Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A kis lányom folyton felkel,...

A kis lányom folyton felkel, mitől?

Figyelt kérdés
A kislányom 3 hónapos, a kórházban olyan jó baba volt, evett és rögtön aludt is. De itthon rossz lett. Úgy kezdődött hogy jöttek nekem a családtagok a babona mizériájukkal, aztán magunkhoz fektettük a kislányt éjszakára. De aztán jött a neheze,nappal mellettem hajlandó csak aludni akkor is maximum fél órát,este csak kézben hajlandó aludni, de még úgy is alig, éjfélig kb. ringatom mig bealszik rendesen de ahogy leteszem 1-2 perc és fenn van. Már van jó 2-3 sőt volt hogy 4 óra is mire le tudtam tenni. Segítsetek mi lehet a baj?

2014. jan. 2. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

rossz baba??? Jézusom, te nem vagy komplett! szerintem ezt érezheti és direkt ki akar veled ezért szúrni!

3 hónapos baba, valami szörnyű, hogy anyai ölelésre, kis melegségre vágyik. ezek a mai babák, hogy csak így elromlanak....


egyébként lehet, hogy éhes vagy fázik, nem büfizett, vagy érzi, hogy feszült vagy! 20 perc után kerül mély alvásba, ezt várd ki mielőtt leteszed. és ne nevezd "rossznak" a babádat, könyörgöm, hogy mondhatsz ilyet egy kis ösztönlényről akinek te vagy a világ???

2014. jan. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Látom nem vagy valami jó szöveg értő. Nem a baba a rossz hanem az amit csinál. Biztos nem a között van a válasz amit felsoroltál mivel kb 2 hete ezt csinálja és képzeld jó anyuka vagyok nem hagyom hogy fázzon vagy éhezzen a gyerekem. Megkérek mindenkit hogy választ adjon és nem pedig oktatást főleg ne ilyet mint kedves 1.ső válaszoló.
2014. jan. 2. 23:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk katasztrófa volt az alvás-altatás az első 2 hónapban. Hssonló dolgok, több órás ringatás, éjfél-1 között alvás, nappal szinte semmi alvás...

Én később erre a magyarázatra jöttem rá:

A szülés után volt komplikáció, ami miatt ki voltam készülve, nem tudtam feldolgozni, folyton azon járt az agyam, ìgy a babát szinte csak fizikailag láttam el, lelkileg ott sem voltam. Emellett hulla fáradt voltam, napközben semmi segìtség, meg ugye aludni is alig tudtam, mert ő is alig aludt. Annyira vártam, hogy aludjon, hogy végre pihenhessek...

Szóval szerintem a babák megérzik ezt, a feszültséget meg hogy amint elalszik, leteszem "megszabadulok tőle" és emiatt nem alszik, h minél többet a karomban lehessen. (Őt a kórházban sem lehetett letenni.)

Utólag teljesen máshogy csinálnám. Először is tudomásul vettem, h vannak ennyire rosszul és keveset alvó babák. (Nem erre számìtottam...) próbálnék kevesebbet idegrskedni, és annyit a karomban tartani, ringatni, amennyit csak akarja.

Szóval szerintem el kell fogadni, h ez egy ilyen időszak, nemsoká változni fog.


Nekem segìtett még: William Spears (?) Éjszakai gondoskodás c. Könyve


Kitartás! (Nekem most 2 éves, és sosem alszik el 10-11 előtt :). )

2014. jan. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudod miért volt jó baba a kórházban? mert a szülés utáni egy-két napban a babáknak nagyon-nagyon sok alvásra van szükségük. Ezt egy csecsemős mondta nekem még a kórházban. Van ennek az időszaknak egy hivatalos neve is, de arra már nem emlékszem.

A lényeg, nekem is ilyen volt a pici fiam. Nálunk olyan 8 hetes korától kezdett javulni a helyzet, egyik napról a másikra. A nappali alvásai kezdtek hosszabbak lenni.

Most lassan fél éves, de még mindig nem mondanám, hogy beállt az alvása. Van hogy átalussza az éjszakát és van olyan is, hogy 3x is felkel éjjel.

Nappal kb. 2x alszik egy-egy órát.

Én is ringatva altatom kezdettől fogva, és van hogy másfél órát kell mászkálnom vele, hogy le tudjam tenni.

Kitartást! biztos hogy változni fog a helyzet!!!

