Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4,5 hónapos kislányom 1 hete...

Anya.mano333 kérdése:

4,5 hónapos kislányom 1 hete minden éjjel őrülten dobálja magát az ágyában. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Eddig gyönyörűen átaludta az éjszakákat, szinte mozdulatlan állapotban. Csak reggel miután felébredt, akkor mozgolódott, de akkor is csak beszélgetett az állatkáival, nem sírt, nem kiabált.

Viszont pár napja minden éjjel az altatás után kb. 40 perccel (és utána majd egész éjjel óránként) hangosan nyöszörögve dobálja magát az ágyban. Szó szerint szint vergődik. Pörög, forog, lehetetlen pózokban találom a mikor átmegyek hozzá, Van, hogy a kezét csúsztatja be a matrac mellé, van, hogy a lába ragad be....pedig már befűztem a rácsvédőt a rácsok közé, plusz még egy takarót is.

Néha csak úgy feszegeti magát, ki van tekeredve. Egyszer sincs ébren, mindig csukva van a szeme közben. Ilyenkor "eligazgatom" a kiságyban, néha megitatom egy picit és szó nélkül alszik tovább....

Viszont 1 óra múlva újra kezdi az egészet és ez így megy egész éjjel.

Kb. 2 hete kezdett forogni a hasáról a hátára. Lehet ez is közre játszik. Bár éjszaka akkor is aludnia kéne rendesen.

Találkozott már valaki hasonlóval?


2013. aug. 1. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem akkor csinálta ezt, ha fájt a hasa. Kb 7 hetes korára ez elmúlt, de kb egy hete megint visszajött. Sírni már nem sír miatta viszont éjszakánként megint ő is tekereg a kiságyban és dobálja magát.

Lehet észrevétlenül átfutott rajta egy vírus és ez kicsit bekavart a pocakjának/nekünk legalábis ezt mondták/ most biogia cseppet kap ez javított a helyzeten, de ő még csak 3 hónapos

2013. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a mi babánk ugyan ezt csinálja, épp most is itt őrzöm. aludna, mert látom, h. álmos, de 10 percenként rákezd erre a kínlódásra. néhány napja hajnal fél 4-kor ugtanez, pedig eddig 5-6-ig aludt. én is szeretném a megoldást megkapni! mostanában le kell fognom a kezét, fejét, h. abbahagyja. .. szörnyű kínlódás.
2013. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

én is a hasára gyanakszom és most h. mondod, azóta kel hajnalban, meg vergődik szegénykém napközben is alvás helyety, mióta elfogyott a biogaia! tejóég, holegypatika???

köcce! :)

2013. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, hasfájás. Nálunk is ez megy (2 hónapos).
2013. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én 2 hónaposom ugyan még nem tud forgolódni, de ugyanezt csinálja. Szinte vergődik. Ő hasfájós, és akkor csinálja ezt, mikor a hasa fáj. Úgyhogy valószínűleg nálatok is ez lesz a probléma.
2013. aug. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mielőbbi jobbulást mindenkinek :-) /1-es/
2013. aug. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mikor még kisebb volt, neki is fájt néha a hasa és dünnyögött az ágyában minden éjszakai cicizés után. Ez most másnak tűnik...nappal rendesen alszik, ahogyan máskor is. Akkor ilyenkor is fájna a hasa. Éjjel egyébként sem eszik már 2 hónapos kora óta. Ez a probléma kizárólag éjszaka jön elő. Reggel vidáman ébred, nem tűnik kialvatlannak, viszont nekem màr elég fárasztó ez a helyzet. Az is lehet, hogy a meleg...nem tudom.
2013. aug. 1. 12:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is csinálta ezt kisfiúnk szerintem a mozgásfejlődés miatt van nem hiszem hogy 4 hósan még a hasfájás miatt..Nekünk a fejét rángatta jobba-balra de gyorsan álmában. Nem sokra rá el is kezdett kúszni.
2013. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam...biztosan életkori sajátosság, mert most erősödik, már olyan mozgásokrara is képes, amire eddig nem...és éjszaka is gyakorolja lázasan.

Ezért érdekelne, hogy másokkal is történt-e hasonló, mert akkor tudom, hogy nincs semmi baj, majd ez is elmúlik, mint minden más idáig...:)

2013. aug. 1. 12:32
 10/12 anonim ***** válasza:
5hósom ugyanez, ő nappal már négykézláb gyakorlatozik, szerintem is mozgásfejlődés, ha felébred este pl rögtön négykézlábra vágja magát, csukott szemmel.Majd elmúlik.
2013. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!