Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babát ha este meg...

10 hónapos babát ha este meg éjszaka egyszer szoptatom, akkor kell neki tápszer kiegészítésnek?

Figyelt kérdés
Doktornőt kérdeztem, annyit mondott, döntsem el én, én vagyok az anyja. Persze valahol igaza van, de első baba és nem nagyon tudom hogy így elég vitaminhoz, ásványi anyaghoz jut-e. Napközben azt eszi amit mi, plussz babajoghurtot meg természetesen gyümölcsöt.
2013. febr. 17. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:

most akarod elkezdeni a tápszert?

minek?

nem fejlődik megfelelően a baba?

2013. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is ennyi idősen kezdtem el a tápszert, de csak, mert olyan antibiotikumot kaptam, ami mellett nem lehetett szoptatni, és utána nem akartam már visszaállítani, mert látszólag nem volt nagy trauma neki, sőt ízlett a tápszer. Nekem azt mondta az orvos, hogy ennyi idős korban a szoptatás már csak szopás, és szinte alig van ásványi anyag tartalma a tejnek. Úgyhogy nem teljesen alaptalan a kérdező félelme. Mondjuk éjszaka én biztos nem adnék neki tápszert. Ha szép súlya van a babának, akkor semmi szüksége arra, hogy éjszaka is egyen, vagy szopjon. Az ő kis gyomrának is szüksége van a pihenésre, nyugalomra.

Én érdemben nem tudom neked azt mondani, hogy adj tápszert, vagy ne adj. Nem tudom mennyi tejed van, meddig szeretnél szoptatni. Ha mondjuk az a terv, hogy egy éves korában elválasztod, akkor szerintem meg lehetne próbálni tápszert adni neki estére. Az éjszakai szopiról pedig ennyi idősen leszoktatni.

De ez a Te döntésed. Ha úgy látod jónak, akkor ne adj neki tápszert, de abban már biztos több vitamin van, mint a tejedben. Remélem egy kicsit legalább tudtam segíteni.

2013. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
harmadik sorban elírtam szopás helyett szokást akartam írni.:)
2013. febr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :) tejem még van, szerintem elég, de szépen lassan szeretném azért, ha átaludná az éjszakát. És persze az sem mindegy, hogy tényleg megfelelő mennyiségben jusson vitaminokhoz.
2013. febr. 17. 17:55
 5/8 A kérdező kommentje:
A súlya szerintem megfelelő, bár a védőnő szerint lehetne több is, 8,5 kiló.
2013. febr. 17. 17:56
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Érdemes ezt a cikket elolvasni:

[link]


az anyatej összetétele folyamatosan változik, de látom itt is az elválasztásra megy ki a játék.Inkább kutyulnád a tápot, mint éjjel a kicsidhez bújj és megszoptasd.:?

2013. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a linket. Nem írtam ilyet, hogy szeretném elválasztani, azonban nem vagyok benne biztos, hogy a tejem elég tápláló egy örökmozgó 10 hónapos számára. Ezért is írtam ki a kérdést.

Másfelől sajnos bármikor bármi közbeszólhat, és szeretném, hogy ha velem valami történne, akkor a babám elfogadja a tápszert.

2013. febr. 17. 22:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell rosszra gondolni, hogy bármi történhet veled, mert csak bevonzod.

Ha éhes lesz meg fogja innia tápszert.

Mi csak 1 éves korig adtunk neki (8hós korától) utána már evett mindent.

A többi gyerekemet majdnem 3 éves korukig szoptattam.

2013. febr. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!