2014. jan. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Azt olvastam, hogy ők 2éves kor előtt csak max 45 percet alszanak mélyalvásban. Ha valami megzavarja őket és nem tudják vagy még nem tanulták meg, hogyan altathatják magukat vissza akkor sírnak. Azt szokták javasolni, hogy mikor altatjuk akkor ne reagáljunk minden nyöszörgésre csak ha már sír. Ha megébrednek és valami nem jó pl pisis pelus vagy hasfájás stb akkor nem tudnak visszaaludni. Sokan a cumira fogják, hogy mikor kiesik felébreszti őket...Ez sem így van. Érdekes dolgokat olvasok mivel a lányom most nekem is 3 hónapos és nem úgy alszik mint az első gyermekem. Ő mintababa volt. Ahogy hazajöttünk a kórházból aludt evett kakilt. Nem is kellett segítség mert szinte végig aludtam a napokat mellette. Este 8-kor letettem és reggel 7-kor kelt fel. Valami hasonlóra számítottam most is. De.... most nem volt olyan szerencsém. A babóca most pl a nappali alvásokat is másképp csinálja. Sokszor alszik 10-20 perceket, de soha nem alszik annál hosszabban. Este leteszem 7körül mert elálmosodik utána 1-kor és 6kor kel. Kivéve ha fáj a hasa. Akkor többször. Nem tudok vele mit csinálni. Viszont volt egy időszak mikor túl sok volt az inger és nem bírt elaludni. Sőt napokon keresztül sírt este az alvás előtt... De ez is változik. Mi csak napközben altatjuk az ágyunkban. Este kizárólag a babaágyba tesszük. Ezt is olvastam, hogy legyen különbség. Tudja azt, hogy este a saját helyén alszik az az ő vacka és akkor nincs játék stb. Pedig néha alig bírom megállni, hogy ne vigyorogjak vissza mikor hajnalban próbálkozik:) Még azt szokták javasolni, hogy az esti alvásnál legyen rituálé. Meg fogja szokni.+ Csendesedjetek el és próbálj nagyon halk és nyugodt maradni. Talán bejön. Vannak olyan babák akik szeretik a háttérzajokat, vannak akiket zavar. Az első gyermekem az üvöltő zenénél is képes volt elaludni a kicsi csak ha csend van. Ez is érdekes. Hiába volt már egy gyerekem még most is tanulok :) Ja és az nagylányom 13 hós korában egyedül felmászott az ágyunkra és aludt :) Egyébként még az egyik válaszoló is jól írta, hogy kb 20 perc mire bealszanak. A másik, hogy vannak jó alvó babák és rosszalvó babák. Mint a felnőtteknél is. Az egyik barátnőm babája már 1,5 éves és már valami homeopátiás altatóféleséget kaptak mert szinte óránként felkel. Változó...
2014. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Tegnap voltunk a háziorvosánál, és kiírta nekünk ezt a cataflan nevű gyógyszert amit a papír szerint 1 éves kor alatt nem igazán ajánlott. A fülészeten is voltunk mert azt hitték a füle..de nem..remélem változni fog mert nagyon nehéz valamikor. De próbálok mindig nyugodt lenni mellette, játszom, beszélgetek vele, úgyhogy ezzel semmi baj nincs :)
2014. jan. 4. 14:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mit mondott miért kell neki fájdalomcsillapító?
2014. jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ennyire komoly a dolog h Cataflant írt fel a doki???

Nem probalsz meg előtte vmi homeopatias szert? A Cataflan még felnőtteknek is erős nemhogy egy 3 hónapos babának - persze gondolom babaknak valót írtak, de azért en tuti vmi mással kezdeném ha már gyógyszerhez nyulok.

Leirnad h mit mondott a doki?

2014. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát azt mondta hogy lehet a füle fáj...De voltunk a fülészeten és semmi gond vele. Azt mondta nyugodtan adjak neki 5 cseppet is ha sír éjjel. Tegnap kipróbáltam, de csak 3 cseppet a biztonság kedvéért de akkor meg 20 percenként felkelt akkor is mikor már aludni szokott. Szerintetek ne használjam neki?
2014. jan. 6. 01:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Ez fura! Én nem biztos, hogy adnám. Nem tudsz elmenni másik dokihoz?

Egyébként van egy idevágó történetem. Tegnap elmentem kiváltani a zsibbasztót fogzás miatt és lebeszéltek róla. Mivel állítólag már a kisbabák szervezete is termel valamit amivel kezelik a fájdalmat. Ha pedig lezsibbasztom a fájdalom helyét, majd elmúlik a hatás akkor sokkal jobban fájhat neki.....Nem adnék fájdalomcsillapítót ha nem is fáj a füle. Ha pedig esetleg még hasfájás ami szerintem még előfordulhat akkor az nem is igazán jó rá!

Nem vagyok szakember csak gondolom. A felnőtt fájdalomcsillapító sem jó hasgörcsökre.

2014. jan. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!