Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit fagyasszak le őszre,...

Mit fagyasszak le őszre, télre? Márciusban született a kislányom, szeretném szoptatni kizárólag 6 hónapig, szóval kb szeptember közepén kezdődne a hozzátáplálás.

Figyelt kérdés
Tudom előszőr még alma, körte, sütőtök. De ősz végén, télen már ehetne elég sok mindent, főleg tavasszal. Mit fagyasszak le most, hogy ha kell, akkor legyen?
2011. júl. 5. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

barack, meggy, szerintem mást nem kell, mert lesz ősszel csomó minden:

cékla, krumpli, alma, körte, cukkini, padlizsán, tök, szilva...

2011. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
barackot, meggyet, szilvát.
2011. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

barackot őszi és sárgát, cukkinit, szilvát, karalábé,meggy, cseresznye, de az már szerintem nincs

én mindent fagyasztok amit lehet!

hirtelen ennyi jutott eszembe, mert ezeket én már elraktam!

2011. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Enyém is márciusi volt, szeptembernben kezdtem hozzátplálni, még volt minden (alma, körte, barack, banán, szőlő..)

Igazán nem fagyazstottam semmit, mert el sem fért volna abban a kis mélyhűtöben.

Másrész mindet lehet kapni mirelite ben is.

2011. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasznos volt. Utolsónak: csak azért gondoltam, hogy én raknám el, mert úgy olcsóbb szerintem, mint télen megvenni. De nem biztos.
2011. júl. 5. 13:20
 6/15 anonim ***** válasza:
én azért teszek el, mert az tudom honnan van. kertből vagy a szomszédból kapjuk.
2011. júl. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

utolsó

egy időben szedtünk és ratunk el epret, de rájöttem, hogy semmivel sem olcsóbb és kiengedés után valahogy már nincs is eperíze

A mirelite cuccokat hirtelen fagyasztják le, ezáltal sokkal jobb marad az ízük, legalábbis az epernél ezt tapasztaltam

meg az nem plöttyed úgy meg kiengedés után


Epret, málnát, erdeigyümölcs mix-et az Aldi-ban szoktam venni, finomabb és jobban megéri, met nem is kell vele otthon vacakolni. Veszek 1-1zacskót, az még elfér.



amúgy:

[link]


Lekvárt sem szoktam csinálni. egyrészt mert anyóségk csinálnak baracklekvárt, másrász olyan finomakat lehet kapni, mindefélét. (kedvencem az áfonya)

persze nem a teszkós "gépzsír" lekvárokra gondoltam

2011. júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A meggyet, sárgabarackot, őszibarackot, esetleg szilvát kis adagokban megéri lefagyasztani, én idén is megteszem, bár már két éves lesz a fiam. Anno a hozzátápláláskor nagyon szerette pl a gyümölcsrizs (főtt rizs nyers gyümölccsel ö.turmixolva), és ilyenkor jól jött, hogy csak be kell nyúlnom a fagyasztóba egy kis meggyért v barackért.

Zöldséget nem hiszem h megéri, mert ősszel-télen sokminden van frissen (krumpli, sütőtök (ez utóbbit én most nyárra tettem el:), célka stb...

2011. júl. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszi a "kisadagos" ötletet. Akkor kis zacskókba külön teszem őket. A kis adag egyébként mit jelent? Pl.2 db barack, 5-6 szem meggy??? Ennyire kicsi legyen az adag? VAgy azért ennél nagyobb legyen?
2011. júl. 5. 13:42
 10/15 anonim ***** válasza:
Én 150 grammos adagokban teszem el.
2011. júl. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!