Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Vajon miért lehet?

Vajon miért lehet?

Figyelt kérdés
Ma tévedtem ide, és érdekelne egy dolog. Minden második kérdés arról szól, hogy a baba nem alszik, vagy ordít az ágyában, és a szülőkkel alszik, vagy egyedül nem tud elaludni, csak ha ringatják, ami mondjuk egy 1-3 hónapos esetében annyira még nem baj, de mondjuk azért órákig mászkálni egy 8- hós babával nem lehet egy leányálom. Nekünk csak két hétig volt ilyen gondunk, aztán a picim rájött, hogy ő már csak azért sem fog ringatásra elaludni, így letettük. Az első este ordított, mint akit ölnek, de csak 5 percet, utána mint akit leütöttek, aludt. Utána két-három éjjel ugyanez, azóta pedig már kaja végére elalszik, és észre sem veszi, ha letesszük, alszik reggel 9-fél 10ig. Néha nyüszizik éjjel, pl most a viharok miatt, meg ha éppen álmában is tornászik, vagy megfordul, de enni nem eszik, mert nem kell neki. Mégis a környezetemben minden második anyuka szenved, hogy a babája nem alszik, max kézben, semmit nem tud megcsinálni stb. Én egy kicsit furán érzem magam, hogy ilyen jó kisfiúval áldott meg az ég, délelőtt és délután játszik, 12-16 között van egy alvása, és ennyi, egyedül is elvan, szóval főzni is tudok, meg minden egyéb, és furcsa nekem... Néha már úgy érzem hogy valamit én csinálok rosszul, hogy szinte semmi baj nincs... Szerintetek?
2013. aug. 10. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert marha nagy szerencséd van :)! Lehet, hogy neked csak 5 percig ordított a babád, de némelyik hányásig tudja hergelni magát, és akkor sem alszik el.

Én spéci sosem próbáltam, de én nagyon lágy szívű anyuka vagyok, és inkább altatom :).

2013. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Sokan mondják, de csak zavarba jövök tőle. Mondjuk anyukám eléggé ért ehhez, ahhoz képest, hogy rég voltunk ekkorák, és rengeteget segített benne. Egyszer volt hisztigörcse, akkor rám is rám hozta a frászt, de akkor még anyuval laktunk, és egyből lerendezte, én meg csak lestem, mert 2 percre rá már aludt is..... :) Nem tudom hogy csinálta... :O
2013. aug. 10. 22:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerekes anyukák szokták azt hinni, hogy náluk bevált valami és akkor ők már megtalálták a Bölcsek Kövét, ami mindenkinek megoldaná a problémáját... Nem gúnyból mondom, én is így gondoltam, a barátnőm is bevallotta, meg még mással is akivel beszéltem az ismerősi körben... Csakhogy minden gyerek más karakter, az egyiket altatni se kell mert berakod a kiságyba és elszórakoztatja magát (egyik barátnőmé), a másik 5 perc sírdogálás után abbahagyja, a harmadik meg addig üvölt mint az oroszlán, amíg ki nem készülnek az idegeid és feladod.


Az egyik ismerős elmondta, hogy amíg a barátnőmmel panaszkodtunk, hogy semmit nem tudunk csinálni a gyerek mellett, addig gondolta, hogy de bénák vagyunk, bezzeg ő mindent elvégez, leteszi a babucit a járókába és amíg elvan a gyerek, addig ő mindennel végez.... aztán másodikra olyan gyereket kapott,hogy megtudta mi a magyarok istene... de barátnőm is a második gyereke után vallotta be, hogy magában ő is gondolt ezt meg azt mások neveléséről (többek között az enyémről), aztán később rájött...

2013. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én nem gondolok semmi ilyesmit, csak meglep, mert igazából mindenhonnan azt hallom, amit fent leírtam. Persze szerintem több mint valószínű, hogy pár hónap és igazi kis rosszcsont lesz, mert mi sem voltunk angyalkák a párommal, de akkor addig kiélvezem, amíg ilyen nyugodt baba, és inkább amíg alszik minden olyat elvégzek, amit csak lehet. Persze én nem mondok semmit senki nevelésére, mert az ő dolga, meg nem minden attól függ, csak felhoztam a témát. Mondjuk kedves utolsó válaszoló, lehet igazad van, és a következő meg pont az ellenkezője lesz majd, nem tudom... :D
2013. aug. 10. 23:08
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ez azért nagyban hozzáállás kérdése is. Nekem három van, nem egészen két évente jöttek, szóval egyik kicsi, másik pici. Azt nem hiszem, hogy mázlim volt és azért lett minden babám problémamentes kisbaba. Inkább azon függ a dolog tapasztalatom szerint, hogy mennyire képes az anya igazodni a kisbaba igényeihez - nem azokhoz, amiket a semmiresemjó szakkönyvek meg a teljesen idióta és használhatatlan (biztos van kivétel, csak én még nem láttam olyat) védőnők szajkóznak, hanem a valódiakhoz, amelyek egy kisbabában kódolva vannak - és ha ez megy, akkor kap egy álombabát.

