Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rossz alvók anyukái, meddig...

Rossz alvók anyukái, meddig tart ez? Van megoldás? Mikortól orvosi eset egy nem alvó gyerek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos. Születése óta 3 átaludt éjszakánk volt. Általában 2x-3x kel éjjel a fiam és vissza tudom viszonylag hamar altatni, de az elmult két hónspnan már virrasztunk is. Ma sikerült összesen 2 órát aludni, kb. 9 felvonásban. Már szédölgök a fáradtságtól!


Próbáltam bekenni dentinox-al a fogát, adtam homeot, hátha viszket az ekcémája, adtam másik homeot, korábban hátha haspuffadás okozza, próbáltam nappal csak egyszer altatni, kifárasztani de semmi nem segít.

Az éjjel egy rémálom. Mikor kell kivizsgáltatni, hogy ez nem-e kóros alvászavar? Már hulla fáradt vagyok. Hamarosan megyek vissza dolgozni, két óra alvással hogy nem fogok tudni helyt állni. :-(

Kinél mikor aludta át a gyere az éjszakát? (kérem a jó alvók anyukái kíméljenek az "én gyerekem kezdetektől átalussza az éjszakát" történetek most nem segítenek, meg a "valamit rosszul csinálsz" szöveg sem. Ő a második fiam, az első jó alvó volt, szóval van viszonyíási alapom! Tanácsokat, tapasztalatot kérnék szépen!!


2013. dec. 11. 09:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem is rossz alvó, egy éves, még nem sikerült megoldást találni a problémára. Leginkább inni ébred fel éjszaka (vizet iszik cumisüvegből). Meg fogom próbálni a pohárból itatást, hátha akkor békén hagy..

Védőnő azt tanácsolta, hogy párásítsunk ahol alszik, és napközben itassam többször, mert valószínűleg nagyobb már a folyadékigénye, de a játék közben elfelejt inni, így éjszaka pótolja.

2013. dec. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Lassan 18 hónapos és mintha én írtam volna ki a kérdést. Annyiban más a helyzet nálunk, hogyha magam mellé veszem akkor kicsit nyugodtabb, de rengeteget forgolódik és nyöszörög még mellettem is. Védőnő és orvos azt mondta, hogy majd jobb lesz. Ténylegesen 2 éves kor körül érnek meg annyira, hogy átaludják az éjszakákat addig pedig kitartás.
2013. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 xStefix ***** válasza:

Enyém 18 hós, de még egyszer se aludta végig az éjjelt. :)


A legfontosabb kérdés szerintem: miért ébred éjjel, miért alszik így? Erre van valószínű válaszod?

Mert ugye nem mindegy az ok. Ha téged akar, akkor várhatóan nem az lesz a jó, ha külön rakod. Ha enni akar, nem az lesz a jó, ha itatod vagy semmit nem adsz neki. stb.

2013. dec. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 xStefix ***** válasza:
Ja igen, szerintem ne vidd még el az Alváscentrumba, mert ott tréninget fognak neked ajánlani. Jobbik esetben ez csak a melléülős módszer lesz, rosszabbikban a Ferber-módszer egyik finomított változata. Bár látványosnak látványos, de lehet, hogy a kötődésnek is alávágna.... szóval szerintem egyelőre "házi praktikákkal" próbálkozz.
2013. dec. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem is 18 hónapos a kislányom, és egyszer sem aludta át az éjszakát. Anyatejes, igény szerint. Az korábban én is próbáltam, hogy nem mindig adok neki cicit. De ez rossz ötlet volt- utólag már tudom. Olaj a tűzre. Mert én döntöm el helyette, hogy mit kapjon!

Ha az első nyikkra nem rakom cicire, akkor csak jobban felébred, és az mindenkinek csak nehezebb. Volt nálunk is 1-2 hónap, ami nagyon nehéz volt, nagyon fáradt voltam, de ha ezt átvészeljünk, akkor jobban összehangolódik a baba-mama alvás, és a gyakori kelések ellenére sem lesz olyan fáradt az anyuka.

A kislányom egyébként ha meg is ébred, és cicivel kínálom, nem mindig fogadja el mostanában. Megérint, és tovább alszik. Szerintem így fokozatosan válnak le,és tanulják meg átaludni az éjszakát...

2013. dec. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!