Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Emlékezhet a babám azokra a...

Emlékezhet a babám azokra a zenékre, amiket sokat hallgattam a terhesség alatt? Lehetséges, hogy emiatt hajlandó csak arra a zenére elaludni? Nem baj, ha rock zenére alszik el?

Figyelt kérdés
A terhességem alatt rengeteg hallgattam egy rock albumot. Nagyon hasfájós baba volt, így rengeteget volt/van ölben, főleg este. Legtöbbször csak ringatva alszik el, se cicin, se pihenőszékben, se hátát simogatva, akármilyen fáradt, csak sír, feszíti magát. De ringatva is csak akkor alszik el, ha az ominózus albumot hallgatom. Más zenére nem, ordítva sír egyszerűen. De amint meghallja bármelyik számot az albumról, teljesen megnyugszik, és 2-3 perc múlva már durmol. Senki nem hiszi el, amíg nem látják a saját szemükkel. De olyan mintha nyugtatót adnánk be neki, pár másodperc alatt teljesen ölbe simul, ha meghallja a zenét. (Próbáltunk már babanyugató zenét, komolyzenét, más rock számokat, semmi nem használ, csak ez az egy album.) Gond lehet belőle, hogy rock zenét hallgat? Amúgy nyugodt baba, szépen fejlődik, éjjel általában 10 órát alszik egy keléssel (akkor eszik) és akkor vissza is alszik.
2014. jan. 1. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem emlékezhet. Én is sokat hallgattam egy bizonyos számot a terhesség alatt. Mostanában újra többet hallgattuk, és a kisfiam mindig felfigyel rá és elcsöndesedik. :)
2014. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem baj, a lényeg, hogy aludjon és aludjon!
2014. jan. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztos hogy emlékszik. A fiammal a Csík zenekart hallgattam rengeteget. Utána sokáig, vagy fél éves koráig varázspálcaként hatott a nyűgösségére a "Most múlik pontosan".

Az meg szerintem mindegy, milyen zene, mármint hogy lassú, gyors, klasszikus vagy rock - összeköti az akkori kellemes érzésekkel.

2014. jan. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!