Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha egy 10. hónapos baba...

Baj ha egy 10. hónapos baba még eszik éjjel?

Figyelt kérdés
kb este8-9 körül megeszik elég sok 210ml ből készített jó éjszakátos tápszert, majd hajnal 1-2 körül ismét kel hogy éhes, és ha 150ml csinálok akkor annyit eszik meg, aztán hajnal 5-6 körül megint, már próbáltam este 7-8 körül virslit kenyérkével, vagy bébiételből a gyümis rizses kaját adni de akkor is. mit csináljak?
2013. szept. 2. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem lányom 8hós korától csak 3naponta evett 150mili tápszert,többi napon meg 60milit.Állandóan 6kor ébren volt már.10,5hós korában meguntam a szenvedést,azóta tejpépet vagy sinemilt kap tápszerporral vacsorára és alszik reggel 8-ig is akár.Próbáld meg te is a pépet,hátha elfogadja és abba tedd a tápszer port is,a vitaminok stb miatt.Mondjuk nekem nem kelt fel éjjel enni így sem,mert magát a cumisüveget utálta meg.Most szépen negyed 9 kor elkezdem neki a kajálást,kanállal és kb fél9-kor már alszik is.Ma pl reggel 9ig aludt,de átlagban alszik 7-fél8ig így az új vacsorával.
2013. szept. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

1. vagyok

De a kérdésedre válaszolva,nem baj ha eszik éjjel,de nem kéne neki már rég amúgy.Elvileg 5kiló felett nincs szükségük éjjeli táplálkozásra.De persze nyilván sneki nem hagyja ordítani a kicsit ha éhes.Mekkora baba egyébként?Napközben mit és mennyit eszik,hányszor?

2013. szept. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Bajnak éppen nem baj, de szüksége sincsen már rá. Eszik eleget napközben?
2013. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem lenne rá szüksége , akkor nem enne. Bajnak nem baj, csak gondolom neked fárasztó.

Azért ne akarjuk már megint tudni a baba helyett, hogy ő mikor éhes.

2013. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezért kérdeztem, hogy eleget eszik-e napközben. Ha egy 10 hónapos gyerek nappal jóllakik, akkor éjjel nem éhes (már nem 10 hetes, hogy 3 óránként egyen). Felesleges volt támadni Utolsó, én nem akartam rosszat, de persze itt ez a szokás.
2013. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Nekem mindjárt 11 hónapos. Három napja nem kel éjjel, csodás dolog - egy kezemen meg tudom számolni ezzel együtt hogy hány éjszakát aludtunk át.

Én már 2 hónapja azt csinálom, hogy fürdés előtt megetetem húsos főzelékkel - fürdés - tápszer, kb.120-150 ml. Ha kelt éjjel (kb.éjfél-1 órakor) a maradékot vizeztem fel (higítás), melegítettem és ebből ivott, igazán nem sokat. Fél 4 tájban újra kelni szokott, ilyenkor már csak tápszerrel ízesített vizet kapott (mondanom sem kell- harmadnap már nem kellett neki a melegvíz, cumi és visszaaludt). Ez odáig fajult, hogy most átalussza az éjszakát, pedig fogzik.

Anyáink korabeli nagyik mondják,hogy hagyjam sírni 3 éjszakán, mert ekkora gyereknek már nincs szüksége az evésre éjjel, hát nekem nincs szívem sírni hagyni.

2013. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,

8700 gr. egyébként,

igen az a baj hogy napközben egyszerüen alig tudok beletutmálni normális mármint fözelék vagy ilyes félét, sütötök az megy meg a tejpép, de laktatóbb kaját nehezen, már mindent kipróbáltam azt hiszem, azt is adom amit mi eszünk mert nézi, vagy üvegeset,

lehet hogy én nem kapom el azt hogy éhes legyen és azért nem eszik?

a sinemil van itthon de nem mertem belekeverni a tápszerbe, de ma eljutottam odaig hogy kipróbálom,

és ahogy irtam hiába adok este 7 fél8 8 kor valami táplálóbbat akkor is megissza utánna azt a nagy mennyiséget, mert ugye 210 vizből majdnem 240 tápszer lesz (8 kanál tápszer) és még igy is felkel,

mondjuk most vagyunk tul egy fülgyulladáson szájpenészen, plusz gombás fütyin, de már ugy néz ki rendben van,

én is próbáltam hogy vizet adok a tápi helyett, de akkor mennyit ihat belőle mert sokat iszik. vagy nem baj kipisili??

2013. szept. 2. 14:14
 8/9 A kérdező kommentje:
ja és annyi hogy ha később rakom le aludni akkor is legkésőbb 7 kor fent van,
2013. szept. 2. 14:15
 9/9 anonim válasza:

Üdv!

Nálunk is ugyanez a probléma. 9,5 hónapos kisfiam, 9 kg, napközben viszonylag kevés szilárd ételt eszik, az üveges bébiételből adok neki reggelre gyümölcsös-túrós vagy gabonásat, néha csak a felét eszi meg és napközben még a másik felét, ebédre húsos zöldségeset, estefelé tejpépet. Minden étkezés közt igényli a tápszert, 120-180 ml-t, éjszaka 2*240 ml-t simán lenyel. Napközben 2*1-2 órát alszik, de ha alig alszik, akkor sem alszik többet éjszaka.

Valaki küzd/küzdött még ezzel a problémával???

Mikor fog javulni?

2015. nov. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!