36 éves vagyok, de éjszaka engem anyukám a Babakocsiban ringatott
2013. jún. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Épp a nagymamámmal beszélgettem erről egyik nap. Ő azt mondta, hogy az ő idejükben nem volt divat éjjel etetni. Hagyni kell sírni a gyereket és majd megszokja. -ő mondta.
2013. jún. 11. 10:22
 5/16 anonim ***** válasza:
Az idősek szeretnek meghökkentő dolgokat mondani, éreztetni, hogy régen mennyivel másabb volt minden, mégha ez nem is igaz. Régen is megvolt az anyákban az anyai ösztön, és ez nem szokás kérdése. A mamák szeretnek túlozni, de leginkább ellentmondani másoknak, még ha ezért hazugságokat is kell kitalálniuk.
2013. jún. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Anyós meg nagymamám mesélte, hogy igen, "tilos" volt felvenni őket, mert "pihennie kell" a gyomornak hasfájás elkerülése érdekében. Ennek értelmében csak teáztatták meg cumiztatták őket. Nem rossz szndékból tették, jót akartak, mindenki így csinálta meg ugye orvosi utasítás. Ráadásul a nők 6 hét után mentek vissza dolgozni, úgyhogy nem kell őket így elítélni. Mondjuk általános is voltaa hamar elapadó tej.

Viszont a dèdim még igény szerint szoptatott! Igaz, leginkább a földeken. Akkortájt jöttek be a tápszerek, később meg az is vált elfogadottabbá.

Szóval nincs új a nap alatt, 20 év múlva majd mi nézünk nagyokat az új "trenden" :)

2013. jún. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, én nem ítélek el senkit, csak nem értem hogy volt szívük...
2013. jún. 11. 11:38
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen így volt, mert onnan ered az is hogy hagy sírjon, legalább erősödik a tüdeje! Nem a szívükre meg az anyai érzésükre hallgattak, hanem sok buta tanácsra.
2013. jún. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azert ez nem igy van. Regen sem mindegyik no volt buta vagy szivtelen. Ugyanugy voltak, akik folkeltek es megetettek a babat. Azert a csaladomban en nem hallottam ilyenrol. Sot, itt olvastam ezen az oldalon errol eloszor. Nem tudtam, hogy vannak es voltak, akik hagyjak sirni a babat.
2013. jún. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért, mert a te nagymamád hagyta az újszülött babáját az éheségtől ordítani és nem kelt fel hozzá, azért nem kellene általánosítani. Felkeltek régen is az anyák az újszülötthöz.
2013. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!