Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy nem lesz kevesebb nappal...

Hogy nem lesz kevesebb nappal is a tej, ha éjjel már nem szopik a baba?

Figyelt kérdés
2013. szept. 16. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Miért lenne kevesebb? Az nem igaz, hogy akkor lesz sok tej, ha állandóan szoptatják a babát. Ez legfeljebb az első 1-2 hétre igaz. Egy hónapos korukra már leszoktattam az éjjeli szopásról a gyerekeimet. Nappalra még sok is volt a tejem.

Igaz, hogy mindent ettem és napi 2-3 liter tejet ittam meg.

2013. szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tested,illetve a tejmirigyeid hozzá fognak szokni hogy mikor kell többet termelni.Nekem pl a kisfiam elhagyta az esti cicizést.pár napig feszültek esténként a melleim,de mostmár csak reggelre telek meg.. (Reggel és este cicizett )

Van még tejem,,de kisfiam nem kéri a cicit..nem erőltetem.így a lefejt tej megy egy másik babának ;-)

Úgyhogy ne aggódj ;-)

2013. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2es vagyok : azt még elfelejtettem hogy 1 éves a fiam
2013. szept. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

A tested mindenkor igazodik a babád aktuális szükségleteihez. Ez mindössze attól függ, hogy hogyan (mikor és mennyit) szoptatsz.

Ha az kell, akkor pl. óránként sokat termel mindkét melled. (Nyilván ehhez így fogsz szoptatni.) Ha pedig az, akkor csak reggel és este fog termelni. Ha éjjel átalszik, akkor éjjelre csökken a termelés, de nappal újra gőzerővel megy. Ez így gazdaságos.


(Én anno 10 hónapon át szoptattam úgy, hogy kéthetente 3-4 napig vidéken voltam. De a tejem nem apadt el; egyszerűen leállt a tejtermelés addig, amíg távol voltam, aztán újraindult, ahogy hazajöttem. Fejnem is csak párszor kellett az elején, utána már azt sem. Ennyire rugalmas. :)

2013. szept. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!