Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4 hetes baba, fürdés, szopi...

4 hetes baba, fürdés, szopi után leteszem aludni és ordít. Mit lehet csinálni hogy aludjon?

Figyelt kérdés
Minden este ez megy hajnal 1-ig. Van nagyobb gyerek is, tehát jó lenne ha tudna aludni.
2013. júl. 26. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 6 hetes, ugyan ez van!

Nálunk tud aludni tőle a nagy, csak én vagyok hulla, mert elalszik 11-12 körül, 3-4 között kell enni, s 6- kor megint kel...

2013. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fáj a hasa.Adsz neki valamit?Nekem mind a 2 gyerekem ezt csinálta.Egész nap minta babák voltak, este meg elszabadult a pokol.Nálunk a poci volt a ludas!
2013. júl. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hasfájás. Ne hagyd annyiban. A gyógyszertárban lehet venni Espumisan cseppet vagy Infacolt, 1 hónapos kortól már Gripe Watert is adhatsz neki.

Sokat segíthet egy kis poci masszázs. Fektessed rá az alkarodra hason úgy, hogy a lábai meg a karjai két oldalon lógjanak le, és úgy ringassad. Van akinek a meleg hajszárító (nem forró) hasra fújása is segít.


Normál esetben 3 hónapos korra fogja kinőni.


Az is lehet, hogy az anyatejeddel kap valamit, ami irritálja a beleit. Nem eszel, iszol olyasmit, amit ilyenkor nem ajánlott?

2013. júl. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elaltatod azért vagy azt várod h egy ekora baba tök egyedül aludjon el?? Bocs ha félreértem de eléggé ugy irtad mintha csakugy ébren beraknád az ágyba és aludjon!
2013. júl. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is az jutott eszembe, mint a 4esnek. A fiam soha nem aludt el egyedül, így kb 10 percet sétálni kellett vele, hogy megnyugodjon és elaludjon, utána ment az ágyba.
2013. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy ha túl sokat alszik nap közben, akkor nem fáradt, este éli ki magát.
2013. júl. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem hagyom sírni. Civin jól elvan, ott szunyókál de amikor berakom sz ágyba és észreveszi elkezd sírni. Akkor kiveszem és bármit csinálok semmi se jó csak a cici. Egész nap nincs baj. Ha nem alszik, nézelõdik. Már vettem tápszert hogy hátha éhes marad de szembeköpött vele :) Igaza van :)

Infacolt kap néha. Nem húzogatja a lábát. Nem gondoltam hogy hasfájás. Persze lehet hogy az.

2013. júl. 27. 01:44
 8/9 A kérdező kommentje:
Figyelek arra hogy mit eszem. Mondtam is a férjemnek hogy készítsen egy jó csilisbabot ha majd már nem szoptatok :D
2013. júl. 27. 01:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt a helyzet. Nagyon-nagyon alaposan kell büfiztetni. A lányom 5 hónapos, ugyanígy volt, este szopi után letettem és nem sokkal később sírva ébredt. Nehezen tudott büfizni, sokat kellett vele járkálni fel-alá, de addig nem tettem le, mert felébredt. Minimum két büfi, különben a levegő benn marad és pocakfájás lesz belőle, akkor azért fog sírni.

Nem vagy egyedül! Két és fél hónapos volt, mire megtanult szépen büfizni, ezután nem sokkal este 10-től reggel 5-ig aludt, pár hete már nem mert mozgásfejlődésen megy át, mi most ezzel a problémával küszködünk. Nálatok is ez lesz valőszínűleg a következő állomás. Kitartást!!!

2013. aug. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!