Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Azt olvastam, hogy a 8 hós...

Azt olvastam, hogy a 8 hós babák fel kelnek esténként de miért? Olyan jó volt eddig mindig is végig aludta az éjszakát sosem kelt fel, Mi lehet most? Másnak is csinált ilyet a 8 hós babája? UI nem tejcsis tápszeres és már mindent eszik

Figyelt kérdés
Nagyon fáradt fürdetés és vacsora ,már nem tudom húzni az időt mert cumizik és ragad a szeme.Öltözés kajcsi csicsis és amikor lerakom KEZDŐDIK A MÜSOR.Rám néz forgolódik,kell fel,izeg,mozog,és látja,hogy semmi akkor sir,Nagy nehezen vissza alszik és ugyan ez este izeg,mozog,recseg,és kapaszkodik és kell fel .Ma be raktam a másik szobába nagyon kiváncsi vagyok a hatásra.Ti hogyan csináltátok????
2013. nov. 24. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Végig szenvedtük ezt az időszakot. Nálunk ugyanez volt. Minden altatás egy kín szenvedés volt. Hiába volt fáradt szenvedett, mozgolódott, felkelt és csak hisztizett. De elmúlt, átment rajta. Már 9,5 hónapos de minden visszaállt a rendes ütembe. Néha vannak napok mikor kicsit nehezebben megy a dolog de kinek nincs rossz napja ugye? Szóval a lényeg az h ez szerintem csak egy ilyen élettani sajátosság volt nála. Kitartóan tartottuk magunkat a megszokott rutinhoz és reménykedtünk h elmúlik. Aztán elmúlt. :)
2013. nov. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Mi most beraktuk egy külön szobába a tesó mellé ,kiváncsiak vagyunk
2013. nov. 24. 16:22
 3/6 xStefix ***** válasza:
50%

A kérdés inkább úgy hangzik, hogy miért ne ébredjen?

Mozgásfejlődés, szeparációs szorongás, túlpörgés, valami étel bántja a pocakot... ezek mind lehetnek.

Nem gondolom, hogy a külön altatás megoldás lesz, de persze ez is előfordulhat. :) Én inkább arra gondolnék, hogy most pláne szüksége lenne a te segítségedre az alváshoz, hogy le tudjon nyugodni.

Akármelyik fenti problémája is van (kivéve a hasfájást), ebben a korban gyakori, hogy túl sok inger éri a babát napközben, amitől ugyan kifárad, de mégis nehezen alszik el. Ennek az az oka, hogy az idegrendszere még nem képes eljuttatni saját magát abba az állapotba, ami az elalváshoz szükséges. Ehhez ugyanis az kell, hogy az idegsejtek szinkronban "süljenek ki", az aktív állapotbeli "összevissza" helyett. Ezt a szinkront sokkal könnyebben el lehet érni valamilyen ritmikus mozgatással, pl. szopás (cumi, ugye), ringatás, simogatás, dúdolás stb. Vagy fehér zajjal is. Ezek segítenek a babának kikapcsolni.


Ezeken kívül pedig az is meglehet, hogy újra kellene gondolni a napirendet, hogy a babád ne túlfáradtan jusson el az alvásig, ha ez is belejátszik a "tünetekbe".

2013. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:
50%

Még egy: ha külön szobában altatod, lehet, hogy addig a tesónak nem kéne ott lennie, amíg elalszik. Ha kiságyba szoktad tenni, mindenképp ingerszegény környezetben legyen, de én azt mondanám, akkor is legyél ott mellette, hogy biztonságban érezze magát, amíg elalszik.

Aztán kérdés, hogy az éjjeli "újfajta" zajokra hogyan fog reagálni..

2013. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen .Pedig adom neki a homeos bogyókat is .Nállunk azért megy a tv sosincs kikapcsolva mocorgunk ,krákogunk,mind1 kiváncsi vagyok akkor is
2013. nov. 24. 17:03
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Sikerült a különszoba ,azóta semmi végig alszik és reggel fél hat vagy fél hét felé kell.Akkor ezekszerint mi zavartuk meg a tv
2013. dec. 14. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!