Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 hetes a kisfiam. Úgy néz ki...

1 hetes a kisfiam. Úgy néz ki hasfájós, milyen tanácsokkal tudnátok segíteni? És van olyan akinél az etetés az 3 részből áll tehát szopi után büfiztetés pihen, majd újra igényli? 36/apa

Figyelt kérdés
Persze már tudunk pár módszert,de hátha valami újat tudunk meg.
2013. nov. 17. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

meg lehet szakítani a szopizást hogy legyen büfike, igen. a hasfájásra a pici lábak tornája a jó, meg a pocakmasszázs (napocska-holdacska, vízkerék - olvassatok utána a neten, nagyon jó, nektek is, babának is) :)


az egyik legjobb fájdalom csillapitó a pocakfájásra apához és anyához bújni... ne hagyjátok sírni, inkább aludjon a vállatokon! (megéri minden befektetett energia a gyerekkel kapcsolatban, a türelmet és az empátiát minden ember a szüleitől tanulja!) :)


figyelni kell arra, mit eszik a mama, az evés után 2-24 órával kerül a tejbe át az enni-innivaló. ha valamire rosszul reagál, akkor ki kell zárni a kaják közül, sajnos.


3-4 hós koráig eltarthat ez a hasfájás.


én szerintem amúgy a gyereknek hagyni kell komótosan, igény szerint szopizni. tehát nem sürgetni evés közben, meg nem az órát figyelni. lassan komótosan eszik, kevesebb levegő megy le.

2013. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ki kell zárni mindent!

Pelenka nem pisis? Az én fiam ha eg pisis van benne, már ordít,ki kell cserélni.

Nincs melege? Egy body+ rugi elég otthonra bentre, s nem kell betakarni csak ha alszik, egy vékony pléddel.

Meg kell nézni mit eszik az anyuka!

Semmi k betűs, karfiol, kelkáposzta...

Semmi hüvelyes, baba, zöldbab, borsó...

Csak hús krumpli rizs tészta, kevés fűszer

Húsleves. Szendvics, paprika paradicsom uborka

Kevés tejtermék, mert attól is fájhat a hasa.

Ezeke után lehet mérni a babát, evett-e eleget!?

Szopizhatott fel órát, s lehet csak 20 Milit evett, hol ott neki 60-100 Milit kene ennie!

Mérjétek, mert lehet azért sír éhes!

Egyik ciciből eszik, ébresztgetés, hogy egyen, ne aludjon be rajta, majd büfi, másik ciciből etetés.

Ha a két cici után is sír, akkor ringatás!

Ölben, sétálva, vagy baba hinta.

Volt hogy 2 órán át ringattam, mert csak úgy aludt el, de 3-4 hónapos korukra kinövik a babák ahasfájást, szóval nincs sok hátra, kitartás!

2013. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tica0121 ***** válasza:

Nekem amíg szopott a babám, addig egy kajálás alatt többször is megbüfiztettem. Rengeteg levegőt nyelt és én nemtudtam rávenni, hogy lassabban egyen. Tornáztatás nálunk is volt, fle-fele sikerrel. Infacolt adtunk neki, az jó volt kb 1 hétig, majd Espumisant (abból néha kap még most is) és BabyColm cseppet.

Ha már nagyon nem tudtunk vele mit csinálni, akkor hajszárítóval óvatosan átmelegítettük a hasát és a hátát, utánna tornáztatással könnyebben kijött neki, ami bántotta. Mi szerencsések vagyunk, mert kb 2,5 hónapos korára megszűntek ezek a gondok.

Persze lehet még neki köménymagteát adni (nekünk nem vált be, csak jobban fájt neki), van aki arra esküszik, hogy kajcsi előtt ad egy pár korty vizet a babának, így nem eszik olyan mohón (az enyém ugyanolyan mohón evett), egy próbát lehet ezek is megérnek.

2013. nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha sokat pukizik, akkor nincs gondd, nem a hasa fáj, mert távozik a levegő!

Ha nem pukizik, akkor espumisan, vagy infacol, recept nélkül kapni, újszülött kortól adható, ez segít a levegőtől megszabadúlni, segít pukizni!

2013. nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tica0121 ***** válasza:
Ja és lehet az is, hogy fázik. Az én babám nyári, mégis majd egy hónapos koráig hosszú rugiban, bebugyolálva vastag plédbe, aludt. És ha fázott, akkor bizony rettenetesen üvöltött. :)
2013. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam, most 7 hós, ő is nagyon hasfájós volt, neki a ringatáson kívül semmi nem segített. Nem ettem semmi tiltottat, csak nagyon mohó volt. Fontos sokszor büfiztetni, pocakot simogatni, kézzel melengetni, az jó nekik. Volt olyan is, hogy 1.5 órán át szopizott kisebb megszakításokkal, büfi, 10 perc alvás, stb..Egy 1 hetes baba még a szopizásban is elfárad, szóval adjatok neki több időt :) Sok sikert!
2013. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Természetesen azzal tisztában vagyunk hogy,mivel még csak 1hetes hozzá kell szoknia az új világhoz. Figyelünk hogy ne legyen meleg,az anya étkezésére is meg egyéb ilyen dolgokra.

Köszönöm a válaszokat és a esetleges többit!

2013. nov. 17. 19:47
 8/9 anonim ***** válasza:

igen, ha tud büfizni, az jó, lehet szopi közben is büfiztetni

- infacol vagy espumisan cseppek

- esetleg colief, de ez sokkal drágább és csak akkor jó, ha tényleg laktázenzim hiánya van a babának, macerás a beadása is

- szélcső, pukikat segít kihozni, masszírozás, tornáztatás

- sok sok türelem és kézben hordozás, ha sír is, anyánál vagy apánál legyen, hogy érezze, nincs egyedül a fájdalmával

- anya ne egyen tejterméket egy darabig, meg puffasztó ételeket

- hajszárító! óvatosan lehet melegíteni a pociját, a monoton hangra pedig sokszor el is aludt a miénk, ez kb 10 hetes koráig beválik, utána amúgy is csökken a hasfájás

- biogaia cseppek: szintén drága és legalább 2 hét, mire használ..ártani nem árt, mi használtuk

2013. nov. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

Anyuka figyeljen oda, hogy mielőtt mellet vált a szopinál, alaposa ürüljön ki legalább az egyik melle!

A tej első része sok tejcukrot tartalmaz, és ha ez rendszeresen nem keveredik a zsírdús hátsótejjel, az is okozhat szélgörcsöt, puffadást.

Ennek a fajta hasfájásnak jellemzője vagy a nagyon híg, vízszerű kaki, amit szinte beszív a pelus, vagy a zöldes, robbanásszerűen ürülő kaki.

2013. nov. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!