Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért mondják, hogy rá lehet...

Miért mondják, hogy rá lehet feküdni a babára? Mi a véleményetek / tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

sokszor hallom ezt - a kékfényben volt egy 19 éves nő, akit 2 év felfüggre' ítéltek, mert ráfeküdt 2 hónaposára, még a suttógóba (nem vagyok a híve) is azt írta a szerző, hogy ráfekszik néhány anya a gyerekére...

szóval az a furi, hogy én együtt alszom a babóval, de minden kis szusszanását érzékelem, mozdulatát, és mereven, mozdulatlanul alszom, ha ott van mellettem. más anyák, akik szintén együtt aludtak a babájukkal, nem értik ezt a dolgot...

szakértő oldalak is azt írják, nem lehet ráfeküdni...

vajon mégis miért ijesztgetik egymást ezzel az emberek?

(a nyugtató, altató, kábító és bódító szerek fogyasztása nélküli együttalvásra gondolok persze!)


2013. aug. 26. 13:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mégis gyakran látom azt a mondatot, h "köztünk alszik" vagy "magunk közé vettük".


Ezzel tényleg nincs is semmi baj, amíg meg nem történik a tragédia.

2013. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Igen,sokszor az a baj,hogy a szulok nincsennek tisztaban a biztonsagos egyuttalvas szabajaival.
2013. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg picurka a baba, az ember ösztönösen nem fekszik rá. Még a férjem is figyelt álmában, egyszer épp ébren voltam, amikor láttam hogy fordulni akar, de előtte hátranyúlt megtapogatni az ágyat, nincs-e ott a gyerek. :)

A nagyobbak meg már nagyobbak, ott inkább az az együtt alvással a gond, hogy elfoglalják az egész ágyat, mert keresztbe-kasul alszanak. :)

Mi első perctől kezdve együtt alszunk, a fiunk 3 éves múlt, a kicsi 17 hónapos.


A kiságyat nem azért találták ki hogy ne feküdjön rá a szülő a gyerekre, hiszen ha az olyan gyakori jelenség lenne, már kihalt volna az emberiség, sőt, a patások és az emlősök nagy része is, hiszen azok is összebújva alszanak.

2013. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!