Nekem ugyan szopiztak (a kicsi 14 hós lesz, ő még mindig szopizik) éjjel is, de mellettem aludtak, ahogy az ideális egy kisbabának, így sose volt gond altatással, elalvással, vagy az éjjeli szopikkal. Sosem kellett fölkelnem, ott voltak mellettem, önkiszolgálás volt és van. :-)

Nem akartam külön ágyba szoktatni őket, megvártam, míg maguktól kérték és másnaptól már ott is aludtak gond nélkül (másfél éves koruk körül jött el ez az idő). Maguktól dobták el a cumit, ujjszopizást, szopizást, maguktól kezdték átaludni az éjszakát, soha semmiről nem kellett leszoktatni őket, egyszerűen megvártam, amíg megérnek rá és megtették maguktól.

Ha nem parázol rá semmire, csak figyeled a baba jelzéseit, akkor ideálisan tudsz hozzá alkalmazkodni. Ha a baba korlátlanul kap anyukája testközelségéből, amikor csak igényli, akkor nagyon hamar elkezd önállósodni, mert önállóságra nem lehet nevelni egy gyereket, önálló akkor lesz, ha magától kezdi felfedezni a világot, mert tökéletes biztonságban érzi magát benne. Ezért van az, hogy a hordozott, sokat ölben lévő, igény szerint szopiztatott, szülőkkel együttalvó babák később nagyon magabiztos, önálló kisgyerekek lesznek.

Az enyémek is órákig játszanak magukban, mindent el tudok végezni mellettük, jut időm magamra, a férjemre is, nem csak a három gyerkőcről szólnak a napjaim. Nagyon kényelmes, egyensúlyban lévő életünk van, mindenki megkapja azt az időt, amire szüksége van, együtt is és külön is.

2013. aug. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a szép hosszú választ. Én sem olvastam el egyetlen olyan könyvet sem, hogy mit hogy kell csinálni, mindent próbálok úgy, ahogy jónak látom, ha elakadok, akkor jöhet a gyors segítség anyutól, mert azért mégiscsak az első kisbabám. A napirendje is igen szépen megmaradt, 9-fél 10 felé felébred, akkor átöltözés, és reggeli, akkor nem alszik már vissza, hanem kúszik, játszik, tornázik, akkor ott vagyok vele én is, max fél órát rakom be az ágyba, mert gyorsan elintézek 1-2 dolgomat, utána még egy kicsit játszunk, és 12-13 között elalszik egészen délután 4-ig max fél 5-ig alszik, utána estig fenn van, hazaér az apja, akkor játszunk hárman, meg azért magunkkal is foglalkozunk. Mindig van egy fél óra a picinek, amikor kijövünk a konyhába, az ajtó nyitva, és olyankor kiélheti magát, dumál a játékaihoz, még veszekszik is velük, persze ha a szobában vagyunk, azt sem veszi észre, aztán 8-kor fürdetés, eszik, és még fél9-9-ig elgagyog magában, aztán néma csend. Összesen 2 alkalommal aludt közöttünk, de már az elején leszögeztük, hogy nem szoktatjuk hozzá, mert párom húga 10, és az anyjával alszik, és ezt egyikünk sem akarta. Próbáljuk kialakítani a saját légkörét, már amennyire ezt egy egyszobás házban lehet, de eddig nem volt vele gond. Akkor volt nyűgösebb, mikor az ínye piros volt neki, és vettünk krémet rá, amitől elmúlt neki... Szóval akkor sokban közrejátszik a szoktatás is?
2013. aug. 11. 08:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk még csak 1 gyerekünk van (fiú), ő most 2 éves. Az elején nagyon nehéz volt vele: pocifájás, altatás. Éber volt a többi babához képest, már látszott a temperamentuma. A pocifájás elmúltával jobb lett a helyzet, a napirendünk. Az oltások, a fogzás nem viselték meg, ritkán volt beteg. Még most is igényli, hogy foglalkozzunk vele. Ezt megtesszük, de a nap végére jól el is fáradunk. Minden baba egy adott vérmérséklettel születik, amit örökölnek. Ez a sírásukban mutatkozik meg először. Vannak sírósak és kevésbé sírósak. Senki nem tudhatja előre, hogy 'mit dob ki a gép'. Lehet hallani többemberes babákról is, akikkel sokszor nem könnyű. Ők jobban igénylik a szeretetet és a figyelmet. Érzékenyebben reagálnak a külvilág ingereire.
2013. aug. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!