Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért mondják, hogy rá lehet...

Miért mondják, hogy rá lehet feküdni a babára? Mi a véleményetek / tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

sokszor hallom ezt - a kékfényben volt egy 19 éves nő, akit 2 év felfüggre' ítéltek, mert ráfeküdt 2 hónaposára, még a suttógóba (nem vagyok a híve) is azt írta a szerző, hogy ráfekszik néhány anya a gyerekére...

szóval az a furi, hogy én együtt alszom a babóval, de minden kis szusszanását érzékelem, mozdulatát, és mereven, mozdulatlanul alszom, ha ott van mellettem. más anyák, akik szintén együtt aludtak a babájukkal, nem értik ezt a dolgot...

szakértő oldalak is azt írják, nem lehet ráfeküdni...

vajon mégis miért ijesztgetik egymást ezzel az emberek?

(a nyugtató, altató, kábító és bódító szerek fogyasztása nélküli együttalvásra gondolok persze!)


2013. aug. 26. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én pont ezért nem szeretek a gyerekkel aludni. mondjuk nagyon kicsi korában nem fordult elő, de ahogy nagyobb lett, már nem ébredek fel minden rezdülésére. és néha fordulásnál előfordul, hogy ráfekszek pl a kezére. persze nemsokára észreveszem, hogy valahogy nem stimmel a dolog,de akkor is rossz érzés. meg néha befészkelődik a párnám alá..
2013. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Engem egyszer majdnem apukám keze nyomott halálra. Fájt valamim és mellé bújtam az ágyba. Olyan 2-3 éves lehettem. Anyukám mondta, hogy arra ébredt, hogy hörgök. Apám keze (álmában) a számon és az orromon volt, majdnem megfulladtam.


És olyat is hallottam, hogy ugyan a szülő felébred a gyermeke minden rezzenésére, de volt, hogy a pici gyerek a párnába fúrta a fejét, anyuka pedig ahogy hátat fordított a picinek, a párnát akaratlanul is még jobban a pici orrához nyomta, persze tragédia lett a vége.


Én kb. 3-4 hónapos koráig aludtam együtt a kislányommal, soha nem aludtam olyan mélyen, hogy ne vegyem észre, ha baj lett volna, (igaz, óránként kelt szegénykém nagyon sokáig..) de egyszer kétszer volt olyan ájulásszerű alvásom, hogy a férjem kivette mellőlem és berakta a gyerekágyba, és nem vettem észre. Jobb az óvatosság :) (Mindazonáltal a mai napig imádom, ha mellettem szuszog, bár ilyen csak nyaraláskor van, vagy ha valami baja van és átjön hozzám.. 5 éves).

2013. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amikor még pici volt a kislányom hasfájós volt, alig aludtunk. Egyszer olyan fáradt voltam, hogy sípolt a légzésfigyelő kislányom alatt a kiságyban (csak az elem merült azért sípolt szerencsére) és én nem ébredtem fel rá, pedig egymás mellett van a két ágy. Ilyen fáradtan nem m ébredtem volna fel arra sem, ha ráfekszem.
2013. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Pedig amint látjátok, van ilyen.

Nemcsak rá lehet feküdni, de rá lehet húzni félálomban a baba fejére a takarót, a párnát, beékelődhet két felnőtt teste közé úgy, h nem kap levegőt.

Apuka is ráfeküdhet egy 12 órás műszak után, hullafáradtan,amikor még egy ágyú se ébresztené fel. Vagy anyuka is, ha mondjuk már 3 napja nem aludt rendesen. szóval nem semmiért találták ki a gyerekágyat.

2013. aug. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam másfél éves, de még egyikőnk sem feküdt rá a nagyágyban. A mai napig is együtt alszunk. Igaz nem az elejétől, ő az ágyában alszik el, majd valamikor éjjel átmászik hozzánk. Amíg kisebb volt, akkor is voltam együttalvós időszakok, de soha nem volt még csak meredek helyzet sem.

A "ráfekvés", ha belegondolsz egy logikus folyamat, mégis szerintem kivitelezhetetlen. Aki meg annyira mélyen alszik, és közben semmit nem vesz észre, az meg szerintem tudja magáról, és nem alszik együtt a gyerekével.

2013. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi is aludtunk együtt a gyerkőccel. De főleg éberen, nem mondanám, hogy pihentető volt. Ha valaki olyan álmos, hogy egyszerűen beájul, lehet akármilyen gondos szülő amúgy, bizony előfordulhat, hogy ráfekszik a babára. Nem sztenderd dolog, de létező jelenség. Szóval attól még, hogy sem én, sem te nem találkoztunk ilyen esettel, bizony, létezhet.
2013. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nekem megvan a Suttogó könyv, de én ilyet nem olvastam.

amúgy egyetértek az előttem szólóval.

2013. aug. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha egyutt alszunk a babaval nem szabad hullafardtan mellefekudni,akkor inkabb kisagy.

A hullafaradtsag pont olyan mintha nyugtatot, altatot stb vettel volna be.

Ha tul kover az anya akkor se szabad egyutt aludni,nincs megfelelo testkontrollja alvas kozban a plussz kilok miatt.Szinten veszelyes egyutt aludni poha agyon,matracon a fekhelynek kemenynek kell lennie.

Semmien parna ne legyen a baba kozelebe.

Ha ezeket a szabalyokat betartjak a szulok nem lenne tragedia az egyuttalvasbol.

2013. aug. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A babám éjjel néha óránként kel fel. S mellettem alszik.Ha a kiséágyban van aggódok h jól alszik-e. Egyszerűen félek. Hason alszik. Én soha nem eszek se gyógyszert se altatót igy minimális az esély h ráfekszek.Egyébként meg a páriomis ugy alszik mint egy darab fa. Szóval:)
2013. aug. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8.vagyok


A babanak nem szabad a ket szulo kozt aludni,hanem az anya mellett.

2013. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!