Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5 hetes kisfiam egyszerűen...

5 hetes kisfiam egyszerűen nem hajlandó a kiságyban aludni! Mivel vehetném rá?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy még kicsi, de a legtöbben azt mondják, már ilyenkor megszokja a "jót", azaz hogy velünk alszik...

15-20 percig altatom ölben még miután bealudt is, mégis a kiságyba lerakva gyakran megébred. Ha mégis alszik tovább, az se tart sokáig, mihelyst rájön hogy hol van, sírni kezd... Hozzáteszem, hasfájós, sokszor erre ébred fel (ha velünk alszik is fáj a hasa, de jobban tűri, akár vissza is alszik magától).

Illetve a hőmérséklet is ugyanolyan, mint a ház többi részén. A kiságyba a lepedőre is puha, meleg takarót tettünk, mint az ágyunkban van. A baldachint is levettük, hátha az zavarja, de nem lett jobb. Pofija alá beraktam a 2 napig hordott pólómat, ez sem segített. Ráadásul a kiságy közvetlen az ágyunk mellett van, lát is engem. Mondjátok azt, hogy még nem rontottam el!:( Akinek a babája így utálta a kiságyat, az mit csinált vele?



2013. dec. 5. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Nem rontottad el, mit lehet ezen elrontani? Köztetek, veletek szeretne együtt aludni, ennyi az egész. Majd idővel úgyis a különalvást választja.
2013. dec. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értem, miért gondolják az emberek, hogy egy újszülöttet el lehet rontani a testközelséggel. Akkor eleve elrontva születik, mert 9 hónapig bent volt. Ott érzi magát biztonságban.

Esetleg azt megpróbálhatod, hogy korábban teszed le, amikor még nem alszik teljesen. Nekünk ezt egy védőnő javasolta, a mi fiunk sosem aludt így el, de hátha nektek segít.

2013. dec. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
Ahogy már előttem írták, valóban így van. A kisbabák ösztönösen a szüleik, főleg az édesanyjuk mellett érzik biztonságba magukat. Ez jelenti a túlélésüket. Ő nem tudja, hogy biztonságban van, esetleg légzésfigyelővel őrizzük álmát, a génjeiben az van kódolva, hogy sírjon, jelezzen, és ha már biztonságban érzi magát, megnyugodjon. Tegyétek magatokhoz, ezzel nem lehet elrontani. A szeretettel és törődéssel a kisember lelki egészségéért nem szabad fukarkodni...Velünk alszik a kislányunk (17 hónapos), és szerencsére a párom ebben támogat, örül, mert tudja, ez a legjobb a kislányának (pedig egy kis ringlispil)!
2013. dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!