Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha egyszerűen...

Mit csináljak ha egyszerűen nem marad el a kiságyban játszószönyegen egyedül? Még 5 percet sem.7 hos

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Foglalkozz vele, játsz vele, beszélj hozzá!

Fogadd el, hogy nem tudja még lekötni magát, az majd jóval később lesz, hogy néha eljátszogasson.

2009. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Az előző hozzászólással nem értek teljesen egyet. Nálunk kb. 4 hónaposan már elvolt egyedül is 10-15 percet, majd most, 6 hósan simán fél órát is a játszószőnyegén vagy a hintájában. Szerintem ez babafüggő is. Talán hamar megunja egyhelyben, találj neki ki más helyet, nagyágyat játékokkal, saját ágyát játékokkal, hintát, pihiszéket, hogy nézhesse, hogy te mit csinálsz... Az sem megoldás, hogy állandóan kézben legyen, hiszen 7 hónaposan már "nagy" ahhoz, hogy cipeljük a fenekét és tegyük hozzá, hogy marha nehéz is, szó szerint fizikai munka. Szoktasd folyamatosan, hogy egyedül is ellegyen, szüksége van arra, hogy megtanuljon egyedül is játszani, ellenni. Persze ha sír nagyon, vedd fel, játsz vele picit, ülj le mellé, próbáld meg nem rögtön felvenni, hátha. Boldog babázást!
2009. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én 5 hós babám is elvan 20-30 perceket egyedül bárhol. Azt olvastam, hogy a babók 10 percig képesek egy dologra koncentrálni, utána megunják. Így nálunk volt, hogy 10 percenként cserélgettem a játékokat a közelében, és így mindig volt valami újdonság. Próbáld meg, tedd a közelébe a kedvenc játékait. De mindenképp maradj a környéken, hogy lásson.
2009. márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!