Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbséggel szült...

Kis korkülönbséggel szült anyukák segítségét kérném (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! A napokban kiderült, hogy kisbabát hordok a szívem alatt, ami természetesen nagy öröm, hiszen tervezett baba. Mégis félek, hogy a most 16 hós kisfiammal hogy szoktatom őket össze. Akkorra, mire megszületik a tesó, kb. 22-23 hónapos lesz.

A helyzet a következő, 1 szobában vagyunk most 3-an (párom, kisfiam és én) Ha jön a tesó akkor 4-en leszünk, ami nem gond, nagy a szoba, csak a kisfiam elejétől fogva csendben tud csak aludni. Mi lesz, ha éjjel a pici 2-3 óránként felsír, akkor hogy vígasztalok 2 babát egyszerre?

Vagy ez majd, alakul? Csiszolódik?

A másik probléma, hogy ölben alszik csak el, aztán tudom csak letenni az ágyra aludni. Mellettem alszik jelenleg. Apukája egy másik ágyon sajnos, mert 3an nagyon kényelmetlenül tudtunk aludni, jobbnak láttuk ezt a megoldást, de ez más téma.

Szerintetek mit tegyek, mikor kezdjem el szépen lassan leszoktatni az ölben elalvásról, és főleg: hogyan?

Ugye itt már apuci segítségére lesz szükség éjjel mindenképp?

Köszönöm, aki segít!



2013. szept. 11. 13:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanebben a helyzetben voltam az altatas kapcsán. Ugy oldottam meg, hogy lefekudtem vele es mellettem aludt el.kellett egy pár hét, de sikerült. Most már önállóan elmegy az ágyra es lefekszik.
2013. szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mennyi idős a te babád?
2013. szept. 11. 14:08
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Dettó, nálunk is ez volt, csak nálunk a nagy 2,5 éves volt, mikor meglett a kicsi.Addig közöttünk aludt, és ez maradt is tovább így , csak megtoldottuk a franciaágyat egy kisággyal, aminek levehetö volt az oldalfala, meg állítható a fekvőrész magassága, persze nem volt tökéletes, de a párom megcsavarozta, így mind a négyen kényelmesen elfértünk, és éjjel nyugodtan meg tudtam szoptatni a kicsit, anélkül, hogy bárki tudott volna róla :)
2013. szept. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%

Nos nem akarlak piszkálni,de szerintem nem egészséges együtt aludni a gyerekkel pláne kettővel. A nagyobbat pedig rá kéne szoktatni,hogy az ágyában aludjon el egyedül.Megkérdezhetem ha csak 1 szobátok van miért akartatok most 2.at?

Kicsit hamarabb kellett volna szerintem gondolkozni,és a nagyot is ágyba szoktatni.Az esti rituálé után menjen az ágyába,beszéld meg vele,hogy nagyfiú és a nagyfiúk az ágyban alszanak el egyedül,legyél kicsit bent vele esetleg énekelj,mesélj neki majd menj ki.

2013. szept. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, kedves utolsó, de neked van gyermeked?

Egy 16 hósnak megmagyarázni h már nagyfiú.. (?)

1 szobánk van 3unknak, 1 van a kislányomnak aki 6 éves. Hozzá fog költözni a kisöccse, de még nem most!

Én szeretek együtt aludni vele, mi az h nem egészséges, van rá vmi konkrét magyarázatod, amiért ezt írtad? Nem 20 éves, csak 16 hós könyörgöm!

2013. szept. 11. 19:32
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

Szia, nálunk is pici korkülönbség lesz, és együtt alszunk szintén 16 hós lánnyal :) Nekem is mondták h. nem egészséges, de nagyon nem érdekel, mert olyan jó együtt aludni egy ilyen picivel.

Mi úgy tervezzük az alvást, h. hozzátolunk a nagyágyhoz egy kihúzható kanapét, és úgy talán majd elférünk 4en valahogy. Én ilyen picinek nem tudnám elmagyarázni, h. nagylány. (nekünk lány van) És nem akarom kényszerből kiszoktatni az ágyból, nehogy emiatt utálja meg a kistesót, aki ugye szintén mellettem fog aludni.

Én szoptatással altatok :) úgyhogy később fogalmam sincs, h. fogom megoldani kettővel, de majd kiderül. Nálunk férjem nem lesz bevethető, mert éjjel pihennie kell a munkája miatt.

Van egy mamami nevű fórum, ahol nagyon sok hasznos tanácsot lehet szerezni hasonló anyukáktól, akik ilyen "egészségtelen" módon nevelik a gyereküket :)

Sok sikert a picihez+nagyhoz!

18hetes km.

2013. szept. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
Igen van gyerekem aki egyedül alszik,mert képes volt ügyesen elaludni,sokkal kisebb volt,mint a tied,lassan 1,5 éves a gyereked nem újszülött képzeld nagyon értelmesek,megértik már sokkal előbb is,lepontozhatsz attól még igazam van...
2013. szept. 12. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészséges,rengeteg szempontból,és te szeretsz vele aludni,Ő csak ezt szokta meg..
2013. szept. 12. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

Az együtt alvással kapcsolatban szeretnék idézni Dr. David Haslam könyvéből:

"A külön alvás viszonylag újkeletű találmány az emberiség fejlődésében (saját megjegyzés: ez esetben a helyhiány miatt nem is oldható meg a családnál-gondolom). Más történelmi korokban, illetve eltérő mai civilizációkban az a rend, hogy az egész család együtt aludjon. Ráadásul minden állatfaj esetében - az ember kivételével - az anyák a kicsinyeikkel alszanak (saját megjegyzés: ha bárkinek a kedven kutyusa a kölykeit magára hagyná, akkor mélységesen haragudnánk az ebre, mert nem rendesen látja el szülői teendőit) . "

"A 19 század óta a nyugati világban az számít ideálisnak, ha minden családtagnak külön szobája van (megjegyzésem: de jó is lenne, ha ilyen körülmények közt élhetne egy átlagos magyar család). Ez a rendszer valóban csodálatos, már amennyiben működik. Míg azonban a fejlett civilizációkban a gyerekeket továbbra is elválasztják éjszakára a szüleiktől, más társadalmakban továbbra is a régi, általunk elutasított szabályok érvényesülnek. Manapság többen kívánnak aludni a kisbabájukkal: lassan vissza térünk oda, ahonnan elindultunk. Más kultúrák az évezredes hagyományok követésével elkerülték ezt a traumát. Ezáltal egész fejlődési koncepciónk megkérdőjeleződik. A tény, hogy a legtöbb közösségben belül a családok rendszerint együtt alszanak, rendkívüli jelentőségű, és arra utal, hogy ez a hajlandóság olyan mélyen gyökeredzik az emberiségben, mait nem lehet figyelmen kívül hagyni,"(saját megjegyzés: mindenki úgy aludjon a babájával ahogy jól esik neki, és ahogy a hely kapacitása engedi. Az ha valakinek szülő létére így jó, az csak az ősi ösztön miatt van, melyen nem fog az a sok nagyon okos tanács, amivel a civilizált gyermeknevelés szolgál.)

2013. szept. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
Ennyi belemagyarázást..na midnegy
2013. szept. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!