Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan kell, illetve kell-e...

Hogyan kell, illetve kell-e "leszoktatni" a babákat az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés
A kisfiam 1 hónapos. Napi 8szor eszik, megközelítőleg 3 óránként. Éjfélkor, 3kor, és reggel 6kor kel enni. Tudom, hogy még kicsi, és nem is akarom most ráerőszakolni hogy átaludja az éjszakát, csak érdekel a dolog. Van aki szerint kell finoman befolyásolni a babát ahhoz, hogy ne kelljen fel éjszaka enni, van aki szerint magától elhagyja. Most akkor melyik az igaz? Gondolom ez is, mint minden gyerek függő. De érdekelne kinél, hogy volt.
2013. jún. 9. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak babák, akik azért kelnek rendszeresen éjszaka, mert éhesek vagy szomjasak és vannak, akik azért, mert ezt szokták meg.

Nálatok még bőven belefér az éjszakai evés, sőt, erre szükség van még.

Viszont ha egy gyerek este jól lakik (és megfelelő tápanyagmennyiséget kap) és megfelelő a hőmérséklet, komfortérzet, anyatejes babánál a megnyugtatás nem cicivel történik, akkor nem igazán mondható el, hogy felébred rendszeresen a baba éjjel.

Viszont ahol nem kap elegendő tápanyag mennyiségű ételt a baba este vagy nagyobb az étvágya, vagy melegebb van a szobában, szorong a pici, nem érzi jól magát és anyatejes babánál az anyuka ha nyugtalan a pici, mindig cicire teszi, akkor az a babb nagy valószínűséggel kelni fog éjszakánként.


Amikor még szoptattam a fiamat, csak evésre kapta a cicit, ha nyugtalan volt, fájt valamije, cumit kapott, vagy felvettük, beszéltünk hozzá, simogattuk. Ha éjjel felkelt, mert rosszat álmodott, fájt valamije, nem kapott enni, hanem megnyugtattuk és aludt tovább. 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát egyébként és csak fogzáskor vagy betegség esetén éjszakáztunk.

Sokan szerintem ott rontják el, hogy azt gondolják, hogy éjjel csak azért kelhet a baba, mert éhes vagy szomjas. Pedig rengeteg oka lehet még ezen kívül és ha nem egyből akár etetjük, akár itatjuk, hanem csak úgy megpróbáljuk megnyugtatni, akkor nem szokik hozzá, hogy enni vagy inni kap, mikor felkel, majd pedig nem fogja ezt szokásból igényelni, hanem átalussza az éjszakát, mert nincs miért felkelni.

2013. jún. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebben a korban még biztos aszért kel 3 óránként, mert éhes. Amúgy nekem azt mondta a gyerekdoki, hogy leszoktatáskor róbáljunk meg neki teát adni
2013. jún. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az en babam 6 hetes lesz szerdan es kb 3 hetes kora ota ejfelkor mar nem kel csak 3kor aztan meg 6kor. Pedig nem szoktattuk, semmivel. Este 6kor szopi, 7kor furdes, aztan fel 8 korul meg egy szopi, 8-9 korul elalszik es aztan mar csak 3kor kel, de azt szinte oramu pontossaggal! :)

Esetleg este probalj beiktatni egy extra szopizast.. :)

2013. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magától be fog állni.

Én igény szerint szoptatok, most 6 hónapos a lányom.

Kb. 4 hónapos korától kezdte magától átaludni az éjszakákat, pedig amikor csak felkel mindig mellre teszem mégis most már sokszor van, hogy egy egész éjjelt átalszik.

2013. jún. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Nekem is valami hasonló elképzelésem volt. Nem szokott cicit kapni, csak evés céljából. Igazából nagyon nyugodt baba, még soha nem volt, hogy sírt volna a kajáért, bár általában 3 óránként megszoptatom, de volt már példa arra is hogy 4 óra múlva evett, és akkor sem sírt.Hasfájoság nem jellemző rá, hál istennek. Annyi lenne még a kérdésem, hogy milyen idős korától lehet elkezdeni ezeket a kitologatásokat?Tudom még most pici, és természetesen amíg nem lehet nem erőltetem a dolgot.
2013. jún. 10. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!