Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbeteg kismamák mi a...

Cukorbeteg kismamák mi a tapasztalatotok? (2 kérdés lent)

Figyelt kérdés

1. Ha az éhgyomorra mért vércukorérték rendszeresen 5 felett van (max. 5,4) az jelezheti-e előre az állapot romlását? (betartott - sőt - 160 grammos ch diétával)

2. Ha kalóriában beviszem a szükségeset, de kevesebb ch-t eszem, mint az előírt - közben nem vagyok éhes - akkor az okozhat gondot a babának?


2013. aug. 17. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is mondták.hogy 5.3 alatt a jó...de ha fejre àllok is magasabb reggelente...5.4 volt talán 5.7 is...hètfőn hivnak elvileg akkor tudom meg mi is a helyzet....3 hete mèrem...többx volt több reggelente de mindig azt mondták jók az èrtèkeim...28 hetes uh on is rendben volt minden a combcsont volt kicsit hosszabb...de normàlis èrtèken belül...kedden megyek megint 31 hetes leszek.akkor azt is leírom mik lettek az eredmènyek...tovàbbi szèp babavàràst....
2013. aug. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Fúúúú ezt a cukorbajt annyira túlreagálják a dokik! Ezzel meg felidegelik a kismamákat!

Engem is jól megráncigáltak a 24.héttől egészen mostanáig 1 nyavajás "magasabb érték miatt"Pontosabban a terhelésesen lett 8,2mmol és csak akkor lett ennyi!Azóta semmi probléma,mindig jó eredményeket produkálok!Nem kell ezt annyira komolyan gondolni!!!!!!!!!!

2013. aug. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1. nem

2. igen

2013. aug. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nekem továbbra is folyamatosan 5,2 és 5,4 között van a reggeli, úgyhogy különösen várom Kedves Első, hogy Neked mit mondanak, mitől tud ilyen relatíve "magas" lenni reggel, mit lehet ellene tenni. Köszi!
2013. aug. 19. 07:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem montak semmi konktètat...összevetik az eredmènyeket a mai uh al...:-/
2013. aug. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Remélem minden OK lesz Nálad. Azért hasonlítják össze a mai UH adataival, hogy lássák, nem túl nagy-e a baba? Mert ha nem túl nagy, akkor OK az 5.4-5.6 reggeli érték? Vagy mi a pontos összefüggés? Nekem azóta talán sikerült beállítani diétával, ma reggel pl. 5.0 volt. Kérlek azért írd majd le mit mondtak Neked. Igyekszem betartani én is mindent, de azért aggódom...
2013. aug. 20. 09:58
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia...minden rendben volt :-) igen összemérik a cukros adataimat a uh os adatokkal...a fejet a hasat nézik legjobban...na meg persze a baba súlyát...nekem a multkor kb 2 hete 200 grammal volt több...most csak 50 nel...ami jelzi, hogy jó a cukrom...a reggeli értékeket kiemeltem a dokinak...mondták, hogy nem kell inzulin....6 alatt kell tartanom...mert ugye minden rendbe volt mindenūtt...most már nyugodt vagyok...hetente járok dokihoz...amúgy én Hollandiában élek...de otthon fogok szülni...kiváncsi leszek otthon mit mondanak majd ....remélem segítettem további szép babavárást....31hkm...
2013. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szia! Őszintén mondom, hogy nagyon-nagyon örülök Neked! (persze önző okokból is, mert hátha így nálunk is minden rendben lesz :-) Értem, szóval ha úgymond normális ütemben fejlődik a babád, nem nagyobb, mint kellene, akkor rendben van minden. Én holnap megyek dietetikushoz (is), kíváncsi vagyok ő mit mondd. Addig is kitartást és további boldog babavárást kívánok Neked.
2013. aug. 20. 15:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszike.....:-)
2013. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Háát nem akarok okos lenni de ez a baba mèretes dolog ez egyáltalán nem mèrvadò!!!!!

Ugyanis nagyon-nagyon ritka esetben fordul elő hogy a cukros kismamik miatt òriás babyk születnek.Szòval ha nem nagyobb a baba akkor minden ok!!?????? Hát nem.

Azèrt fontos az hogy tudjanak a cukorbajròl ès ez ellenőrzès alatt legyen mert a szülèsnèl az anyukának olyan drasztikusan felmehet v.le a cukorszintje hogy akár be is kòmálhat.A másik pedig a baba,a szülès után a cukrával lehetnek problèmák.Ami egyèbkènt a legtöbb esetbe elmúlik.

2013. aug. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!