Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2,5 hónapos körüli babát...

2,5 hónapos körüli babát hogyan tesztek le este aludni?

Figyelt kérdés

A helyzetünk: napközbeni napirendünk több-kevesebb csúszásokkal már beállt. Este 8- fél 9 között fürdés. Utána vacsora, majd néha elszundít 20 percre, néha nem, utána viszont felélénkül és van, hogy csak 11-fél 12-kor alszik el éjszakára. Hogyan lehetne ezt az alvást korábbra "hozni"?Jó lenne, ha nem ezt szokná meg hosszútávon.

Fürdés előbbre hozás kilőve- akkor még nyűgösebb volt utána. :)



2013. júl. 31. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
nálunk sima ügy volt...mondjuk én elöbb fürdettem 7körül...elötte mindig játék volt ,utána szopi ...mindig elaludt a végére
2013. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
márpedig a fürdetést és vacsit kell előbbre hoznod
2013. júl. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor ezt én ronthatom el azzal, hogy túl későn fürdünk?

Fél 9- 9 körül még akkor is eszik, utána elszabadul a "pokol"

2013. júl. 31. 17:33
 4/9 anonim ***** válasza:
nálam minden apróság fél nyolc, nyolc között már ágyban volt
2013. júl. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is késő a fürdés időpontotok. Nálunk 7-8 között elalszik, s reggelig nem ébred fel, álmában 10 tájban eszik még egyet persze.

Hogy mit tegyél, azt nem tudom, minden gyerek más, de azt javasolom, hátha beválik, hogy jól játszasd meg estére, mindenféle csörgő, színes játékkal, az enyém az ilyesmitől nagyon ki tud merülni.:)

2013. júl. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is későn fürdeted. Ebben a korban a fiam is 7-kor fürdött, este fél 8-kor már aludt.
2013. júl. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, mi is 10 körül megetettük még, de szinte fel sem ébredt és így aludt reggel 7-ig.
2013. júl. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

MINDEN szoktatás kérdése!!

Mi születése óta 7 kor fürdetünk és fél 8-8 kor alszik!! Így marad időnk minden másra!! Reggel pedig 7 felé kel. :)

Nem szabad aludni hagyni már fürdés előtt pár órával, azaz kb 5 től nem alhat és onnantól foglalkozzatok Vele, mutass neki képeket, járkáljatok, séta, de közben nem alhat, vagy hordozókendőben vidd és figyeld, ha aludna, vedd kil, pózváltás, bohóckodás, dtb. Hetekig kell csinálni, h megszokja és átálljon erre. :) Egy nap nem elég. :)

Sok sikert! :) Jah és magától aludjon el az a legjobb. Kicsit nyűglődik, hagyni kell, vagy simi a hátát, dúdolás, de ne vedd ki sokszor, és nem szabad szórakoztatni éjjel, este h nem alszik. tudnia kel, este van, nincs játék, max nézelődjön. Projectoros macis vetítő nekünk nagyon bejött mikor nem tudottegyből elaludni. :)


Üdv: egy 14 hós anyukája.

2013. júl. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat, igyekszem akkor "átvariálni" a napirendjét. Gondoltam,hogy ez így nem lesz jó hosszútávon senkinek sem.Apránként előbbre hozom akkor a fürdést, 7-re.

További "gondom", hogy egyelőre a nappalink funkcionál hálószobának is és egy légtérben van az étkezővel és konyhával is, minden zajra felverődik, este már csak lábujjhegyen merünk közlekedni és a TV villódzása is zavarja szerintem....hát egyelőre ez van, így alakult...de nemsokára készül a gyerekszoba,ott már könnyebb lesz a szoktatás,de addig is próbálkozom egy egészségesebb napirenddel. Köszönöm mindenkinek a választ!

2013. aug. 1. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!