Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Én látom rosszul, vagy ez...

Én látom rosszul, vagy ez tényleg nem jó így?

Figyelt kérdés

Ma beszélgettem a sógornőmmel, akinek 2 éves a gyermeke (már el is múlt picivel).

Nagyon meglepődtem rajta, mikor mondta, hogy még mindig cicin alszik el, csak úgy alszik el, ha szoptatja.

Mondta, hogy próbálta másképp is, de nem volt hajlandó elaludni, csak nagyon sírt, és kérte a cicit, amivel 5 perc alatt elaludt, így azt mondta, hogy akkor így csinálja, és kész.

Azt mondja, hogy így legalább tudja, hogy biztosan elalszik, és nem mászkál ki az ágyból 10 percenként, ha le akarja fektetni.

Kiakadt rajta, mikor mondtam neki, hogy nem kell mindennek úgy történnie ahogy a gyerek akarja, és mi lesz így vele majd az oviban, ott nem lesz anyuci, aki pátyolgassa.

Szerintem ezzel a gyereknek is rosszat tesz, mert mi lesz így vele, ha emiatt önállótlan lesz.

Én látom rosszul a dolgokat?

Köszi, ha válaszoltok!


2014. jan. 7. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy bizonyos nézőpont szerint igazad van. Én hasonlóképp gondolkodom, mint TE.

Szerintem sem kell olyan sokáig szoptatni, pontosan a késői leválás miatt, de ez nézőpont, nem tény.

A véleményeddel nekem nincs problémám, de az anyukának lehet, ugyanis a gyermek nevelése (különösen a szoptatása) egy nagyon kényes téma, amibe sokan egy szikrányi beleszólást sem engednek másoknak, ami valahol érthető is.

Tehát: egyetértek veled, nekem is van hasonlóan gondolkodó (3 éves kislányt szoptató) rokonom, és én is furcsának, és valahol helytelennek érzem, ellenben nekünk nem tisztünk más nevelési módszereit kritizálni, esetleg észrevételt tehetünk, de sokan már ezt sem veszik jó néven.

Megértelek, és igazad van, ha úgy gondolod, hogy problémás a helyzet, de nem a Te dolgod megjavítani, ezzel csak az anyukát haragítod magadra. Szerintem hagyd rájuk ezt a dolgot, akkor is, ha másképp gondolod.

2014. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Hát ha nekik így megfelel...nem hiszem, hogy pálcát kéne törni felettük e miatt.

Lányom pl. 2 és fél éves korig szopizott, ő is cicin aludt el addig. Próbáltam én is leszoktatni, nem sikerült. Majd egy nyaraláson egyik napról a másikra teljesen abbahagyta magától. Nem lett sem önállótlan, sem lelki beteg...most már 11 éves, kitűnő és szinte alig volt beteg.

2014. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem látod rosszul, de azt sem mondanám, hogy igazad van. Abban egyetértek, hogy nem kell mindennek úgy lennie, ahogy a gyerek akarja. Viszont 2 évesen még nem olyan nagy, szerintem simán belefér még az, hogy cicin alszik el. Ha pedig az anyukát sem zavarja, akkor tényleg semmi gond ezzel.


Emiatt nem lesz önállótlan, az biztos. Az oviban más lesz a helyzet, és a gyerek is tisztában lesz vele, hogy ott nincs anya, és valószínűleg nem is fogja zavarni a dolog (személyes tapasztalat: otthon a lányom ölben aludt el mindig 2 évesen, de a bölcsiben fél perc alatt elaludt az ágyban).

2014. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam, hogy mégsem látom teljesen rosszul a dolgokat, végül is az ő dolga, én csak nagyon meglepődtem ezen.

Köszi mindenkinek!

2014. jan. 7. 20:22
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nincs igazad. És nem azért, mert szerinted egy 2 éves gyereket nem kéne már cicin altatni, mert ez is egy nézőpont, az ennyi idősek túlnyomó része nem szopik már. Az enyémek sem. Viszont durván beleszóltál egy olyan dologba, amihez semmi közöd, mert az a sógornődék legszemélyesebb magánügye. Vannak bizonyos témák - és a szoptatás pont ilyen -, amikben hatalmas illetlenség kívülállóként véleményt nyilvánítani, pláne, ha nem is kérdezte senki.
2014. jan. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem igazad van teljes mértékben.Sógornőd csecsemőként kezeli a kisgyerekét,te csak elmondtad a véleményed.Csupán kényelemből és a saját érdekéből nem választja le.Nem látod rosszul és nem baj,hogy felhívtad a figyelmét,legalább elgondolkozik rajta,hogy ez már túlzás.
2014. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Előző, látszik nagyon tudod, miről beszélsz...nem hiszem, hogy sok olyan nő van, aki kényelemből és saját érdekéből szoptatna...pláne nem 2 évig...jól megmontad:-)
2014. jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%

Olvasd már el amit a kérdező írt te nagyon okos

" így legalább tudja, hogy biztosan elalszik, és nem mászkál ki az ágyból 10 percenként, ha le akarja fektetni"

ez mi ha nem kényelmi szempont.

A saját érdeke meg az,hogy nem tudja elfogadni,hogy már nem kisbaba,hanem egy kisgyerek aki lassan ovis korú.

Persze gyorsan le kell pontozni,mert leírtam a véleményem,örülök,hogy a kérdező is egy értelmes nő,nem olyan aki belebolondul a babázásba.

2014. jan. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Utolsó!


Itt nem az volt a kérdés, hogy muszáj-e, kell-e - esetleg helyes-e - egy ennyi idős gyereket cicin altatni, hanem az, hogy illik-e az ilyesmibe beleszólni. És erre a kérdés határozott NEM.

Ha nem haragszol, elárulom, hogy nagyon felismerhető a stílusod, így be lehet azonosítani. Mivel számtalanszor leírtad, így tudom, hogy kisbabaként rácsuktad a kisfiadra az ajtót, mert nem akartad altatni, hogy nagyon hamar bölcsibe adtad stb. Nem szóllak meg érte, a te dolgod. De mondd, ha valaki a rokonságból elkezdene ezzel piszkálni, beszólogatni, hogy ezek mégis miféle dolgok voltak, akkor nem lennél kiakadva? Nem gondolnád úgy, hogy olyasmibe pofázik bele, amihez az égvilágon semmi köze nincsen? Nem mondanád, hogy nevelje a sajátját, ahogy neki jól esik, de téged kíméljen meg a megjegyzéseitől? És ha te elvárod másoktól, hogy tiszteljenek meg annyival, hogy nem szólnak bele ilyesmibe, akkor nem gondolod, hogy ez a tisztelet azokat is megilleti, akik nem a te elvednek megfelelően nevelnek?

Ha valaki véleményt kér, az persze más dolog, de itt látszólag semmi ilyesmiről nem volt szó.

2014. jan. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
27%

Én nem csuktam rá a fiamra az ajtót,szerintem keversz valakivel,és nem adtam nagyon korán bölcsibe.


Csak annyit írtam,hogy nincs azzal baj,hogy szólt neki,van,hogy jó ha az embernek elmondja egy kívülálló a véleményét,mert akkor jön rá,hogy ha esetleg valamit rosszul csinál.De rögtön jött a másik 645os ki ahelyett,hogy a kérdésre válaszolna rögtön beleköt valakibe.

2014. jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!