Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek minden nap alszik a...

Nektek minden nap alszik a gyereketek? Mindig ugyanakkor? Mert az enyém nem és pl. ma sem tudtam sehogy elaltatni, de mostanában ezt csinálja.19 hónapos fiú.

Figyelt kérdés
Kikészülök már tőle, nem tudok tőle semmit se csinálni, Az esti altatás se egyszerű, cicin alszik el, de tegnap este autóban kellett altatni nagynehezen elaludt fél 12-kor. Miért van ez? És ha leszoktatom a ciciről, bár nem tudom hogyan akkor hogy fogom elaltatni?? Plusz alig eszik rendes ételt mindig csak a cici.. Már bőgök kínomban már annyira ki vagyok. Más is volt így ? Mennyi idős korában fog rendesen aludni?????
2013. máj. 4. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
5%

Ennyi idősen már nem kéne ciciznie, nagyon nem.

Enyém egyébként már kisebb kora óta is van, hogy nem alszik napközben, mert ha későn kel minek tegyem le, de én mindig mindent megtudtam tőle csinálni.

2013. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Miért ne cicizhetne????? Azért mert 19 hónapos??? És???

Ha téged nem zavar, nem fáj, nem rossz érzés...akkor hagyd hagy cicizzen. A kisfiamat most január végén szoktattam le teljesen és akkor volt 33(!) hónapos. Sokáig cicin aludt el, Én nem látok benne kivetni valót. Nekem is voltak álmatlan éjszakáim, hogy na hogy is fogom leszoktatni az Én igazi cicifüggő fiamat. Úgy kezdődött, hogy 1 éves koráig semmit sem evett, semmit sem ivott cicin kívül, egyszerűen nem fogadott el semmit. Aztán utána is csak eszegetett, de a cici az maradt. Most szeptemberben elkezdtem több tejet/kakaót/mézestejcsit adni neki, így egyre kevesebbet cicizett. Októberben már csak alvásokhoz kérte/kapta meg. Novemberben elkezdtük mondogatni neki, hogy a cicike már fáradt és az már csak a pici babáknak való, és ő meg már ügyes nagyfiú. Decemberben már csak az esti alváshoz kapta meg. Januárban már kb 2 naponta mikor valami rossz érte(elesett, megütötte magát, valaki nem adott oda neki valamit és zokon vette...), végül január végén teljesen elhagyta. Szóval nehezen, fokozatosan de elhagyja majd, de még a te kicsid tényleg kicsi kell még a cici neki.


Ja az alvás kérdése nálunk nem merülhet fel, hogy szeretne-e aludni vagy sem. Aludni kell és kész. Persze van, hogy próbálkozik, de tudja, hogy hiába. Szerintem kell is nekik még az alvás bőven 4-5 éves korukig minimum.

Alvás előtti cicizésről meg úgy szokott le, hogy ugyanúgy odabújtam mellé mintha cicizne, persze első pár napban volt sírás, de közben magyaráztam neki, hogy miért is nem kaphat ilyenkor cicit. Ja meg megitattam vele előtte egy nagyobb pohár langyos tejet.


Kitartás! :D

2013. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia kedves "sorstársam"! :)

Nálunk is majdnem ugyan ez a helyzet. Az én lányom csütörtökön lesz 19hónapos. Igaz az én lányom már csak elalváskor, éjszaka és néha-néha reggel cicizik "csak". Napközben már hónapok óta nem kéri, nálunk azért is van még mindig cicizés, mert 15hónapos koráig egyszerűen semmilyen tápszert nem fogadott el bármivel is próbálkoztam, tehát ha nem is tudtam volna leszoktatni a ciciről. Szépen fokozatosan fogadta csak el, de most sem a kedvence. Minden este és reggel megcsinálok neki 90-120ml tápszert(ezt a mennyiséget is kb.3szorra issza csak meg nem egy szuszra). Én úgy gondolom, hogy hamarosan elérjük majd azt hogy hátha nem kell neki elalváshoz sem a cici, bár engem nem zavar, hogy még cicizik és egyáltalán nem értek egyet az első válaszolóval aki azt írta, hogy nagyon nem kellene már ebbe a korban ciciznie egy gyereknek!

Az alvással viszont mi is ugyanúgy állunk mint ti :(

A lányom későn kelő típus 8:00-9:30között szokott ébredni. Ha 9után ébred akkor soha nem alszik el du., ha előtte akkor is nagy nehezen tudom csak elaltatni. Ha nem alszik du. akkor viszont este már alszik 7:30-8 között, ha nem alszik du. akkor viszont legkésőbb 9kor próbálom altatni, de pl. tegnap este is 1óráig "kínlódtunk" mire elaludt. Sajna mostanában bevezettem egy rossz szokást mert már nem tudtam mit bevetni annak érdekében, hogy végre elaltassam du. (megjegyzem ezt én sem tartom jó megoldásnak, de sajnos a szükség na úr), szóval bekapcsolom neki a mesét és az ölemben ültetem és együtt nézve szépen elaltatom. Természetesen nem mindennapos ez!!!!!!

Hasonlóan mint te én sem tudok tőle semmit sem csinálni, mert ha nem foglalkozok vele,akkor jön és húz, hogy menjek vele játszani, de legtöbbször elvan egyedül csak kell neki, hogy ott üljek mellette a földön a játékok között. Én igyekszem bevonni a házimunkába, pl. ha zöldséget, krumplit stb. pucolok, akkor hívom, hogy segítsen, leülünk a földre és ott csináljuk együtt...ilyenkor ő dobálja szanaszét, megkóstol mindent, mondom neki, h pl. etesd meg a babát vele.

Sokszor ki vagyok én is készülve, hogy még a wc-re sem tudok elmenni mert rögtön jön utánam h játszunk. Most eldöntöttem azt, hogyha nem fog változni hamarosan a du.-i alvási szokásai akkor reggel mindig fel fogom ébreszteni egy fix időben, mondjuk 8kor és akkor remélhetőleg ismét állandósul a du.-i alvása.

Mi pl. nagyon sokat vagyunk kint a friss levegőn, sokat futkározik, játszóterezünk stb. de még ez sem tudja lefárasztani a kiscsajomat.

Gondolom nem sok mindent tudtam segíteni neked, de gondoltam leírom hogy tudd nem vagy egyedül :)

2013. máj. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is kb. ugyanez a helyzet mint nálatok, és az előttem szólóknál :).

Én nem aggódom ezen, mindig attól függően altatom délután, hogy reggel mikor ébredt. Ha későn akkor később altatom, ha előbb, akkor hamarabb.

Van, hogy csak fél órát alszik, akkor este hamarabb fürdünk, és hamarabb elalszik, mindig attól függően fürdik, hogy mennyire fáradt (7-8 között fürdik este).

Fel a fejjel, ez teljesen normális dolog, minden baba más.

Ne sírj, próbáld elfogadni, hogy ez most egy ilyen időszak, ne aggódj, változni fog.

Délutáni altatásnál nálunk nagyon bevált a zene (persze szopi közben). Így kb. 10-20 perc alatt alszik el, de van, hogy több. Este is volt már, hogy egy óráig altattam, máskor 10 perc alatt elaludt.

Éjjel is ébred olyan átlag 3 alkalommal, és cicin alszik vissza.

Kitartás!

2013. máj. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!