Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3hós kislányom nem akar...

3hós kislányom nem akar aludni napközben mit csináljak vele hogy elaludjon?

Figyelt kérdés
ha nagy nehezen sikerül 1óra múlva fel kell és akkor sír kaja nem kell neki. hiába próbálom vissza altatni nem megy. milyen jó praktikátok van?

2013. júl. 19. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha nem alszik jól akkor:

éhes-lehet kevés neki a tej,vagy a gyakorisága az etetésnek

szomjas-ha szopizik is,kell neki viz vagy tea ilyen melegben főleg

bekakilt

nem jön a kaki-laevolac

jön a foga-nurofen,chamomilla

fáj a hasa-gázok-espumisan

fáj a hasa-büfi-espumisan

fél a sötétben-kislámpa,maci,levendula illóolaj

melege van-ventillátor

fázik

szeretné ha elringatnád

cumizna


hirtelen ezek jutottak eszembe. nekem 3 van. a legkissebbnek az a mániája h ha karba veszem,be kell takarnom a takarójával de úgy h a fején is legyen és máris alszik


lányom magától aludt


nagyfiammal szenvedtem sokat,ő kb 1 éves kora óta egyáltalán nem alszik nappal-oviban sem. ő ilyen tipus,energia bomba. lehet a te picid is "csinálna" már valamit.. adjál neki játékot,körforgót,valamit ami kicsit kifáraszthatja

2013. júl. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kaját és vizet se fogadja el. fáradt látom rajta de nem akar be aludni sehogy nem jó neki. melege szerintem nincs mert csak pelusban van. bárhova teszem le hogy aludjon nem akar pedig a szemein látszik hogy fáradt.
2013. júl. 19. 14:29
 3/11 anonim ***** válasza:
hanyatt alszik ? fordítsd hasra. a mi babánk az első 2 héten alig aludt, mert háton nem tudott.
2013. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

vagy emeld meg kicsit az ágy egyik felét,lehet h kicsit refluxos,ég a gyomra,nem esik jól neki úgy az alvás.és igen a hason altatás is jó lehet.


azért én tovább próbálkoznék a vizzel és a cumival,mert ha azt szokja meg h mindenre cicit kap meg fogsz őrülni. lehet h most is ez a helyzet,cici a szájában úgy jól alszik anélkül meg nem

2013. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
cici nincs a szájában mert sajni tápszeres. hason alvó már rég óta. cumival szokott elaludni nagy nehezen. de magától nem akar elaludni rá kell segítenem és mindig másképpen kell altatni. most délután a pihenőszékben kellett hintáztatni hogy egy kicsit be aludjon és be lehessen tenni a kiságyba. van mikor ott kell ringatni de egyre nehezebb elaltatni.
2013. júl. 19. 15:39
 6/11 anonim ***** válasza:
hánykor kel reggel,éjjel mennyit alszik,és te mikor akarod letenni napközben? fiamkb 3 hósan kezdte h 7kor felkelt és 11-12ig nyomta. addigra fáradt el. volt h kidölt magától 10kor de akkor max 1 órát aludt. ha tartottam a 11órát-most már 12,mert már 9hós-akkor szépen alszik 2-3 órát. aztán este 7kor megy ágyba
2013. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ja és ha tápszeres pláne viz,tea!!
2013. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os az éjszakát átalussza már azóta mióta haza jöttünk :) reggel változó hogy mikor kell 6-8között azt nem szokott egyből be aludni akkor szoktam le tenni mikor látom rajta hogy már álmos. általában 11-12között azt ha sikerül elaludnia akkor alszik 3-4órát is este 7-8között van fürcsi azt kaja és alvás esti alvásnál nincs vele gond mert addigra fáradt lesz ha nem alszik egész nap.
2013. júl. 19. 20:27
 9/11 anonim ***** válasza:
sztem próbálj napirendet tartani. ha össze-vissza kel,lehet h még nem álmos amikor leraknád,csak te gondolod. ha viszont van napirend akkor tudod h pl 5 órája ébren van,nemsokára alvás. az is fontos h sosem pont evés-ivás után rakd le mert akkor a büfi,puki,kaki miatt nem biztos h elalszik. az is fontos még h ne akard hirtelen lerakni. pl játszol vele,ásit egyet,fogod lerakod,akkor az túl gyors,tiltakozni fog. legyen egy átmenet. én pl elkezdem pakolni a játékokat. lehúzom a redőnyt,van egy altatós babája azt bekapcsolom neki stb. igy van átmenet. ha ezt látja minden nap,nem fog tiltakozni mert megtanulja h most alvás lesz.és evés után minimum fél-1 órát tartok
2013. júl. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
holnap megpróbálom amit írtál amúgy köszi
2013. júl. 19. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!