Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kis mamák vagy anyukák a...

Mizuzizu92 kérdése:

Kis mamák vagy anyukák a párom nővére azt mondta hogy mikor megszületett a lánya akkor nem kelt fel éjjelente hanem esténként híg tejbe grízt adott neki, és végig aludta a lánya az éjszakát! Hát nem tudom mit mondjak erre, ti mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 16:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
vagy hazudott vagy idiota
2012. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
Tudod, anno pálinkás kenyeret adtak a gyereknek, hogy aludjon. Még jó, hogy nem azt javasolta a kedves anyuka.
2012. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

akkor idióta mert valóban megtette de én csak néztem szerintem nem tesz túl jót egy kisbabának míg a védőnő nem mondja hogy lehet !

egyébként első babám lesz és augusztusra várjuk !

27 hetes vagyok eléggé tapasztalatlan és ilyet mondott !

2012. máj. 14. 16:37
 4/28 A kérdező kommentje:
nyilván nem tenném meg semmi képen , csak nem tudom hova tenni ezt !
2012. máj. 14. 16:38
 5/28 anonim ***** válasza:

Minden gyerek és minden anyuka más. Te inkább hallgass a védőnőre, vagy az orvosra, és kész. Ha a sógornőnek beválta a tejbegríz, az nem azt jelenti, hogy nálatok is be fog. Ezen kívül milyen anya az olyan, aki a saját kényelme érdekében csinál ilyet a saját gyerekével? Én még csak a 13.ban vagyok, de az tuti, hogy felkelek majd, ha kell 2 óránként, csak hogy a babám nyugodtan aludhasson tovább és olyannal legyen tele a pocija, amire szüksége van ilyenkor.

Nem lehet, hogy nem volt elég teje a sógornődnek?

2012. máj. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nem csak felelőtlen ! nyilván én is kétóránként felkelek de legalább biztos leszek, abban hogy minden rendben van, a kis fiammal eléggé fura egy nőszemély , egyébként eléggé lifáncás csajok a lányai!

Van 2 lánya mind kettővel megtette , lehet hogy az is szerepet játszik minden -képpen a védőnőre hallgatok mert tapasztalatlan vagyok !

2012. máj. 14. 16:47
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
A babáknak legjobb az anyatej (ennek hiányában tápszer) 6 hónapos korukig és utána bevezetni fokozatosan a szilárd ételt, kérlek ne is figyelj oda az ilyen "jó" tanácsra.
2012. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Tény és való, ha tejbe grízt tesz az ember, akkor az laktatóbb, mint a sima tej, ezért később lesz éhes a gyerek, ergo nem kel fel az éhsége miatt 2-3 óránként. És ezen nem kell meglepődni. A régi korokban adtak még ettől durvább ennivalókat is a pici babáknak, amit ma már egyenesen tilosnak mondanak.

Ismerek én is olyat, aki így etette a gyerekét és milyen büszke rá, hogy az ő fiának mekkora súlya van.

A saját véleményem, illetve saját tapasztalatom, hogy fiamat 1 hónapig tudtam szoptatni, utána tápszert kapott, majd tejberizspépet, illetve bébiételt, mert az itthon készített püréket, gyümölcsöket nem akarta megenni a kisfiam. Tejbegrízt először 1 éves kora után kapott.

Szóval én biztos nem adtam volna neki.

De a sógornőd igen és sok más anyuka is így tesz.

2012. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Hát igen de mondjuk lehet hogy nem tesz jót a babának akkor meg fogják a fejüket !

én a bébi ételben sem vagyok biztos , mert a párom bátyának a a kislánya most 2 éves , és maga csinálja a bébi kaját és le fagyasztja és én is ezt fogom tenni mert amit házilag csinálok egészségesebb ! amíg itthon vagyok vele persze

2012. máj. 14. 17:20
 10/28 anonim ***** válasza:
54%
Nem értek egyet a sógornőddel, én sem adnék, de az ő dolga, és nyilván jót akart neked mikor azt tanácsolta ami neki bevált. Viszont nagyon nem szeretem mikor várandós első babások osztják az észt, hogy bezzeg ők majd a gyerekkel így meg úgy. Majd a 60. végigüvöltött éjszaka után mondd kisimultan hogy én felkelek 2-3 óránként repesve és örömmel. Amíg nem tudod miről beszélsz, nem kell ilyen nagy mellénnyel lenni. Nagyon igaza a mondás miszerint "eddig elveim voltak, most gyerekeim vannak". Nulla tapasztalattal, ne szóld le az aki már megkínlódta a magáét.
2012. máj. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!