Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Túlpörgettem a kisfiam!...

Túlpörgettem a kisfiam! Annyira selejt anya vagyok. Mit tehetek ilyenkor, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Kisebb korában cicin mindig elaludt, de már 4 hónapos, ez egyre kevésbé megy, így kész tortúra minden altatása. Próbáltam már az álmosság első jelére letenni, próbáltam minél tovább húzni, de valahogy majd' mindig nyűglődés és sírás a vége bárhogy próbálkozok. Belefáradtam, egyszerűen szar anya vagyok. De ennyire sosem sírt, masszívan ordított nagyon sokáig, annyira tehetetlen voltam, semmire nem csillapodott, engem is elutasított. Pedig semmi szokatlan nem történt. Mit tehetnék máskor ez ellen? Ilyenkor jobb sírni hagyni? Vagy egyáltalán, hogy tehetném könnyebbé számára az elalvást?

2013. júl. 16. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Az en fiam is ilyen volt, de szuletesetol kezdve. Es nem vagy rossz anya emiatt!!!!!!

Nekem mar gyomorgorcsom volt, amikor kozeledett az alvasido. Kb 1 eves korara rendezodott, h eltudott aludni ugy, h pl melle fekudtem es nem volt siras. Elotte ha fejen alltam se tudtam elaltatni orditas nelkul.

Szerintem ez olyan dolog, h kinovik. En is sokszor ereztem h kesz, eddig birtam, begolyozok.

De kitartas!!!!!!!!!!!!!!!

2013. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya :) mi is ebben a helyzetben vagyunk alvás terén pedig még csak 3hónapos a kislányom. Mi úgy tudjuk be altatni hogy hasra tesszük (hason alszik el csak) sajnos le kell fogni a fejét mert állandóan elemi és közben ringatjuk. bele telik pár percbe mire megnyugszik azt utána már könnyebb altatni persze addig ringatom míg be nem alszik :) nehezen de be tudjuk altatni :) próbáld ki.
2013. júl. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam az éneklés vált be és a ringatás. Kezembe vettem ringattam és énekeltem neki a lencsi lányt :) kb 15 perc alatt el is aludt. Most meg már hozzá szokott hogy cumisüvegen alszik el. Megissza a 2,5dl tápszert és már húzza is a lóbőrt. persze azt is az én ölemben. De a lányom pl 2 éves koráig babakocsiban aludt csak el cumival a szájában. még este is. ha elaludt átraktam a kiságyba. de egyébként vannak az altatás szempontjából nehéz időszakok, sokszor van hogy a jól bevált módszer nem jön be. rossz érzés hogy tehetetlennek érzed magad de egyáltalán nem vagy rossz anya. kitartás és próbálj meg nyugodtan hozzáállni és próbálgatni. valami majdcsak beválik nálatok is.
2013. júl. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olvasom hogy masnak is volt gyomorgorcse amikor az esti altatas kovetkezett, en is igy voltam az elejen, ugy kb. 6 honapos koraig volt nehez az altatas. Most mar konnyebb, a kislanyom 11 honapos, 22 kor alszik el ugy hogy esti ritule mindig betartva, furdes, egy kicsit puceron hagyom az agyon maszkalni, mert azt nagyon imadja, utana feloltoztetem, tejecsket kap cumisuvegbol, es akkor bofi es egy kicsit ringatom az olomben es nallunk is a Lencsi lanyos dalocska most ami tetszik neki, amikor bebi volt, akkor a Tavaszi szel vizet arat dalra aludt el, meg addig enekelek neki ameddig elalszik, akkor leteszem az agyaba es csend van, reggel 4 ig alszik, majd tejcsi es utana azonnal visszaalszik nem kell ringassan, de mar magam melle kell tegyem es reggel fel 9 ig csend van. Most ez igy nagyon szep es jo de szenvedtunk mi is sokat az elejen, hasfajos volt. Kitartast
2013. júl. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!