Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok tanácsot? Mit csinálja...

Adnátok tanácsot? Mit csináljak hogy két hónapos kislányom ne keljen fel még mindíg éjjel kb 5x enni?

Figyelt kérdés
Anyatejes.Van hogy bealszik szopi közbe,de ha nem akkor is van hogy felkel.Nehezen is alszik utánna vissza legtöbbször.Sokszor alszik úgy hogy nyöszörög rúg kapál közbe.Volt pár nap amikor csak 2x kelt fel.Na,akkor már tudtam aludni is.Köszönöm!
2013. jan. 30. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Pici mèg ő, éhes!

Mérd hogy mennyit eszik, lehet kevés a tejed!

Ha eleget eszik, adj neki cumit!

2013. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi.A cumit nem fogadja el sajnos.Rendesen hízik.
2013. jan. 30. 15:22
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Először is:legyen.esti ritualé.Fürdetés ,etetés ,altatás.A másik:lehet van.tejed ,de nem taplaló.Nekem a.fiammal volt ez.Nem lakott jol.Atkellett allni tapszerre.Esetleg olyat eszel amitol faj a pocija es emiatt kel fel,cicin nyugtatja magát.A.cumi is nagy segitseg.A melledet is felvaltva add..Felkelni felfog egy darabig.Mert picike nagyon.
2013. jan. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Olyan nincs, hogy a tej nem tápláló, a szervezet nem buta, úgy alakítja, hogy a babának jó legyen. Mivel szépen gyarapszik a lányod, így azt, hogy baj lenne a tejjel, kizárhatjuk.


Igazából valószínűbb, hogy csak a megnyugvást keresi a cicin. A lányom ugyanezt csinálta ennyi idősen (de 5 és fél hónapos korától elfogadja a cumit, azóta nyugi van:D) egy-két hét után rájött, hogy nincs veszély, és nyugisan aludt, miután evett ( a mai napig kel éjszaka cicizni).

Ha nagyon fáradt vagy, vedd magad mellé éjszakára, és ha ébred, csak húzd közelebb, és adj neki cicit.

Kitartás:)

2013. jan. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
De van olyan, hogy nem tápláló a tej, nekem is elküldték bevizsgálni, mert észrevettem, hogy szürkés, és nagyon híg lett. :( De ha gyarapodik a súlya, akkor nem hiszem, hogy ezzel van gond.
2013. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves 5ös, ne haragudj, hogy kérdezlek, csak nagyon kiváncsivá tettél. Milyen tejet küldtek el bevizsgálni? Úgyértem hány percig, mely napszakban... fejted? És mit mondtak magyarázatként? Amitől nem volt elég tápláló?


Kedves Kérdező!

Egyrészt két hónaposan a Kicsid nagyon picurka még, megéhezhet éjjel, teljesen normális dolog ez, sőt, meg is szomjazhat, vagy simán "csak" a közelséged megnyugtató voltára vágyik. Ő ezeket a szopizással tudja "megoldani":). Segíthet ha mellé fekszel vagy magad mellé veszed(vagy az ágyatok mellé teszed a kiságyat akár leszerelt oldallal), így nem kell felkelned, csak odafordulnod hozzá és már szopizhat is:).

Ezen kívül jó tudni, hogy a csecsemők alvási ritmusa merőben eltér a felnőttekétől(rövidebbek a ciklusok, és felszínesebb az alvás- könnyebben ébred), ennek evolúciós, élettani okai vannak(folyamatos táplálék- utánpótlás, szülőhöz való biztonságos közelség...). Ezeket el lehet nyomni, de _szerintem_ nem érdemes, inkább azon érdemes agyalni, hogyan teheted könnyebbé a dolgodat:).

2013. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi.Ez miatt már velem alszik.Próbáltam fekve ilyenkor megszoptatni,el is aludt de ilyenkor a büfiztetés elmaradt és hamar felkelt a büfire.Nagy ritkán van hogy alszik 3 órát,akkor mégis elég lehet neki a tej?! Tudom hogy pici még és éhes,de olyan jó lenne ha nem óránként enne éjjel..kialvatlan vagyok már 2 hónapja.Párom segít hála isten.Kétnaponta este adunk neki pótlást mert néha azt vesze
2013. jan. 30. 15:55
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt veszem észre hogy kevés a tejem.
2013. jan. 30. 15:56
 9/12 anonim ***** válasza:
34%
Nekem is védőnő mondta hogy nem.taplalo.a tejem Ami abbol adodott hogy nem.ettem rendesen.Volt hogy csak ittam vizet..de semmit nem.ettem.Persze mas okbol is lehet a tej vizes..de van hogy nem.taplalo!
2013. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is a gyakori szopások miatt aludtam a kisfiammal. 2 hónaposan még teljesen normális, hogy valamelyik baba többször ébred szopizni. A kisfiam még másfél évesen is többször ébredt, addig kb. egyszer sem aludtam végig az éjszakát ébredés nélkül. De úgy, hogy mellettem volt,legalább nem kellett kelnem hozzá. Annyi rémisztő dolgot olvastam, hogy majd cicifüggő lesz meg nem fog aludni egyedül,de nem volt gond sem az elválasztással, sem az egyedül alvással. Gyorsan elmegy ez az idő, észre sem veszed.
2013. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!