Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tévézni kell az altatáshoz?

Tévézni kell az altatáshoz?

Figyelt kérdés

Kislányom mindig is én altattam tv nélkül, lefeküdtem mellé, és egyszer csak elaludt.

Múlt hét óta visszamentem dolgozni, és 21 óra után értem haza, amikor ő már aludni szokott, de mivel nem voltam vele, fenn volt. Tévézett az apjával ő úgy altatja. Nem tudja másképp, már próbálta.

A hétvégén is nagyon hiányolta a tv-t, de kitartottam az elveim mellett és sikerült elaltatnom. Viszont hosszútávon nem tudom meddig bírom, hiszen csak úgy lehet konfliktusmentesen gyereket nevelni, ha egyetértés van. Vajon egy idő után majd úgy megszokja, hogy nem fog tudni elaludni tévé nélkül?


2013. júl. 14. 20:57
 1/6 A kérdező kommentje:
3 éves kislányról van szó
2013. júl. 14. 20:58
 2/6 Kerria ***** válasza:

Meseolvasás nem jöhetne szóba? Az Apukának is menne biztosan, hisz csak találni kell a kislány ízlésének való mesekönyvet.


Tv nézés. Nem ellenzem, de nem is pártolom. Meg kell találni az egyensúlyt. Jelen esetben az a bajom az altatásos tv-nézéssel, hogy villog a képváltásoknál, amit egy kisgyerek agya még ingerként fog fel, így nehezíti az alvást.

A másik- csak remélni tudom- hogy mesét néz, nem pedig valami olyan filmet ami esetleg még a lelki nyugalmát is megzavarhatja.


Próbáld megbeszélni a Férjeddel, hátha a meseolvasás kedvére való volna, és sikerülne úgy elaltatni.


(Az tény, hogy úgy biztos nem tudja elaltatni, ahogy Te szoktad. Ez nálunk is így van! Más világot alakít ki Anyával, másikat Apával... és Mamával is)

2013. júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
mese megy természetesen. az olvasás nem menne, mert a leányzó nagyon akaratos, apa meg lágyszívű.
2013. júl. 14. 21:14
 4/6 anonim ***** válasza:
sajnos az én lányom is 3 éves és mese nézés közben alszik,el,sajnos nem tudom másképp altatni mert én személy szerint ha mesét olvasnák neki hamarabb elaludnák rajta mint a gyerekem....
2013. júl. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 20 hónapos, a helyzet a következő:amíg este ment az m2-őn a Nils Holgerson és a Maja azt megnéztük együtt,utána alvás.Ma egy Miki egér,és utána mondja hogy ágy.Ő maga kéri hogy tegyem az ágyába és el is alszik,őt nem ingerli,persze minden gyermek más és más.
2013. júl. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
azóta szerencsére megoldódott a problémám:) 21 után érek haza, ez igaz, viszont akkor még ébren van a kicsi, és viszem is rögtön altatni:)
2013. aug. 2. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!