Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tanácsot szeretnék kérni...

Tanácsot szeretnék kérni 1éves kislányom alvási problémáira. Volt ilyen tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés
2hetes kora óta átaludta az éjszakákat egészen 8,5hónapig. Ekkor a cicizést egyik napról a másikra abbahagyta. 2hónapba beletelt, mire elfogadta a tápszert (tehát kb 11hónaposan). 8-9hónaposan kezdte, hogy éjszaks 1-2 alkalommal felébredt. Ekkor még vissza tudtam altatni. Mára eljutottunk oda, hogy 1szer kel fel, de akkor pl. 1-5ig. Én nagyon szeretem a lányom, de ez már iszonyatosan fárasztó.
2013. júl. 19. 05:28
 1/9 anonim ***** válasza:
1-5ig folyamatosan ébren van? lehet hogy nappal túl sokat alszik már. nem fárad el eléggé, vagy lehet hogy a foga jön.
2013. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nappal most már csak másfél órát hagyom aludni. A foga is jön szerintem, de adok neki gyógyszert, és annak ellenére is fenn van.
2013. júl. 19. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz, amikor éjjel ébren van? Mi olyankor nem vesszük ki az ágyból, csak simi, esetleg vízzel kínáltam, cumit kapott. De nem "szórakoztattam", sőt szoktam mondani, hogy én álmos vagyok és megyek vissza aludni.
2013. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nàllunk is ez volt, nem szabad vele jàtszani, ha észreveszi h senki nem szorakoztatja tovàbb alszik, mi 1 7ig szenvedtünk, sirt stb, de utànna észrevette h nem ér el vele semmit és azota nincs gond
2013. júl. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha felébred éjjel, akkor meg szoktam itatni. Csak ő nem magától alszik vissza, hanem én altatom. Min. fél óra cipelés után megpróbálim letenni. 1-2hete még ment,de most ahogy kiságyba teszem v mellém(így is próbáltam) megébred.Ezt ha 2szer eljátsza,3.-ra le szoktam tenni játszani,mert az én derekam sem bírja.Ilyenkor,ha elálmosodik,akkor altatom el.
2013. júl. 20. 07:18
 6/9 A kérdező kommentje:
Ma Éjjel fél 3kor kelt. Megpróbálkoztam a "lehetetlennel". Adtam neki kis tápszert,beletettem a kiságyba,kijöttem a szobából,betettem az ajtótés vártam. Ügye amikor az ajtó felé mentem,már sírt,de nem hátráltam meg.Pár perc keserves sírás után elhallgatott.Elaludt.Férjem nagyon nehezen akarta elfogadni,hogy nem megyünk be hozzá,de elmagyaràztam neki,mivel ő nincs itthon,nem az ő dereka esik szét,ezért megg kell próbálni ezt,akármilyen rossz is hallgatni a sírását. Remélem hamar beáll a régi rendbe majd a kis tündérkém.
2013. júl. 20. 07:28
 7/9 anonim ***** válasza:
És mennyi ideig sír mikor odamész hozzá? Nálunk még az is bevált mikor elkezdett nyekeregni, akkor csak akkor mentem oda ha már sír kb fél perce. Mert sokszor van hogy csak álmában sír egyet és alszik tovább. sokszor van hogy ugrok egyet az ágyban mert azt hiszem oda kell menni és mire kikelnék az ágyból már vissza is aludt. Ha csak egy kis nyöszörgés vagy sírás van próbáld meg hogy nem mész oda rögtön, hátha úgy gondolja hogy nem jön senki akkor alszom tovább. Tápszert nem próbáltál még meg adni neki? Fiam 16 hónapos folyamatosan azt hallgattam minden ismerőstől hogy éjszaka ha felébred vizet adjak neki mert így hozzászokik hogy kap éjszaka és soha nem fogja végigaludni. Én szoktam neki adni ha éjjel felkel, bár nagyon nagyon ritka már hogy felkel éjszaka, megissza a tejcsit és alszik tovább.
2013. júl. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, most láttam hogy írtál, hát gratulálok! Csak így tovább. Férjed meg megértheti hogy egy pici sírás még nem a világ vége.
2013. júl. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, pár perc sírás tényleg nem vészes. Csak így tovább!
2013. júl. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!