Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák! Hány órát tudtok...

Anyukák! Hány órát tudtok aludni éjjel? Hogyan bírjátok? Nappal alszotok?

Figyelt kérdés
Nekem 4 hetes a babám, de 3 napja alig alszom. Van valami túlélő praktika?
2013. aug. 26. 21:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nincs. az idő lesz a megoldás, hidd el ezen minden friss anyuka átesik. kitartás
2013. aug. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel nem sokat aludtam talán 5 órát összesen. De nappal aludtam vele, amikor csak bírtam. Egyszóval amikor tehettem aludtam én is vele :-) Gyorsan megfőztem délelőtt, ha volt házimunka megcsináltam, aztán szunyálás, napjában többször, ahogy ős is. Elég volt 10-20 per alvás is. Általában nem aludtam többet nappal.
2013. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem 15 hónapos a legkisebb gyerekem. Sajnos van egy kisebb betegsége, amitől nem alszik jól. Általában 6-7 órát alszom 4-10 részletben.

Amióta megvan, egyszer kölcsön adtam egy éjjelre egy barátnőmnek, akkor aludtam egyben 7 órát. Még élek.:)


Nap közben, ha szerencsém van és minden gyerekem egyszerre alszik, akkor du. alszom 20 perc-egy órát én is.


A memóriám kissé leromlott, elfelejtek dolgokat, van amit kétszer megismétlek. Kb. ennyi.


HA elég fáradt leszel, majd nap közben is el tudsz aludni, most még hajtanak a hormonok, mert pici a baba. Próbálj pihenni, amikor ő is lefekszik. Egyetlen "praktika", hogy fejben döntsd el, hogy nem muszáj aludni, csak csukott szemmel pihenni, amikor lehet. Ilyenkor, ha már nem akarsz görcsösen "most gyorsan elaludni", akkor menni is fog.


Gratulálok a picihez!

2013. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

9 hónapos a lányom, átlagosan 6 órát alszom éjjelente (ezt is 1-2 megszakítással), nappal semmit.

Ha olyan időszaka van a lányomnak, hogy éjjelente rengetegszer ébred (akár 10-szer is), olyankor pár nap után olyan hulla vagyok, hogy megpróbálok nappal 15-20 percet aludni, míg ő is pihen.


Sosem hittem, de tényleg lehet élni 5-6 órás alvással is, pedig gyerek előtt 8-9 órákat aludtam, akkor voltam kipihent.

4 hetes baba még természetes, hogy gyakran ébred. Most még nem hiszed, de tényleg lesz ez jobb is!

Túlélő praktika: várni türelemmel, hogy teljenek a napok.

2013. aug. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

jaj, ilyenkor még nagyon nehéz ám aludni, de ne csüggedj, csak jobb lesz később... ki kell tartani!

nehéz a feszültség miatt napközben aludni, de próbáld meg...

nagyon sokat segít egy jó meleg zuhany (ha már csak sírni tudnál csak, meg őrjöngeni a fáradtságtól és a szenvedéstől)

aztán, ha van segítséged - mert hogy biztos mindig valamit csinálnál, ha alszik a baba... ilyenkor jó, ha van valaki, aki segít a háztartásban, és akkor inkább pihensz magad...

nekem az is segített, ha napközben fekve szoptattam, és egy kicsit elaludtam én is a babával. (persze tudom, sokan félnek, h ráfekszenek a gyerekre, azok úgyse tudnak így elaludni)

de már a fekve szoptatás is pihenés!

ahogy elalszik a baba este, te is aludj - ez kötelező!

2013. aug. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Disi ***** válasza:
22 hónapja nem aludtam végig egy éjszakát sem ès már dolgozom is... Az első 4 hónapban kikímélt minket, viszont azóta...
2013. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Segítségem nemigen van :( /hosszú történet/ éjjel max 3 órát alszok, nappal talán összesen 1-et....de azt nem mindig. Már mindent elfelejtek...terhesen kezdődött a nem alvás :( Még csak 4 hetes a pici, de azt hiszem, hogy 4 hónapja nem alszom rendesen.....mérlegelem a szopi elhagyását, mert az 1 óra + a fejés is legalább 20 perc :( tápszerrel könnyebb lenne. Nem tudom mit tegyek, most is ringatom a lábamon pólyába....sírni nem hagyhatom a panelban :(
2013. aug. 26. 21:49
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy tápszerrel könnyebb lenne. Ha hasfájós a picid, táppal ugyanúgy lehet az.

MInek fejsz tejet? Ha igény szerint megszoptatod a picit akkor nincs szükség fejésre.

És már valaki írta, szoptass fekve, közben alhatsz/pihenhetsz Te is.

Kitartás, tényleg javulni fog!

2013. aug. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
2éves a lányom,Az első 4hónapban szinte nem aludtam semmit sem éjjel sem nappal.A hasfájós időszak véget ért,de mindig volt valami meg valahogy én nem tudok aludni éjjel.Fogalmam nincs miért
2013. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 gabszem ***** válasza:
ha tudsz nappal aludni akkor aludj és ne törődj semmivel. én sajnos nem tudok még akkor se ha hulla fáradt vagyok.
2013. aug. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!